نحوه حمله دیپ فیک به کسب و کار و نحوه مبارزه با آنها – شماره 4 2022

فناوری ها همچنین کمک های خوبی در مبارزه با دیپ فیک هستند. اگر یک دیپ‌فیک با کیفیت بالا، کارمند را متقاعد کند که فایل‌ها یا برنامه‌های مخرب را دانلود کند یا از لینک‌های مشکوک یا وب‌سایت‌های فیشینگ بازدید کند، یک راه‌حل امنیت سایبری قابل اعتماد، پشتیبانی را تضمین می‌کند. راه حل ضد کلاهبرداری که تجزیه و تحلیل رفتاری کاربر و نظارت بر تراکنش های مالی را ارائه می دهد، ممکن است گزینه خوبی برای شرکت هایی باشد که از KYC استفاده می کنند و یک لایه حفاظتی اضافی را ارائه می دهد.منبع: https://www.securitysa.com/16996R

به تازگی، FBI اعلام کرد شرکت‌های بیشتری گزارش داده‌اند که افراد با استفاده از دیپ‌فیک برای مشاغل درخواست داده‌اند. تحریف‌کنندگان از ویدئو، تصاویر، ضبط‌شده و هویت‌های سرقت‌شده با تظاهر به شخص دیگری استفاده می‌کنند تا موقعیت فناوری اطلاعات از راه دور به دست آورند. ممکن است این یک شوخی به نظر برسد، اما استخدام یک دیپ فیک زمانی که یک کارمند جعلی به اطلاعات حساس شرکت و داده های مشتری دسترسی پیدا می کند، می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

مورد ذکر شده در بالا تنها راهی نیست که کلاهبرداران از دیپ فیک برای سوء استفاده از یک تجارت استفاده می کنند. با پیشرفت فناوری، دشمنان می‌توانند از این روش جدید برای تقلب در آزمایش‌های بیومتریک مورد استفاده بانک‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای تأیید هویت کاربران برای پولشویی استفاده کنند. بر اساس حساسیت گزارش، نه نفر از 10 فروشنده برتر «مشتری خود را بشناسید» (KYC) در برابر حملات دیپ فیک بسیار آسیب پذیر بودند.

دیپ فیک برای نیزه یا فیشینگ هدفمند استفاده می شود. دشمنان می توانند از مدیران یک شرکت تقلید کنند تا اعتماد یک فرد را به دست آورند و آنها را فریب دهند تا داده های حساس، پول یا دسترسی به زیرساخت های سازمان را تحویل دهند. در یک مورد جنایتکاران توانست 35 میلیون دلار به دست آورد جعل صدای مدیر یک شرکت

این ممکن است تهدیدی برای امنیت داده‌های یک شرکت باشد و در صورت نقض، شرکت احتمالاً فرصتی برای جلب کلاهبردار به دست عدالت نخواهد داشت.

چگونه دیپ فیک ها به کسب و کار حمله می کنند و چگونه می توان با آنها مبارزه کرد

شماره 4 2022 اخبار

“درک خطر نیمی از نبرد است. کارمندان خود را آموزش دهید و آنها را از روش های جدید تقلب آگاه کنید. ولادیسلاو توشکانوف، دانشمند ارشد داده در کسپرسکی می‌گوید یک دیپ‌فیک با کیفیت بالا به تخصص و تلاش زیادی نیاز دارد، در حالی که جعلی‌هایی که برای کلاهبرداری یا تعامل همزمان در طول مصاحبه استفاده می‌شوند، احتمالاً کیفیت پایینی خواهند داشت.

در میان نشانه‌های دیپ فیک، حرکات غیرطبیعی لب، موی ضعیف، فرم صورت نامتناسب، پلک زدن کم یا بدون آن، ناهماهنگی رنگ پوست، اشتباه در رندر لباس یا عبور دست از روی صورت وجود دارد. با این حال، یک دشمن ممکن است عمداً کیفیت ویدیو را کاهش دهد تا این مصنوعات را پنهان کند. برای به حداقل رساندن شانس استخدام یک کارمند قلابی، مصاحبه های شغلی را به چند مرحله تقسیم کنید که نه تنها مدیران منابع انسانی بلکه افرادی را که با یک کارمند جدید کار می کنند نیز شامل می شود. این احتمال مشاهده هر چیز غیرعادی را افزایش می دهد.»