نسل بعدی استعدادهای سایبری حیاتی است


جاش لمون، نویسنده و مدرس معتبر در بدنه آموزشی می‌گوید امنیت سایبری باید در راس برنامه درسی امسال باشد. موسسه SANS.

امنیت سایبری یکی از هیجان‌انگیزترین، تأثیرگذارترین و پویاترین صنایع روی کره زمین است. اما آیا نسل بعدی این را می داند؟ آنها باید. شکاف مهارت‌های امنیت سایبری روز به روز در حال افزایش است – و این به عوامل تهدید این امکان را می‌دهد که فرصت‌های بیشتری برای به خطر انداختن سازمان‌ها پیدا کنند. بستن این شکاف بزرگترین مشکل و بزرگترین تمرکز صنعت است.

نسل جدیدی از استعدادهای سایبری کمک بزرگی خواهد کرد. با این حال، به عنوان یک صنعت نسبتاً جوان، امنیت سایبری راه درازی در پیش دارد تا بتواند خود را به عنوان یک گزینه شغلی برای دانش آموزانی که دبیرستان را ترک می کنند، طی کند.

در زیر نکات مهم من برای شروع این انقلاب و ایمن کردن استعدادهای سایبری جوان مشتاق، با انگیزه و آماده برای متوقف کردن هکرهای آینده در مسیر خود آورده شده است.

صنعت امنیت سایبری بریتانیا سطوح سرمایه گذاری رو به رشدی را تجربه کرده است، به طوری که 1800 شرکت امنیت سایبری تنها در سال مالی گذشته رکورد 10.1 میلیارد پوند درآمد کسب کرده اند. با این حال، علیرغم رشد بی حد و حصر و موقعیت نوظهور بریتانیا به عنوان یک رهبر اصلی سایبری، شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد شرکت ها به دلیل مسائل مربوط به تامین استعداد، در معرض خطر پیشی گرفتن در صحنه جهانی قرار دارند. یک نظرسنجی دولتی در سال 2022 در مورد مهارت‌های امنیت سایبری در بازار کار بریتانیا نشان داد که تقریباً 697000 – یا 51 درصد – از کسب‌وکارهای بریتانیا شکاف اولیه مهارت‌های سایبری را گزارش کردند و کارکنان فاقد مهارت‌های فنی و واکنش به حوادث برای مدیریت مؤثر امنیت سایبری بودند.

در حالی که بریتانیا ممکن است در لبه برش رشد و سرمایه گذاری سایبری قرار داشته باشد، این یافته ها شکاف مداوم مهارت ها و عدم اعتماد به نفس سایبری را برجسته می کند. این یافته ها تاکید جدیدی بر کسب و کارها برای مقابله با کمبود و ایجاد نیروی کار جدید با اعتماد به نفس سایبری از طریق سرمایه گذاری در آموزش و فرصت های توسعه بیشتر دارد. با توجه به اینکه بسیاری از سازمان‌ها دستخوش دگرگونی دیجیتالی می‌شوند، کارمندان باید با مهارت‌های دیجیتالی سازگار شوند و کارشناسان امنیت سایبری به طور مداوم مهارت‌های جدیدی را برای مواجهه با تغییرات سریع در چشم‌انداز صنعت بازیابی کنند.

تحول دیجیتال بر نیاز به متخصصان امنیت سایبری بیشتر تاکید کرده است. دانش آموزان با تصویری مه آلود از اینکه شغل در بخش امنیت سایبری می تواند شبیه به چه شکل باشد، مدرسه را ترک می کنند یا با یک دیدگاه بسیار محدود که امنیت سایبری فقط برای “هکرها” است. گفته می‌شود، این کار با مدارس شروع می‌شود که سهم خود را برای آگاه کردن دانش‌آموزان از فرصت‌های شغلی که می‌توانند نقش کلیدی در جذب و حفظ نیروی کار سایبری آینده داشته باشند، انجام می‌دهند.

