موفقیت در بهترین شیوه های فرآیند کسب و کار – شماره 4 2023 – انتشارات تکنیوز – مدیریت تغییر کلین

«رویکرد من همیشه این بوده است که راه حل موجود را ممیزی و آزمایش میدانی کنم، نتایج را مستند کنم، به مشتری خود آموزش دهم، یک تمرین تعیین ریسک جامع با کل تیم تصمیم‌گیر انجام دهم و نتایج ممیزی را به عنوان یک سکوی پرشی انجام دهم و سپس نقشه راه را ترسیم کنم. استراتژی امنیتی پنج تا ده ساله،” او می گوید. هنگامی که استراتژی تعیین شد، کل زنجیره ارزش صنعت را در اطراف همان جدول اتاق هیئت مدیره درگیر می کنم: معمار زیرساخت شبکه، سازنده فناوری امنیتی، توزیع کننده آن، یکپارچه ساز سیستم منصوب، ارائه دهنده نگهبان، کارشناس اتاق کنترل، ارائه دهنده پاسخ تاکتیکی و مشتری در واقع، هر کسی و هر کسی که ممکن است به سایت مشتری مرتبط باشد.

کلین تسلیم شد. “این ترکیبی از پشتکار، شوخ طبعی و دیدگاهی بود که شرکت برای سطوح حرفه ای که می خواست به این بخش معرفی کند، در نهایت مرا متقاعد کرد.”

به عنوان یک مدیر جوان که در یک شیفت کاری در یک مسافرخانه هالیدی کار می کرد، کلین نقش هتل خود را در کمک به بازماندگان غرق شدن Oceanos در سواحل شرقی لندن هماهنگ کرد. «هتل فرآیندی برای مقابله با این سطح اضطراری نداشت. من و تیمم آن شب یکی را درست کردیم. حدس می‌زنم این غسل تعمید من به خطر، ایمنی و امنیت بود.»

او با خنده توضیح می دهد: «مطمئناً قصد نداشتم در این بخش شرکت کنم، اما در طول سال ها مدام مرا پیدا می کرد.

سپس، در اوایل دهه 2000، یک ارائه‌دهنده نظارت و پاسخ‌های مسلحانه با او قرارداد بست تا پروژه تغییر کسب‌وکار را انجام دهد. «شرکت در حال از دست دادن سهم بازار بود و در عرض 18 ماه ما آن تجارت را تغییر دادیم، فراتر از همه انتظارات. بیست سال بعد و این شرکت بسیار سودآور باقی مانده است و فعالانه در جامعه محلی خود مشارکت دارد.

بیشتر از سود مالی

در مورد علاقه به اوقات فراغت خود، کلین پاسخ می دهد: «چه وقت آزاد؟ تمام خانواده من در حال حاضر در حال تحصیل هستند. من در حال تکمیل کارشناسی ارشدم، دخترم در حال تکمیل کارشناسی ارشد و پسرم داوطلب مهندسی مکانیک است. احساس می‌کنم تمام کاری که انجام می‌دهم درس خواندن است، اما ۱۵ سال صبر کردم تا بتوانم این کار را انجام دهم، بنابراین یک روز نبوده است که از بودن در اینجا به شدت خوشحال نباشم. اگر من از این مسیر دست نخورده عبور کنم، ممکن است در آینده نزدیک من را روی تخته موج سواری یا گیتارم بیابید.”

در واقع، پس از آن پروژه، کلین به کار در یک بخش کاملاً متفاوت ادامه داده بود و یک پروژه بازیابی کسب و کار را برای یک NPO تکمیل کرده بود. بخش امنیتی در ذهن او نبود. اما پس از آن صنعت دوباره فراخوان داد.

