موج سواری بدون نظارت – شماره 2/3 2023

• حالت های کاربر: Ulaa دارای پنج حالت مرور است که از یکدیگر جدا شده‌اند و تجربه‌های محافظت‌شده منحصربه‌فردی از مرور را ارائه می‌دهند. کاربران می توانند از تغییر حالت پویا برای ذخیره حالت های ترجیحی برای وب سایت های خاص استفاده کنند. هنگامی که کاربر دوباره از سایت بازدید می کند، به طور خودکار سایت را در حالت ذخیره شده باز می کند. اگر وب‌سایتی قبلاً در حالت دیگری باز شده بود، از کاربران خواسته می‌شود حالت‌ها را تغییر دهند.

حالت های شخصی و کاری برای استفاده در خانه یا محل کار به راحتی قابل تشخیص هستند. حالت شخصی را می توان برای امور بانکی، پخش جریانی و خرید بدون ورود به سیستم مورد استفاده قرار داد و دارای لاگین های امن و ویژگی های حریم خصوصی مانند مسدودکننده های تبلیغاتی است. Work Mode می‌تواند برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های افزودنی را برای کار وارد کند و دارای یک مسدودکننده تبلیغات برای محافظت در برابر حملات فیشینگ است.

به گفته نورتون، 85 درصد از بزرگسالان جهانی می‌خواهند کارهای بیشتری برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود انجام دهند و دو سوم مصرف‌کنندگان جهانی احساس می‌کنند که شرکت‌های فناوری کنترل بیش از حد بر داده‌هایشان دارند. گزارشی از سوی اینترپل که تهدیدات امنیت سایبری در آفریقا را ارزیابی می‌کند، به آفریقای جنوبی اشاره می‌کند که بیشترین حوادث حملات باج‌افزار هدفمند و ایمیل‌های تجاری را در میان کشورهای آفریقایی داشته است.

موج سواری بدون نظارت

شماره 2/3 2023 اخبارامنیت سایبری, محصولات

• بهره وری: Ulaa مجهز به گزینه های مدیریت برگه ها برای مشاهده همه برگه های باز در یک مکان برای گروه بندی و سازماندهی است. کاربران به راحتی می توانند بین برگه ها جابجا شوند یا برگه ها را به حالت دیگری یا پنجره جدید منتقل کنند. همراه با برنامه‌های بهره‌وری یکپارچه، از جمله Zia Search برای کاربران موجود Zoho، Text2Speech، و Zoho Notebook، یک فضای اختصاصی یادداشت‌برداری که در همه تب‌ها کار می‌کند، ارائه می‌شود. Ulaa شامل Annotator است، یک ویژگی جدید داخلی که می تواند حاشیه نویسی را مستقیماً به صفحات وب و تصاویر اضافه کند.

Ulaa برای محافظت در برابر ردیابی و نظارت توسعه داده شد و در سه زمینه اصلی ریشه دارد:

Ulaa برای همه رایگان است و نسخه دسکتاپ آن برای دانلود در دسترس است https://ulaa.com/. نسخه‌های iOS و اندروید در حال حاضر در نسخه بتا هستند و برای دانلود در دسترس هستند.منبع: https://www.securitysa.com/19407R

Ulaa داده های کاربر را با هیچ شخص ثالثی ردیابی یا به اشتراک نمی گذارد. واکشی اولیه DNS ممنوع است، بنابراین داده ها را نمی توان در حافظه پنهان ذخیره کرد، همانطور که سنسورهای حرکتی که حرکت و کلیک های ماوس را ردیابی می کنند. کاربران به مدل چند شناسه Ulaa دسترسی دارند که شناسه های منحصر به فردی را ارائه می دهد که به مرورگر گره خورده است. اینها اغلب برای افزودن یک لایه حفاظتی اضافی در برابر نرم افزار ردیابی به روز می شوند. علاوه بر سفارشی‌سازی حریم خصوصی، داده‌ها و آمار کاربران ناشناس، جداسازی داده‌های جغرافیایی، رمزگذاری سرتاسر و گزارش‌های حریم خصوصی، Ulaa API را غیرفعال می‌کند که به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد با دستگاه‌های متصل به رایانه یا شبکه Wi-Fi شما متصل شده و با آنها ارتباط برقرار کنند.