رمزهای عبور فقط نوک کوه یخ هستند

چه تبلت خانگی و چه لپ تاپ مدرسه، نیاز به آگاهی سایبری در زندگی روزمره وجود دارد. تمرین اصول اولیه امنیت سایبری چیزی است که بسیاری از مردم بدون اینکه متوجه شوند انجام می دهند، مانند رمز عبور و فعال کردن احراز هویت چند عاملی در دستگاه ها. با این حال، نیاز است که مدارس امنیت سایبری را فراتر از سطح اولیه ای که پتانسیل ایجاد علاقه دانش آموزان به این صنعت را دارد، بررسی کنند.

برای دادن فرصت به دانش‌آموزان برای کار در بخش امنیت سایبری، معلمان مدارس متوسطه و مشاوران شغلی باید بتوانند مسیرهای شغلی امنیت سایبری را به اشتراک بگذارند. با این حال، به اشتراک گذاشتن این فرصت‌ها به آگاهی معلمان و مشاوران شغلی از این بخش و جریان‌های شغلی آن بستگی دارد.

این یک تصور غلط رایج برای دانش‌آموزان دبیرستانی است که امنیت سایبری فقط سعی در نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای دارد. در حالی که این یک تخصص در امنیت سایبری است، طیف وسیعی از حوزه‌های دیگر وجود دارد که شامل آن می‌شود. مدیریت پروژه، تحقیق، توسعه نرم افزار و محصول، مشاوره، توسعه سیاست، ارزیابی ریسک و بسیاری موارد دیگر.

شروع گفتگوهای سایبری با دانش آموزان

فناوری به طور مداوم در حال پیشرفت است، که تنها راه های بیشتری برای نقش های امنیت سایبری در آینده ایجاد می کند. در حالی که اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان در مورد انواع مشاغل در امنیت سایبری ضروری است، معلمان و مشاوران شغلی باید از مهارت‌ها و کیفیت‌هایی که بخش فراتر از دانش فنی کامپیوتر و نرم‌افزار به آن نیاز دارد آگاه باشند. هنگامی که این امر محقق شد، می‌تواند نقش‌هایی را که دانش‌آموزان می‌توانند بر روی آنها انجام دهند روشن کند.

مهارت‌های فنی در امنیت سایبری حیاتی هستند، با این حال می‌توان آن‌ها را در طول زندگی حرفه‌ای دانش‌آموز آموخت، تقویت کرد و تکامل بخشید. مدارس باید از نقاط قوت دانش‌آموزان استفاده کنند تا آنها را تشویق کنند تا موقعیت‌های سایبری را دنبال کنند.

به طور کلی، امنیت سایبری رهبران، ارتباطات، محققان، تفکر انتقادی را به خدمت می گیرد… این فهرست ادامه دارد. داشتن ویژگی‌های مورد نیاز برای ایفای نقش‌های مختلف در صنعت می‌تواند دانش‌آموز را در اولین شروع کار در صنعت به‌طور قابل توجهی موقعیت دهد. با این حال، این به این نتیجه می رسد که مربیان آنها در دبیرستان می توانند ارتباط برقرار کنند که ماهیت کنجکاو یا مهارت های ارائه یک دانش آموز را می توان در بخش های مختلف به کار برد.

مهاجمان نمی دانند چه چیزی به آنها ضربه زده است

این یک زمان هیجان انگیز برای دانش آموزانی است که به دنبال ورود به دنیای فرصت های دیجیتال هستند. امنیت سایبری باید به عنوان یک خط کاری در دسترس، فریبنده و نامحدود برای آنها وجود داشته باشد تا در دانشگاه و فراتر از آن در نظر بگیرند.

ایجاد این امکان با مکالمات و تمرین‌هایی شروع می‌شود که ویژگی‌هایی را که دانش‌آموزان می‌خواهند توسعه دهند، مانند حل خلاقانه مسئله و برنامه‌ریزی سناریوی «چه می‌شود»، که متخصصان واقعی امنیت سایبری روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند، شروع می‌شود.

شور و شوق برای امنیت سایبری و انگیزه برای ادامه یادگیری را شروع کنید و مدارس به زودی می توانند به ایجاد شکاف در مهارت های امنیت سایبری در تاریخ کمک کنند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/education/next-generation-of-cyber-talent-is-vital/