از او می‌پرسیم که چگونه در وهله اول در معرض خطر، ایمنی و امنیت کار کرد؟

ما از او می‌پرسیم که در بخش خدمات امنیتی از چه چیزی بیشتر لذت می‌برد، و او با اشتیاق به مشتریان، همکاران، فرصت‌های یادگیری و زنان در این صنعت می‌پردازد. “من با مشتریان نهایی باورنکردنی در سراسر کشور مشورت کرده ام. من همچنین به عنوان مربی برخی از رهبران رویایی شرکت های خدمات امنیتی دعوت شده ام. من خوش شانس بودم که توانستم مهارت های ریسک، ایمنی و امنیت خود را از طریق یادگیری از بسیاری از بهترین ها در تجارت تقویت کنم. و زنان فوق العاده ای که در این فضا کار می کنند را فراموش نکنیم. ما مشوق یکدیگر هستیم و من مشتاقانه منتظر معرفی بیشتر این خانم ها به خوانندگان Smart Security هستم.

موفقیت در بهترین شیوه های فرآیند کسب و کار

شماره 4 2023 انتخاب سردبیرراه حل های یکپارچه، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

کلاین به خصوص با کارآفرینان موفق راحت است. او شرکت‌های متعددی را راه‌اندازی کرده و به فروش رسانده است، بنابراین از طریق دست اول می‌داند که برای رهبری و رشد یک کسب‌وکار چه چیزی لازم است. یکی از تلاش‌های قبلی او در فین‌تک، تأسیس و اداره شرکتی بود که اولین ابزار تجزیه و تحلیل صورت‌حساب بانکی را در آفریقای جنوبی مفهوم‌سازی و تجاری‌سازی کرد و آن را به یک موسسه مالی پیشرو فروخت. این ابزار توسط مایکروسافت تأیید شد و هنوز هم استفاده می شود.

در مورد بخش خدمات امنیتی، کلین در ابتدا مستقیماً با کاربران نهایی راه حل های امنیتی به عنوان یک مشاور مستقل کار می کرد.

«برای تولید یک راه حل امنیتی که ارزش افزوده را ایجاد کند، به یک روستا نیاز است. راه‌حل ایده‌آل و سرتاسری نمی‌تواند به طور واقع بینانه توسط یک ارائه‌دهنده خدمات پیاده‌سازی شود، اگرچه بسیاری ادعا می‌کنند که می‌توانند. نقش من این است که مطمئن شوم همه طرف‌ها بر حوزه‌های تخصصی خود تمرکز می‌کنند و در عین حال مطمئن می‌شوم که همه با یکدیگر درگیر و هماهنگ هستند.»منبع: https://www.securitysa.com/19485R

Lesley-Anne Kleyn مشاوری است که در طیف وسیعی از بخش‌ها کار می‌کند و به مشتریان کمک می‌کند تا کسب‌وکار خود را به نهادهای سودآور، تأثیرگذار و بادوام تبدیل کنند. او همچنین با مشتریان زیادی در بخش خدمات امنیتی، عضو هیئت مدیره ASIS International است که سرپرستی زنان در امنیت را بر عهده دارد. برای پیوستن به گفتگو، با او تماس بگیرید +27 64 410 8563یا با لینکدین تماس بگیرید:وام)

او می‌گوید که نتیجه هر کسب‌وکاری که به‌جای فعالانه رشد می‌کند، ضعف عمیقی است که مشخصه‌ی صنعت امنیت است، که زنجیره ارزش به‌طور دردناکی از آن آگاه است، اما کاربران نهایی تنها چند ماه و میلیون‌ها (اغلب هدر می رود) در راه حل های امنیتی خود را بعدا.

مشتری معمولی او هر شرکتی در هر صنعتی است که با گردش مالی 50 تا 200 میلیون ریال در سال فعالیت می‌کند، اگرچه او همچنین به طور گسترده با شرکت‌های چندملیتی کار می‌کند و با شرکت‌های نوپا به صورت داوطلبانه همکاری می‌کند.

طولی نکشید که کلین تجربیات زیادی در تمام جنبه های حیاتی ریسک، ایمنی و امنیت به دست آورد و در هنر ادغام نیروی انسانی و فناوری از طریق فرآیند فرماندهی و کنترل، و یک معمار فنی گواهی شده موفق شد. در حق خودش اما اشتیاق واقعی او این بود که اصول کلی بهترین شیوه کسب و کار را در چالش های امنیتی معرفی کند.

