میلیون ها صرفه جویی در انرژی – شماره 5 2022

• کنترل سیستم های HVAC و الکتریکی در سطح فروشگاه.

• صرفه جویی در انرژی در نتیجه کنترل محلی سیستم های HVAC و الکتریکی، که امکان بهینه سازی دقیق تعرفه صورتحساب انرژی را فراهم می کند. این به Massmart اجازه می دهد تا هزینه های تعرفه هر فروشگاه را مقایسه کند.

در رابطه‌ای که سال‌ها موفقیت را در بر می‌گیرد، گروه Massmart با متخصص سیستم مدیریت ساختمان (BMS)، گروه گرین ویو و اشنایدر الکتریک برای نصب راه‌حل‌های BMS در فروشگاه‌های خود در سراسر آفریقای جنوبی همکاری کرده است. تا به امروز، بیش از 155 سیستم BMS (در فروشگاه ها) در سراسر گروه نصب شده است که 150 مورد دیگر برای یک سال و نیم آینده در نظر گرفته شده است.

نایجل آرمسترانگ، مدیر گروه گرین ویو می‌افزاید: «سیستم اشنایدر الکتریک EBO BMS که در هر فروشگاه خرده‌فروشی نصب شده است، کنترل محلی را بر سیستم‌های تهویه مطبوع و روشنایی فراهم می‌کند و اطمینان می‌دهد که سیستم‌ها فقط در صورت نیاز روشن هستند. همچنین بینش های دقیقی در مورد تجهیزات حیاتی مانند ژنراتورها، یو پی اس ها، سیستم های آتش نشانی و امنیتی و سیستم های آب ارائه می دهد که به جمع آوری داده ها و گزارش هشدار کمک می کند. علاوه بر این، سرور سازمانی EBO و PME در حال اجرا بر روی سرویس ابری Massmart به گروه اجازه می دهد تا داستان های خرده فروشی خود را در یک نمای متمرکز کند.

• نظارت بر آلارم.

• داشبوردهای هشدار.

قبل از اجرای پروژه BMS، Massmart به زیرساختی نیاز داشت که بتواند نمای متمرکزی از فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود ارائه دهد که موارد زیر را ارائه می‌دهد:

• مقایسه هزینه صورتحساب انرژی.

• گزارش هشدار.

Massmart اکنون از مزایای زیر بهره می برد:

• داشبورد انرژی.

• کنترل محلی بهتر سیستم های HVAC و الکتریکی از یک راه حل.

BMS اکنون در 155 فروشگاه در سراسر گروه نصب شده است، با برنامه ریزی برای عرضه به 75 فروشگاه دیگر در سال 2022، و تعداد مشابهی در سال 2023. BMS ما عملکرد تمام تجهیزات الکترومکانیکی را کنترل و نظارت می کند، در نتیجه نه تنها صرفه جویی در انرژی و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری، زیرا نظارت در زمان واقعی ما را قادر می سازد فواصل تعمیر و نگهداری فیزیکی را افزایش دهیم (صرفه جویی خالص در سال 2022 معادل 1.5 میلیون ریال). Massmart می گوید BMS همچنین به کاهش زمان خرابی تجهیزات کمک زیادی می کند.منبع: https://www.securitysa.com/17128R

• فرصت های صرفه جویی در انرژی.

• نمای متمرکز از تمام فروشگاه های خرده فروشی آن.

• مدیریت زنگ هشدار متمرکز، کاهش هزینه های نگهداری مداوم.

سیستم BMS Schneider EcoStruxure EcoStruxure Operation (EBO) در حال نصب در زنجیره‌های خرده فروشی متعلق به Massmart، Makro، Game و Builders Warehouse و همچنین مراکز توزیع Massmart در سراسر کشور است.

میلیون ها صرفه جویی در انرژی

شماره 5 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

• گزارش انرژی.

گرین ویو و اشنایدر الکتریک راه حل EBO BMS را پیشنهاد کردند که در هسته آن یک BMS یکپارچه ارائه می دهد که بینش عملی مورد نیاز برای مدیریت بهتر و بهینه سازی ساختمان ها، بهبود کارایی مهندسی و رفع نیازهای امنیت سایبری را ارائه می دهد.

Massmart در حال حاضر هدف خود را برای دستیابی به صرفه جویی سالانه انرژی حداقل 1.5 میلیون R1 در سال 2022 دارد و کل سرمایه گذاری خود را ظرف 12 ماه جبران می کند.

Massmart یک برنامه یکپارچه را برای بهبود کارایی و کنترل ساختمان های خود در سال 2020 آغاز کرد. این برنامه شامل یک برنامه آگاهی از انرژی برای اپراتورهای فروشگاه ما، یک بخش مدیریت تاسیسات (با استفاده از سیستم نظارت بر توان اشنایدر (PME)) و یک دفتر فنی با استفاده از کالین گایتون، مدیر کل امکانات در Massmart توضیح می دهد که سیستم Schneider EBO BMS توسط شریک سیستم ما، Green Wave، نصب شده است.

Thabang Byl، رهبر انرژی دیجیتال در Schneider Electric توضیح می دهد: «EcoStruxure Building Operation یک پلت فرم مدیریت ساختمان باز و امن است که چندین سیستم را برای کنترل و مدیریت متمرکز، زمان واقعی در ساختمان های یک به چند سازمانی یکپارچه می کند. این پلتفرم به طور بومی از پروتکل های باز استاندارد خارج از جعبه پشتیبانی می کند.