مناطق بافر در اطراف کلینیک های سقط جنین


را لایحه نظم عمومی مارک رو می نویسد که در مسیر خوبی از طریق مجلس نمایندگان در مسیر خود به رویال اسنت (مارک روو می نویسد جناس را ببخشید) برای مقابله با “فعالیت های مربوط به اعتراض” مانند توسط فقط روغن را متوقف کنید (JSO)، و شورش انقراض و تظاهرکنندگان علیه خط راه آهن یوستون به بیرمنگام HS2. از این رو، «قفل کردن» (معترضانی که کار در یک سایت HS2 یا هر مکانی که تصور می شود باعث تغییر آب و هوا می شود، با قفل کردن خود در توده های بتونی یا در برابر حصارها یا دروازه ها را متوقف می کنند) و «تونل زدن» (مانند باغ یوستون در مقابل) را پوشش می دهد. ایستگاه یوستون، در زمستان 2020-21؛ از زمان حصارکشی). در مورد اصلاحیه NC11 لایحه نظم عمومی کمتر اظهار نظر شده است.

ارائه شده توسط استلا کریسی، نماینده حزب کارگر، مناطق حائل ملی را در اطراف کلینیک های سقط جنین ایجاد خواهد کرد. نمایندگان مجلس در ماه اکتبر رای مثبت دادند و بند 9 لایحه “مداخله در دسترسی یا ارائه خدمات سقط جنین” را جرم تلقی خواهد کرد. این مورد توسط کسانی که مشاوره و خدمات سقط جنین ارائه می دهند، مانند BPASبه عنوان راه حلی برای یک مناقشه طولانی مدت (و نه تنها در بریتانیا) که به موجب آن فعالان حامی زندگی در خارج از خانه یا در مسیر رسیدن به کلینیک سقط جنین، برای دعا کردن برای نوزادان متولد نشده و ارائه مشاوره (نظر آنها) بیداری می کنند. یا (با مشورت PSPO توسط شورای بیرمنگام برای دستور حفاظت از فضای عمومی در کلینیک Kings Norton در اوایل سال جاری) باعث ناراحتی ساکنان و کسانی که به دنبال خدمات هستند.

دکتر ادوارد موریس، رئیس کالج سلطنتی متخصصین زنان و زایمان، به عنوان مثال گفت: «سقط جنین یک سرویس بهداشتی ضروری جنسی و باروری است و معرفی مناطق حائل تضمین می‌کند که زنانی که به مراقبت‌ها دسترسی دارند و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ارائه‌دهنده مراقبت می‌توانند این کار را بدون نیاز به مراقبت انجام دهند. تحمل آزار و اذیت یا ارعاب مناطق حائل همچنین به حذف ننگ، گناه و شرمندگی که سازمان‌های ضدانتخاب تلاش می‌کنند بر زنانی که به این خدمات بهداشتی ضروری دسترسی دارند تحمیل کنند، کمک خواهد کرد.

ما امیدواریم که مجلس اعیان به نمایندگان مجلس در حمایت از NC11 به لایحه نظم عمومی بپیوندد تا اطمینان حاصل شود که حریم خصوصی و حقوق همه کسانی که به خدمات سقط جنین دسترسی دارند و ارائه می دهند، رعایت می شود.

در همین حال، یکی از معدود شوراها در انگلستان که قبلاً چنین “منطقه حائل” را در اطراف یک کلینیک ایجاد کرده است، بورنموث، با یک چالش قانونی در مورد PSPO خود که یک مرکز سقط جنین را پوشش می دهد، مواجه است. آندریا ویلیامز، مدیر اجرایی مرکز حقوقی مسیحی، گفت: «تأثیر PSPO این است که فعالیت‌های 40 روزه در بورنموث را جرم انگاری می‌کند و منطقه‌ای را ایجاد می‌کند که هیچ بحثی درباره سقط جنین یا حتی دعای مربوط به سقط جنین مجاز نیست.

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کسی در خارج از کلینیک های سقط جنین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. حقیقت کاملا برعکس است. این طرفداران سقط جنین هستند که ارعاب و آزار می دهند و اجازه هیچ دیدگاه مخالفی را نمی دهند.

