موارد در مسیر محکوم شدند | امنیت حرفه ای


اپراتور قطار شمال به گفته این شرکت، قطارها در سال از آگوست 2021 تا 2022 توسط 42 آجر، سنگ و سنگ از پل ها و خاکریزهای راه آهن پرتاب شده اند. واگن های آن نیز با 27 «اقلام قابل توجه» از جمله چرخ دستی های خرید، صندلی های چرخدار و دوچرخه هایی که به عمد در مسیر قرار داده شده بودند، برخورد کردند.

اپراتور قطار این اطلاعات را منتشر کرده است – از جمله نقشه ای که مکان هر حادثه را نشان می دهد – تا آگاهی از خطر را افزایش دهد. در حالی که برخی از حوادث در مراکز شهری مانند شفیلد، لیدز و نیوکاسل رخ می دهد، حوادث دیگر در نقاط روستایی است. مانند دریگ در خط ساحلی بارو به کارلایل. یا در نیوتن آیکلیف در خط دارلینگتون به اسقف اوکلند.

تریشیا ویلیامز، مدیر ارشد عملیات نورترن، گفت: «تفکر اینکه برخی افراد هدف قرار دادن قطارها به این روش را نوعی «ورزش» می دانند، گیج کننده است – و این واقعیت که بیش از یک بار در هفته اتفاق می افتد، تکان دهنده است. در حالی که 69 سرویس تحت تأثیر کمتر از 0.01 درصد از جابجایی ناوگان سالانه ما را تشکیل می دهند، تأثیر آن بر افرادی که در یکی از این رویدادها گرفتار شده اند قابل توجه است.

در ماه فوریه، یکی از رانندگان شمال (ایان برچ) پس از شکسته شدن شیشه کابینش توسط آجر پرتاب شده در کلیفتون، منچستر بزرگ، غرق در خون باقی ماند. و در ماه ژوئن، یک نوزاد 15 هفته ای (اسمه امرسون) پس از حمله به قطاری که با والدینش در حال سفر بود، در نزدیکی هال، یورکشایر شرقی مورد حمله قرار گرفت.

ویلیامز افزود: “ما می دانیم که این حملات به ندرت توسط یک “گرگ تنها” انجام می شود و اغلب اقدامات یک گروه است – جایی که فشار همسالان و “ذهنیت اوباش گروهی” می تواند یک عامل کمک کننده باشد. پیام ما به آنها ساده است: این رفتار بی پروا است، خطرناک است و باید متوقف شود.»

دوربین مداربسته با کیفیت بالا که می تواند در زمان واقعی توسط پلیس حمل و نقل بریتانیا نظارت شود (BTP) در قطارهای این شرکت که از کامبریا و چستر در غرب تا ناتینگهام و هال در شرق حرکت می کنند، نصب می شود. این شرکت همچنین در حال استفاده از “what3wordsبرای شناسایی مکان های دقیق اپراتور قطار می‌افزاید که فیلم و داده‌های جغرافیایی توسط شمال در اختیار پلیس قرار خواهد گرفت تا به هرگونه تعقیب کیفری کمک کند.

در بی تی پی، لورنا مک ایوان، نقش آفرینی در راه آهن را اقدامی احمقانه، بی پروا و بی فکر توصیف کرد. قرار دادن وسایل روی خط یا پرتاب سنگ و سنگ به قطارهای عبوری جان مسافران و کارکنان راه آهن را به خطر می اندازد. ایمنی در راه آهن اولویت ماست. این یک شوخی بی ضرر نیست، این یک جنایت است، خطرناک است و ما مسئولین آن را محاکمه خواهیم کرد.»

در همین حال Network Rail راه اندازی شده است تو در مقابل قطار کمپینی که هدف آن آموزش مردم در مورد خطرات آشکار و پنهانی است که در راه آهن وجود دارد و با انجام این کار، مانع از تجاوز می شود. تجاوز توسط شبکه ریل به عنوان یک مشکل بزرگ در راه آهن توصیف می شود – هزاران حادثه هر ساله ثبت می شود. 19408 حادثه تجاوز در شبکه ریلی بریتانیا در سال مالی گذشته (2021/22) بیشترین ثبت شده در پنج سال گذشته بوده است.

بازدید کنید www.youvstrain.co.uk.

چه باید کرد

هر کسی که شاهد پرتاب اقلام در قطار است یا می بیند که شخصی در حال قرار دادن اقلام در مسیر است، باید با پلیس حمل و نقل بریتانیا – با ارسال پیامک به شماره 61016 یا با شماره 0800 40 50 40 تماس بگیرد. یا می توانید تماس بگیرید. جنایتکاران، به صورت ناشناس، در 0800 555 111.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/items-on-track-condemned/