مناسب برای هدف – SMART Surveillance 2023

توسط دیو کیتینگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Refraime.

این به نوبه خود انتخاب محصول را تعیین می کند که ممکن است از یک یا چند مشکل قبلاً برجسته شده رنج ببرد. همچنین به این معنی است که ارائه دهندگان محلی نادیده گرفته می شوند و درآمد و مشاغل بالقوه برای اقتصاد از بین می روند.

در بسیاری از موارد، کسب‌وکارها تصور می‌کنند که یک محصول یا فناوری جدید در یک محیط آفریقایی مناسب است. سپس آن‌ها محصول یا فناوری را به آفریقا می‌آورند، اما متوجه می‌شوند که فرض آنها نادرست بوده است، به دلیل هر تعدادی از مسائلی که موانعی برای ورود ایجاد می‌کند. مثال‌ها شامل پیامدهای قانونی در حوزه قضایی ما در مقابل حوزه قضایی محل سکونت محصول، بلوغ بازار هدف یا حتی نیاز واقعی و پذیرش محصول یا خدمات است.

متناسب با محیط

این برای بخش های بزرگ آفریقا واقع بینانه نیست و توجه به عملکرد آفلاین در زمینه ما اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد. بدیهی است که نیازهای زیرساختی بزرگ هزینه های زیادی را دیکته می کند که گاهی اوقات به این معنی است که محصول از همان ابتدا قابل اجرا نخواهد بود.

فقدان حمایت محلی شایسته می تواند عاملی در جلوگیری از پذیرش عمومی و موفقیت سیستم ها باشد. بازیگران بین المللی اغلب فقط در بازار مربوطه آفریقا حضور فروش و توزیع محلی دارند. آنها روی کارمندان و آموزش افراد محلی سرمایه گذاری نخواهند کرد تا پشتیبانی مناسب و بومی سازی فناوری را فراهم کنند، به جای آن، این کار را از پایگاه اصلی خود یا از یک منطقه برون سپاری مانند شبه قاره آسیا یا اروپای شرقی انجام دهند.

این مشکلات، اگرچه هیچ اتهامی در مورد فناوری‌های زیربنایی وجود نداشت، اما باعث شد که استفاده از صدا، که احتمالاً مفیدترین عامل انسانی است که فناوری را به فراگیرترین روش ممکن می‌سازد، برای مدت طولانی از بین برود. این آسیب بزرگی برای جمعیت‌های آفریقایی است که کمتر به آنها خدمات می‌دهند و می‌توانستند صدای خود را برای دسترسی به انواع خدمات، که از طریق میکروفون روی تلفن‌هایشان فعال می‌شد، به کار گیرند. با توجه به اینکه این قاره تا داشتن یک دستگاه هوشمند برای هر شهروند فاصله زیادی دارد، این فناوری می‌توانست نقش بسیار زیادی در ارتقاء و گنجاندن مردم در اقتصاد رسمی و دولت داشته باشد.

دیو کیتینگ.

در اینجا برداشت من از چند چیز است که می تواند باعث شکست این فناوری ها در زمینه گسترده تر آفریقا شود.

مناسب برای هدف

SMART Surveillance 2023 راه حل های یکپارچه

مشکلات و چالش‌های ما منحصراً مربوط به ما هستند و آفریقا استعدادهای خوبی در فضای ICT دارد که اغلب توسط مشتریان بالقوه محلی نادیده گرفته می‌شود. این افراد و راه‌حل‌ها در موقعیت ایده‌آلی برای ارائه و/یا تولید راه‌حل‌های واقعاً آفریقایی برای مشکلات آفریقا هستند. حفظ پول در این قاره و رشد استعدادهای محلی در عین ایجاد شغل برای بقا و رشد ما ضروری است.

راه حل های جهان اول ذاتاً زیرساخت های جهان اول را فرض می کنند. همه ما در حال حاضر در حال تجربه تأثیر کاهش بار در آفریقای جنوبی و تأثیر آن بر زیرساخت ها و شبکه های محاسباتی خود هستیم. اغلب راه‌حل‌های وارداتی به مقدار زیادی از منابع محاسباتی و همچنین اتصال آنلاین دائمی و قوی با سرعت پهنای باند سخاوتمندانه نیاز دارند.

این امر باعث اختلال در ارتباطات و تاخیر در ارائه نوع پشتیبانی مورد نیاز کاربران تجاری می شود. در صنعت ما اغلب از کاربرانی می شنویم که باید منتظر تصمیم شخصی در منطقه زمانی در جایی در آن سوی جهان باشند. به نظر من این رفتار متکبرانه توسط شرکت‌های چند ملیتی است که صرفاً می‌خواهند از این قاره پاداش مالی بگیرند بدون اینکه کاری برای اعتلای جوامع محلی انجام دهند و نباید از آنها چشم پوشی یا حمایت کرد.