امنیت شما را پیدا می کند

مشارکت او در بخش خدمات امنیتی دو جنبه دارد: کار با کاربران راه حل های امنیتی در نقش مشاوره و همکاری با خود ارائه دهندگان برای تبدیل کسب و کار خود به نهادهای سودآور و انعطاف پذیر.

پس از این تجربه، کلین توسط Sun International مورد شکار قرار گرفت، جایی که خطر، ایمنی و امنیت دوباره او را پیدا کردند. نقش او جذب و تسهیل آموزش برای بخش‌های مختلف درون گروه بود و تیم‌های امنیتی و نظارتی از جمله آن‌ها بودند. “نظارت در صنعت بازی در اوایل دهه 1990 یک پیشرفت هنری بود. به یاد دارم که مجذوب شدم.»

بهترین تمرین اشتیاق

برتری عملیاتی

یک دهکده طول می کشد

کلین به این سوال فکر می کند. او بیان می‌کند که چگونه جیم کالینز، رهبر فکری، 18 شرکت رویایی را شناسایی کرد و هر کدام را با نزدیک‌ترین رقیب پیشرو جفت کرد. چیزی که او متوجه شد این بود که یک دلار سرمایه گذاری شده در یک شرکت رویایی در سال 1926، به بیش از شش هزار دلار در سال 1990 افزایش می یابد. در مقایسه، یک دلار سرمایه گذاری شده در شرکت مقایسه در سال 1926، تنها به حدود نهصد دلار افزایش می یابد.

“نقش من به عنوان یک تحلیلگر، مشاور و مربی این است که با مشتری و تیم مدیریتی او روی تجارت کار کنم، نه اینکه وزنم را دور بزنم. من دائماً در نظر دارم که دعوت شدن از درب ورودی یک امتیاز است و درخواست کمک من مستلزم آسیب‌پذیری از سوی رهبر و تیم او است.»

کلین به رهبران کسب‌وکار کمک می‌کند تا از پتانسیل افرادی که رهبری می‌کنند استفاده کنند، تیم‌های مدیریتی با عملکرد بالا و مسئولیت‌پذیر جمعی بسازند، و نقشه راه روشنی برای آینده ایجاد کنند، با برنامه‌های اقدام قدرتمند برای رسیدن به آنجا، در حالی که به طور همزمان در هر زمینه‌ای از سازمان برتری عملیاتی را توسعه دهند. کسب و کار.

ما در مورد سروصدای «رهبری مسئولانه» تعجب می‌کنیم و از کلین می‌خواهیم که بینشی داشته باشد.

در عوض، کلین با خود ارائه دهندگان خدمات امنیتی کار کرده است. “این واقعا خوشحال کننده بود.”

در مورد کاربران نهایی صحبت می کنیم، از کلین در مورد مشاوره کاری او با خود کاربران راه حل های امنیتی سوال می کنیم.

این بار، یک ادغام کننده سیستم به او مراجعه کرد تا یک کارآفرین داخلی به تیم ملی ملحق شود. کلین مودبانه این پیشنهاد را رد کرد. دو برابر. او می‌خندد: «در نوبت دوم، به شرکت گفتم که جرثقیل می‌خواهد مرا از مطب مشاوره‌ام خارج کند. “من فقط علاقه ای نداشتم.” چند روز بعد، او به تماس سوم پاسخ داد: “پس دقیقاً چقدر جرثقیل بزرگ باید بسازیم تا شما را به همراهی ما بیاوریم؟”

«اصول کسب و کار کار می کند. من فکر کردم که آنها باید مطمئناً تنها راه برای مقابله با چیزی به اندازه یک راه حل امنیتی حیاتی باشند، بنابراین رویکرد کلی خود را برای کار برای محیط راه حل های امنیتی منطبق کردم.

