نرم افزار امیدوارکننده ترین فرصت تجاری آفریقای جنوبی است – شماره 1 2023

با درک تأثیر و تأثیر این سیستم‌ها، شرکت‌های آفریقای جنوبی می‌توانند نوآوری، ایجاد، استقرار و استفاده از آن‌هایی را که از نرم‌افزار و محاسبات ابری بهره‌مند هستند، بکار گیرند.

این موانع به دنبال بهترین راه حل های موجود هستند. صرف نظر از اینکه ما در مورد نرم افزار، محاسبات ابری یا امنیت سایبری صحبت می کنیم، در آینده، کسب و کارهای آفریقای جنوبی نمی توانند از سرمایه گذاری های 4IR خود کوتاه بیایند.

برای احتمالات آماده شده است

به همان اندازه که ما نکات مثبت را تشخیص می دهیم، آفریقای جنوبی در مسیر تبدیل شدن به یک نیروگاه فناوری اطلاعات قاره با موانع جدی روبرو است. امنیت سایبری یکی از آنهاست. طبق تحقیقات Cisco Secure، 80 درصد از سازمان های آفریقای جنوبی در دو سال گذشته حمله باج افزاری را گزارش کرده اند که تعداد حملات در سال 2022 دو برابر شده است. علاوه بر این، 94 درصد سازمان ها در سال گذشته حملات فیشینگ را تجربه کرده اند.

توسط برندان کاتبرسون، رئیس بخش خصوصی فروش آفریقای جنوبی در سیسکو.

همانطور که تحول دیجیتال در سراسر آفریقای جنوبی ادامه دارد، تمرکز بر این است که چگونه نرم افزار و خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات می توانند نقشی در تغییر شرکت ها و کل صنایع ایفا کنند. این کشور در سال 2021 در هزینه‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات، با رشد کلی درآمد فناوری اطلاعات 6.5 درصد، از بهبودی پس از کووید با نرخ‌های متفاوت در زیربخش‌ها خبر داد. در همین حال، ارائه دهندگان خدمات ابری به افزایش ردپای محلی خود برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای خدمات ابری ادامه می دهند. اما چگونه به اینجا رسیدیم و این همه به چه معناست؟

رایانش ابری این مزایا را افزایش می دهد. در حالی که سازمان ها به طور سنتی مجبور بودند عملیات IT خود را در محل نگه دارند، عملکرد در محیط های ابری به آنها اجازه می دهد تا بر اساس آن مقیاس شوند و همچنین هزینه های عملیاتی را کاهش دهند. ارائه دهندگان خدمات به طور مداوم سیستم های خود را ارتقا می دهند و با گسترش سریع مراکز داده ایمن در سراسر آفریقای جنوبی، ابر دیگر یک نوآوری مختص شرکت های بزرگ و چند ملیتی نیست. دسترسی همیشه در حال بهبود است و بنابراین کسب و کارهای کوچکتر می توانند روی فناوری های جدید سرمایه گذاری کنند، محصولات و برنامه های جدید توسعه دهند و به طور موثر در بازارهای منطقه ای و جهانی رقابت کنند.

این پتانسیل همچنین با تأکید شدید بر آموزش و توسعه مهارت های 4IR کمک می کند. ما شاهد حرکت در بخش عمومی با ایجاد امکانات یادگیری 4IR هستیم که در آن جوانان می توانند در زمینه هایی از جمله محاسبات ابری، رباتیک و هوش مصنوعی بیاموزند. در بخش خصوصی، طرح‌هایی مانند آکادمی شبکه سیسکو، سال‌هاست که دوره‌های آموزش مهارت و صدور گواهینامه را برای افرادی که به دنبال مهارت و سازگاری با استفاده از فناوری‌ها و راه‌حل‌های نرم‌افزاری جدید هستند، ارائه می‌دهد. این تأثیر زیادی بر چشم انداز نیروی کار ما دارد و زمینه را برای تحول دیجیتال بیشتر فراهم می کند.

وقتی از نرم افزار به عنوان یک فرصت تجاری صحبت می کنیم، فقط در مورد نرم افزار یا فناوری اطلاعات به عنوان یک محصول مستقل صحبت نمی کنیم. استقرار راه‌حل‌های مرتبط با رایانه و شبکه برای تقویت فرآیندهای سنتی نشان‌دهنده یک تغییر تکاملی در نحوه عملکرد جهان است. رایانش ابری، اتوماسیون و برنامه‌های نرم‌افزاری همگی بسترهایی برای نوآوری واقعی هستند. با پیش‌بینی هزینه‌های جهانی فناوری اطلاعات در سال 2022 به 4.5 تریلیون دلار، ما نمی‌توانیم پشت سر بگذاریم.

رواج خدمات ابری، انتقال به محیط های ترکیبی و چند ابری، افزایش مهارت های 4IR و تمرکز فزاینده بر امنیت سایبری؛ همه این عناصر به هم متصل هستند و انواع جدیدی از فرصت های تجاری محلی را ارائه می دهند. با همکاری و درک قدرت نوآورانه در آن، می توانیم شکل بعدی چشم انداز دیجیتال آفریقای جنوبی را درک کنیم.منبع: https://www.securitysa.com/18605R

کیفیت کد و اجرای DevOps نیز یک نگرانی رایج است. کنسرسیوم برای اطلاعات و کیفیت نرم افزار گزارش می دهد که اجرای نرم افزارهای بی کیفیت برای کسب و کارها در ایالات متحده حدود 2.08 تریلیون دلار در سال 2020 هزینه دارد. انتظار می رود این مشکل در آینده نزدیک به صورت محلی افزایش یابد و عواقب بالقوه شدیدی داشته باشد.

نرم افزار امیدوار کننده ترین فرصت تجاری آفریقای جنوبی است

شماره 1 2023 راه حل های یکپارچه، زیرساخت فناوری اطلاعات

راه‌حل‌های نرم‌افزاری بسیاری وجود دارد که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند تا عملکردهای خاصی را در زیرساخت‌های فناوری اطلاعات آنها برآورده کنند. هدف محصولات امنیتی نظارت بر محیط شما و ارائه اقداماتی برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و کاهش تهدیدات بالقوه است. محصولات شبکه عملکردهای داده ضروری را ارائه می دهند و می توانند سطح بالایی از عملکرد و کارایی را تضمین کنند. حتی ابزاری ساده مانند یک ابزار همکاری مانند Cisco Webex که برای وب و کنفرانس ویدیویی ساخته شده است، از نظر ارتباطات تجاری داخلی و خارجی ارزش گرانبهایی دارد.

چالش هایی که با آن روبرو هستیم

آفریقای جنوبی خانه یک اکوسیستم نوپا و به عنوان مرکزی برای نوآوری و زیرساخت است، این پتانسیل را دارد که به لطف ورودی ها و جاه طلبی های بخش خصوصی پیشرو در خدمات فناوری اطلاعات باشد. بر اساس گزارش OfferZen 2022 State of the Software Developer Nation، صنعت مهندسی نرم افزار آفریقا رشد بی سابقه ای را در سال 2021 تجربه کرد. تنها در آفریقای جنوبی، 89 استارت آپ فناوری توانستند با هم بیش از 5 میلیارد ریال جمع آوری کنند. این رشد همچنین منجر به استخدام بیشتر شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار، ارتقای بخش و نشان دادن فعال بودن و پتانسیل آن شده است.

پرواز در میان ابرها