نحوه انتخاب مناسب ترین راه حل ایمیل


از زمان ظهور ایمیل در سال 1971، این ایمیل به سنگ بنای ارتباطات تجاری تبدیل شده است. مایک پوگلیا، مدیر ارشد استراتژی در شرکت نرم‌افزار مدیریت فناوری اطلاعات، می‌گوید اکنون بازیگران بد از اهمیت آن برای نقض سیستم‌های حیاتی و تهدید زیرساخت‌ها استفاده می‌کنند. صندوقدار.

اولین حمله سایبری به ایمیل در سال 1988 اتفاق افتاد، جایی که یک کامپیوتر در MIT برای آلوده کردن سیستم‌های برکلی، هاروارد، پرینستون، استنفورد، جان هاپکینز، ناسا و آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور استفاده شد. از آن زمان، حملات سایبری گسترش یافته و پیچیده تر شده است. بر اساس بررسی نقض امنیت سایبری دولت بریتانیا در سال 2022، حملات فیشینگ رایج‌ترین شکل حمله سایبری است و 63 درصد از کسب‌وکارها آنها را مخل‌ترین آنها می‌دانند. این امر اهمیت داشتن راه حل مناسب برای امنیت ایمیل را برجسته می کند.

انواع امنیت ایمیل

Microsoft Defender و Google Workspace Security دو نمونه از ابزارهای امنیتی داخلی ایمیل هستند که می توانند به کاهش هزینه های امنیتی اولیه کمک کنند. با این حال، این برنامه‌ها نیازهای فردی کسب‌وکار را در نظر نمی‌گیرند و ممکن است همه تهدیدها را برآورده نکنند. این ابزارها، در حالی که یک راه حل اساسی کافی را ارائه می دهند، از پشتیبانی قوی نیز برخوردار نیستند و ویژگی های مدیریت امنیتی محدودی دارند.

حرکت به سمت ابزارهای پیشرفته‌تر برای امنیت ایمیل دو نوع محافظت در برابر تهدیدات مخرب است: مبتنی بر ابر و در محل. راه‌حل‌های امنیتی ایمیل مبتنی بر ابر با ماهیت انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر ابر همگام هستند، در حالی که راه‌حل‌های داخلی اقدامات و منابع امنیتی را به مکان‌های اداری فیزیکی محدود می‌کنند. تا به امروز، تقریباً نیمی از سازمان‌ها به امنیت ایمیل مبتنی بر ابر مهاجرت کرده‌اند. سازمان‌ها نیازی به تکیه بر قابلیت‌های امنیتی داخلی یا سرور فیزیکی با امنیت ایمیل مبتنی بر ابر ندارند. علاوه بر این، راه حل های مبتنی بر ابر نیازی به نگهداری منظم، ارتقاء یا تعویض تجهیزات ندارند.

ابزارهایی برای تضمین امنیت

دروازه‌های ایمیل امن (SEG) و امنیت ایمیل مبتنی بر API ابزارهای اصلی امنیت ایمیل را تشکیل می‌دهند. SEG ها اساساً یک نقطه بازرسی مجازی بین پیام های دریافتی مخرب و سرور ایمیل یک شرکت قرار می دهند. اینها برای ساختارها و فرآیندهای سازمانی مختلف قابل تنظیم هستند، اما به اطلاعات تهدید به روز شده بستگی دارند. فرآیندهای غربالگری در SEG ها ممکن است دریافت جزئیات دریافتی را به تاخیر بیندازند و اغلب نیاز به نگهداری و پیکربندی دارند.

از سوی دیگر، ابزارهای امنیت ایمیل مبتنی بر API می توانند دریافت به موقع ارتباطات را تضمین کنند و در عین حال قادر به شناسایی و کاهش تهدیدات باشند. آنها به طور کلی کنترل و بینش بیشتری را در مورد حفاظت از زیرساخت های مبتنی بر ابر در اختیار فناوری اطلاعات قرار می دهند. این ابزارها همچنین دارای قابلیت های اتوماسیون بیشتری نسبت به SEG ها هستند، به نگهداری کمتر و ادغام یکپارچه تر با برنامه های ابری برای به حداکثر رساندن اثربخشی نیاز دارند.

با افزودن هوش مصنوعی (AI) به این ترکیب، می‌توان ابزارهای امنیتی را با قابلیت‌های اضافی که پشت راه‌حل‌ها و دستگاه‌های هوشمند اجرا می‌شوند، تقویت کرد. این حوزه ای است که شاهد هجوم مداوم محافظت های قوی تر در برابر حملات سایبری، افزایش انعطاف پذیری سایبری و کاهش هزینه های حقوق و دستمزد است. با فعال کردن رایانه‌ها برای انجام کارهای روزمره و بدون دخالت انسان، هوش مصنوعی می‌تواند تهدیدات امنیت سایبری را که انسان‌ها قادر به انجام آن نیستند، شناسایی کند، سریع‌تر به نقض‌ها پاسخ دهد و هزینه‌های امنیت دستی را برای کسب‌وکارها کاهش دهد.

انتخاب راه حل مناسب

با ایجاد انواع امنیت ایمیل و ابزار، سازمان ها باید هنگام انتخاب راه حل دو سوال کلیدی از خود بپرسند: آیا راه حل هوش مصنوعی بنرهای هشدار دهنده برجسته ای را روی پیام های غیرمنتظره ای که نیاز به توجه بیشتری دارند قرار می دهد؟ آیا این راه حل راهی برای توقف سریع یک حمله در مسیر خود ارائه می دهد؟

اگر راه حل این الزامات را برآورده می کند، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید با فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی در نظر گرفته شود. هر فناوری باید بتواند داده های تهدید را جمع آوری کند و یاد بگیرد که چگونه تهدیدات کشف نشده را شناسایی کند. این به آن توانایی بهبود دقت بر اساس تجزیه و تحلیل عملکرد و ایجاد تنظیمات حفاظتی متناسب با الگوهای ارتباطی منحصر به فرد یک سازمان را می دهد.

این ابزار همچنین باید قادر به بررسی دقیق محتوا، شناسایی تلاش‌های فیشینگ و شناسایی تهدیدات سایبری بالقوه باشد. مؤثرترین راه‌حل‌ها نرخ‌های مثبت کاذب پایین را حفظ می‌کنند و نیاز به به‌روزرسانی مداوم را از بین می‌برند و به متخصصان فناوری اطلاعات اجازه می‌دهند بر روی اولویت‌های دیگر تمرکز کنند. در نهایت، این راه حل باید با شناسایی و جلوگیری از رسیدن ایمیل های فیشینگ به صندوق ورودی کاربر، از کاربران در برابر خطای انسانی محافظت کند و از کلیک روی آنها جلوگیری کند.

انتخاب راه حل مناسب برای امنیت ایمیل می تواند یک کار دشوار برای مشاغل باشد. با در نظر گرفتن انواع مختلف امنیت ایمیل موجود، ابزارهای موجود در بازار و قابلیت های ارائه شده توسط فناوری هوش مصنوعی یکپارچه، سازمان ها می توانند راه حلی را انتخاب کنند که به اندازه کافی از تیم های خود در برابر پیچیده ترین تهدیدات سایبری محافظت کند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/how-to-pick-the-most-suitable-email-solution/