لسلی-آن کلاین.

برای کلین، شکوفایی کسب‌وکارها می‌تواند در وضعیت ناامیدکننده بیکاری آفریقای جنوبی یک ضربه واقعی ایجاد کند. و این بیکاری است که اشتیاق شخصی اوست.

در فضای خدمات امنیتی، تعالی عملیاتی بسیار مهم است.

او خاطرنشان می‌کند: «همچنین، آن‌ها در هر زمان، کنترل روشنی در مورد موقعیت فعلی خود داشتند. برای انعطاف‌پذیر شدن هر کسب‌وکاری، هر سه جنبه مهم هستند، صرف نظر از اینکه کسب‌وکار یا صنعت چیست.»

او می خندد: «اینکه چگونه از یک تحلیلگر تجاری خارج از این صنعت به یک مشاور امنیتی مستقل در آن تبدیل شدم، داستانی طولانی است. “اما امروزه دیگر چندان از این نوع مشاوره استفاده نمی کنم.”

در نهایت، در سال 2018، کلین به صورت تمام وقت به دفتر مشاوره خود بازگشت و بخش خدمات امنیتی اکنون به مجموعه صنایع شرکت او اضافه شده است.

ما نمی دانیم که آیا زمان آن رسیده است که صنعت چند تغییر اساسی ایجاد کند؟

من همیشه مهارت سرسختی برای باز کردن درهای کسب و کار و رسیدن به تصمیم گیرنده درست داشتم. یکی از ما کدگذاری را انجام داد، دیگری (من) ما را جلوی جمعیت مناسب برد.”

«شرکت‌های امنیتی مفهوم راه‌حل‌های امنیتی فعال را به مشتریان نهایی می‌فروشند، اما خودشان معمولاً در یک حالت واکنشی مدیریت بحران عمل می‌کنند. در طول سال‌ها، صنعت این موضوع را به‌عنوان عادی پذیرفته است.»

Lesley-Anne Kleyn یک تحلیلگر تجاری، مشاور و مربی است که در طیف وسیعی از صنایع و در تمام بخش های اقتصاد آفریقای جنوبی کار می کند. وقتی با او آشنا شدیم، او در حال جمع‌بندی یک سری کارگاه‌های آموزشی جهت تنظیم جهت برای یک خرده‌فروش ملی بود، مرتباً چندین مدیر C-Suite را مربیگری می‌کرد و به تحقیق در مورد رهبری مسئولانه می‌پرداخت.

کلین می‌گوید: «این شرکت‌های رویایی هم از کل بازار سهام و هم از نزدیک‌ترین رقبای خود بهتر عمل کردند. منظور من این است که کالینز متوجه شد که این شرکت‌ها یک پارادوکس داخلی جالب را به نمایش می‌گذارند: از یک طرف، آنها این ایدئولوژی اصلی را داشتند – آن را یک لنگر نامید. با این حال، از سوی دیگر، آنها به طور مداوم برای تحریک تغییر و پیشرفت حرکت می کردند.

کلین متقاعد شده است که برای بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات امنیتی ضروری است که پایه‌های صحیحی را ایجاد کنند تا بخواهند یا نخواهند به سرعت پیشرفت کنند، زیرا بسیاری از آنها قراردادهای بزرگی می‌بندند تا نتوانند به طور واقعی به نتایج وعده داده شده دست یابند. «اگر کسب‌وکار در حال گسترش است، چه به صورت هدفمند یا تصادفی، تیم مدیریت باید مجهز و ماهر باشد تا بتواند ادامه یابد، همانطور که تیم‌هایی که به هر مدیر گزارش می‌دهند.»

«رهبری یک کسب و کار دیگر تنها به معنای سود نیست. در عوض، رهبری مدرن در مورد تأثیر اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی است که کسب و کار کاملاً آماده ایجاد آن است. سودآور بودن اشکالی ندارد. سودآوری نکته است. اما رهبری مسئولانه مربوط به سود پلاس است.