«پس از معرفی قرص‌های پست در خانه، پیشنهاد کمک به زنان در خارج از کلینیک‌های سقط جنین یکی از معدود راه‌های نجات برای کسانی است که احساس درماندگی می‌کنند و مجبور به سقط جنین می‌شوند.

«مناطق حائل بخشی ظالمانه از فرهنگ کنونی است که رضایت را وادار می کند و مخالفان را ساکت می کند. غم انگیزترین چیز این است که ما در واقع در مورد زندگی انسان صحبت می کنیم.

“ما با هم می ایستیم 40 روز برای زندگی همانطور که آنها به دنبال عدالت در این مورد هستند. ما از نمایندگان مجلس و دولت می‌خواهیم که ایجاد مناطق حائل سرکوب‌گر و شدید در سراسر بریتانیا را متوقف کنند.»

زمینه

ایلینگ در غرب لندن اولین شورایی بود که در سال 2018 از PSPO برای ایجاد حائل در اطراف کلینیک سقط جنین استفاده کرد (تصویر، تابلوی PSPO در خیابان). PSPOها از قانون رفتار ضد اجتماعی، جرم و جنایت و پلیس 2014 خارج شده‌اند و اغلب برای مبارزه با جرایم یا مزاحمت‌های سطح پایین، مهم‌تر از همه فسادهای سگ، ساخته می‌شوند. یا ریختن زباله، نوشیدن یا ادرار کردن در خیابان، یا رانندگی با «پسر مسابقه». تنها تعداد معدودی از شوراها PSPOهای مخصوص سقط جنین را راه اندازی کرده اند. یکی دیگر در ریچموند در غرب لندن، علاوه بر کینگز نورتون است.

یک “مشاوره” وزارت کشور در مورد این موضوع در سال 2017 پایان یافت 2018 ساجد جاوید، وزیر کشور وقت، تصمیم گرفت هیچ اقدامی برای تعیین مناطق حائل انجام ندهد.

ایرلند شمالی

دادستان کل ایرلند شمالی لایحه خدمات سقط جنین (مناطق دسترسی امن) (ایرلند شمالی) را به دیوان عالی ارجاع داد. به ویژه بند 5 (2) (الف) لایحه، که «انجام یک عمل در یک منطقه دسترسی امن به قصد یا بی‌احتیاطی در مورد اینکه آیا تأثیر آن بر یک شخص محافظت شده تأثیر می‌گذارد، جرم کیفری است. چه به طور مستقیم یا غیر مستقیم». در یک حکم 7 دسامبر، دیوان عالی به اتفاق آرا اعلام کرد که این بند با حقوق بشر کسانی که به دنبال ابراز مخالفت خود با ارائه خدمات درمانی سقط جنین در ایرلند شمالی هستند، سازگار است.

لیام گیبسون، مسئول سیاست و حقوقی انجمن ضد سقط جنین برای حمایت از کودکان متولد نشده (جن زده) آن را نقطه عطفی برای حقوق مدنی در بریتانیا خواند. یعنی، حکمی که ایرلند شمالی را پوشش می‌دهد ممکن است بر اسکاتلند و پیشرفت لایحه نظم عمومی تأثیر بگذارد. او گفتآزادی تجمع نه تنها در یک جامعه دموکراتیک ضروری است، بلکه محدودیت‌های قانونی در اعتراضات مسالمت‌آمیز خود دموکراسی را تضعیف می‌کند. این نه تنها یک تصمیم بد نیست، بلکه دیوان عالی سابقه ای ایجاد کرده است که می تواند حق آزادی بیان و حق شرکت در اعتراض مسالمت آمیز را به خطر بیندازد.»

اسکاتلند

در اسکاتلند، اسکاتلندی سبز MSP Gillian Mackay راه اندازی کرد صورت حساب اعضا که باعث ایجاد مناطق حائل در اطراف کلینیک های سقط جنین می شود. مشاوره در ماه اوت به پایان رسید. دولت هیلیرود تشکیل دادکارگروه تحت رهبری وزیراندر مناطق دسترسی ایمن در اطراف امکانات مراقبت های بهداشتی در سال 2021؛ که در واقع با توجه به آن صورتجلسه مردادماه منتظر رای دیوان عالی کشور بود.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/buffer-zones-around-abortion-clinics/