سوگیری الگوریتمی می تواند یک سقوط بزرگ در سیستم های نرم افزاری، به ویژه سیستم های هوش مصنوعی باشد (نگاه کنید به https://en.wikipedia.org/wiki/Algorithmic_bias). برخی از بزرگ‌ترین موارد این مشکل در هوش مصنوعی در چند سال گذشته در سیستم‌های تشخیص چهره و اخیراً مدل‌های زبان بزرگ مانند Galactica از Meta آشکار شده است.

انتخاب ارائه دهنده اغلب توسط یک رویکرد بسیار محافظه کارانه و مبتنی بر ریسک برای شرکت های بزرگ انجام می شود. زمانی که تعداد محدودی از بازیکنان بر چیزها مسلط بودند، یک ضرب المثل قدیمی در صنعت این بود که اگر از بازیکن غالب استفاده کنید، نمی‌توانید اخراج شوید، صرف نظر از اینکه پروژه شکست می‌خورد یا خیر. این رویکرد گاهی اوقات به این معنی است که یک ارائه دهنده بین المللی یا چند ملیتی بالفعل متصدی خواهد بود.

بومی‌سازی می‌تواند هنگام واردات فناوری‌ها از مناطق دیگر مشکل ساز باشد و در گذشته، سیستم‌ها بدون اینکه هیچ محلی‌سازی توسط ارائه‌دهنده پیاده‌سازی شده باشد، به بازار عرضه شده‌اند. این باعث شده است که محصول با شکست مواجه شود و مهمتر از آن، توانمندسازی زیربنایی بی اعتبار شود، و در نتیجه فناوری های مفید توسط جامعه به طور کلی رد شود. این امر به ویژه در بازارهای آفریقا با سیستم های تشخیص چهره که ثبت نام و دسترسی امنیتی به سیستم ها و محیط ها را کنترل می کنند، رایج بوده است.

مشکلات ناشی از عدم محلی سازی در سیستم های تشخیص صدا حتی بیشتر آشکار شده است. هنگامی که صدا در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 تبدیل به اتفاق بزرگ بعدی شد، دستگاه‌های تلفن گویا خودکار و خدمه‌های صوتی برای همه چیز از دسترسی به پارکینگ فرودگاه تا آسانسورهای فعال صوتی در سراسر آفریقای جنوبی ظهور کردند، اما زمانی که مردم نتوانستند آنها را وادار به تشخیص جنوب کنند. انگلیسی مکالمه آفریقایی (با لهجه‌های بی‌شماری که جمعیت ما دارند) سیستم‌ها به سرعت کنار گذاشته شدند، غیرفعال شدند یا لغو شدند.

اگرچه آفریقا قاره‌ای است که در تولید نوآوری‌های پیشرو در فضای مهندسی نرم‌افزار، که اغلب شامل اولین‌های جهان می‌شود، پربار است، به نظر من ما اغلب به محصولات جهان اول نگاه می‌کنیم تا برخی از مشکلات قاره خود را حل کنیم.

رفع نیازهای واقعی

برای اطلاعات بیشتر با Refraime تماس بگیرید [email protected]، www.refraime.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19894R

این باید شامل یک ارزیابی رسمی با استفاده از معیارهای پذیرش عملکرد (مستند شده قبل از ارزیابی) برای کاربرد، هزینه، قابلیت‌ها و محدودیت‌های هر فناوری یا پلتفرم جدید باشد. این باید همراه با ارزیابی ارائه‌دهنده فناوری انجام شود تا ارزیابی شود که آیا آنها برای هدف مناسب هستند یا خیر.

بنابراین، از همه اینها، نکته مهم من این است که از طریق ارزیابی صحیح نیازهای کسب و کار و نحوه برآورده کردن آنها، می توان از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کرد.

پشتیبانی محلی

به نظر می رسد ما همیشه به دنبال روندهای فناوری جهانی هستیم و محصولات، خدمات و ارائه دهندگانی را شناسایی می کنیم که در جدیدترین و بهترین عرصه ها بازی می کنند. در طول نزدیک به 40 سال فعالیت نرم افزاری خود، تعدادی از پروژه ها را می شناسم یا نزدیک به آنها بوده ام که محصولات و ارائه دهندگان به اصطلاح “جهان اول” را انتخاب کرده اند تا عملکرد “جدید” را در قاره آفریقا با نتایج کمتر از بهینه ارائه دهند.