حالت فصل باز هیچ محدودیتی برای حفظ حریم خصوصی ندارد، بدون مسدودکننده تبلیغات یا ردیابی، و بدون شکستگی رابط کاربری یا ویژگی. این شبیه به یک مرورگر متوسط ​​است و امکان دسترسی به تمام وب سایت ها، از جمله سایت های با محدودیت صفر را فراهم می کند.

حالت توسعه دهنده برای توسعه دهندگان وب و آزمایش کنندگان است. دارای ابزارهای توسعه دهنده و برنامه های افزودنی پیشنهادی برای اطمینان از سازگاری وب سایت و آزمایش ویژگی های جدید است. کاربران می توانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت را بررسی کنند و دارایی ها و زمان بارگذاری را ردیابی کنند.

حالت بچه دوستانه برای خانواده، فضای آنلاین امنی را برای کودکان فراهم می کند تا یاد بگیرند، بازی کنند و محتوا را کاوش کنند. دارای ویژگی های فیلتر محتوا و کنترل والدین برای مسدود کردن وب سایت های نامناسب است. پیمایش آن آسان است، دارای بازی‌های بدون آگهی و برنامه‌های تبلیغ‌کننده خلاقیت است. ویژگی هایی مانند Child Lock و Learning-on-the-Go دسترسی به حالت های دیگر را محدود می کند.

گفت: “بسیاری از مرورگرهای موجود در بازار امروز برای محافظت از حریم خصوصی کاربران ساخته نشده اند. آنها برای محافظت از مدل های تجاری مبتنی بر تبلیغات شرکت ها و شرکت های نظارتی که مکمل آنها هستند ایجاد شده اند. این تضاد بین ترجیحات کاربر و مدل های تجاری مرورگر به معنای ضرر کاربران نهایی است.” اندرو بورن، مدیر منطقه ای Zoho آفریقا. “با Ulaa، کاربران مجبور نیستند حریم خصوصی خود را برای مرور وب به خطر بیاندازند، که متأسفانه به یک میدان مین نظارتی تبدیل شده است. تعهد Zoho به حریم خصوصی و یک مدل تجاری مبتنی بر حریم خصوصی به ما این امکان را می دهد که یک مرورگر بدون درگیری و حفظ حریم خصوصی ارائه دهیم. “

Zoho یک مرورگر با محوریت حریم خصوصی Ulaa را راه اندازی کرده است که به طور خاص برای کمک به کاربران برای ایمن کردن اطلاعات و فعالیت های شخصی خود با ارائه راه حل مرورگری که به طور جهانی ردیابی و نظارت بر وب سایت را مسدود می کند، ساخته شده است. نام مرورگر وب تازه راه‌اندازی شده از زبان تامیل سرچشمه می‌گیرد و آغاز سفر به یک تجربه مرور ایمن را نشان می‌دهد.

• حریم خصوصی: مسدودکننده‌های ردیابی آگهی و داده‌ها از اعلان‌های فشار غیرمجاز، پنجره‌های بازشو و ردیابی زمان جلوگیری می‌کنند. مرورگرهای موجود از ردیاب‌های زمان یا مانیتورهای بی‌کار برای تقویت الگوریتم‌های توصیه و پیشنهادات مرورگر استفاده می‌کنند، که در نهایت آن داده‌ها را به ارائه‌دهنده نرم‌افزار و شرکت‌هایی که به آنها برای داده‌های کاربر پرداخت می‌کنند، باز می‌گرداند.