نظارت برای بهبود ایمنی کارگران – Smart Mining Security Solutions 2023 – Axis Communications SA

نظارت تصویری حتی می‌تواند برای هر کارگر معدن اعمال شود. با استفاده از دوربین‌های بدنه، اپراتورها به زودی می‌توانند فعالیت‌ها را در زمان واقعی نظارت کنند و از فیلم‌ها برای تحقیقات پس از حادثه استفاده کنند.

[6] www.securitysa.com/*mine6وام)

بخش معدن آفریقای جنوبی در سفری است تا معادن این کشور را متحول کند تا ایمنی کارگران خود را تضمین کند. در سال 2022، این صنعت کمترین تعداد تلفات را گزارش کرد که بیشترین سهم در عملکرد ایمنی آن کاهش 70 درصدی تلفات ناشی از سقوط از زمین (FOG) بود.1. در پشت این موضوع، در جریان معدن ایندابا در سال 2023، شورای معدنی آفریقای جنوبی و اعضای آن تلاش هایی را برای دستیابی به “ضرر صفر” انجام دادند. آنها مصمم به ادامه همکاری با نیروی کار و وزارت منابع معدنی برای توسعه برنامه های ملموس برای رسیدن به این هدف بودند.2.

[2] www.securitysa.com/*mine2

خطرات معدن

مارسل برونز.

[3] www.securitysa.com/*mine3

[4] www.securitysa.com/*mine4

اگر شرکت ها و اپراتورهای معدنی بخواهند تغییرات و بهبودهای معناداری را مشاهده کنند، زیرساخت های ایمنی باید جدی گرفته شود. با ابزارهای مناسب و دانش فنی، معادن می توانند از کارگران خود محافظت کنند و به کمک به یکی از مهم ترین بخش های SA ادامه دهند.

با ذخایر قابل توجهی از منابع معدنی، استخراج معادن برای رشد و شکوفایی اقتصادی آفریقای جنوبی حیاتی است. مواد معدنی بیش از نیمی از درآمد صادراتی کشور را تشکیل می‌دهند، در حالی که فلزات و سنگ‌های گرانبها، سنگ معدن، سرباره و خاکستر و سوخت‌های معدنی (مانند زغال‌سنگ) مهمترین صادرات آن به ارزش میلیاردها رند هستند.3. با این حال، علیرغم اینکه معدن یکی از حیاتی ترین صنایع آفریقای جنوبی است، می تواند خطرناک باشد، به ویژه برای افرادی که در زمین و در چاه کار می کنند.

نظارت برای بهبود ایمنی کارگران

راهکارهای امنیتی معدن هوشمند 2023 صنعت معدن)، دوربین مدار بسته، نظارت و نظارت از راه دور، راه حل های یکپارچه

[1] www.securitysa.com/*mine1


منبع: https://www.securitysa.com/19335R

یکی از اجزای کلیدی هر ابزار معدن این است که اپراتورها بر کارکنان، دارایی ها و امکانات خود نظارت کافی داشته باشند. هر مسئله کوچکی پتانسیل تبدیل شدن به یک حادثه عظیم و پرهزینه را دارد. خواه خرابی تجهیزات، آسیب کارکنان، چالش های محیطی یا فعالیت های مجرمانه باشد، اپراتورها باید در موقعیتی قرار بگیرند که همه چیز را در سایت هایشان ببینند. نظارت تصویری این امکان را به آنها می دهد.

اما این فقط مربوط به پوشش ویدئویی نیست. یک معدن می‌تواند چندین نقطه ورودی داشته باشد، با صدها، اگر نگوییم هزاران کارمند و وسایل نقلیه که روزانه وارد و خارج می‌شوند. اپراتورها باید دسترسی را کنترل کنند و می‌توانند با راه‌حل‌هایی مانند دوربین‌های مجهز به نرم‌افزار تأیید پلاک خودرو، و دستگاه‌های ارتباط داخلی و کارت‌خوان‌های نصب شده روی درها و دروازه‌ها، این کار را انجام دهند. به لطف راه حل های مدیریت ورود نرم افزار، چه در داخل و چه خارج از سایت، دسترسی از مکان های متمرکز بیشتر کنترل می شود. سیستم‌هایی مانند اینها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که مقیاس‌پذیر باشند، به این معنی که با افزایش عملیات و الزامات ایمنی آن، رشد می‌کنند.

توسط مارسل برونز، مدیر فروش آفریقا، ارتباطات محور.

نقش ویدئو

ایمن نگه داشتن کارگران معدن همچنین مستلزم حفظ ایمنی و امنیت خود معدن است. دوربین های حرارتی ثابت که به صورت استراتژیک در امتداد حصار یا مانع محیطی قرار می گیرند، می توانند بدون توجه به شرایط نوری پوشش دوربردی را ارائه دهند.6. دستگاه‌هایی که به قابلیت‌های حرکت، شیب و زوم مجهز هستند، سطح بیشتری از پوشش را ارائه می‌کنند و می‌توانند بر روی افراد یا وسایل نقلیه غیرمجاز تمرکز کنند. هنگامی که با بلندگوهای صوتی و سایر دستگاه‌ها جفت می‌شوند، سیستم‌ها می‌توانند پاسخ‌های خودکار را برای هشدار و جلوگیری از طرف‌های ناخواسته ایجاد کنند.

با این حال، هدف جلوگیری از حوادث است. با استقرار مناسب، اپراتورها می توانند با اطمینان از اینکه آنها و سایر دارایی ها در جایی که قرار است باشند، از افراد محافظت کنند و در صورت نبودن به سرپرستان هشدار دهند. پیشرفت در تجزیه و تحلیل ویدیویی و هوش نیز امکان شناسایی و نظارت بر الگوها و روندهای رفتاری را فراهم کرده است. دوربین‌ها و حسگرها با گرفتن داده‌ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملیات، می‌توانند به مقامات کمک کنند تا تصمیمات سریع‌تر و بهتری در رابطه با ایمنی پرسنل بگیرند.

ما فقط در مورد یک دوربین مداربسته صحبت نمی کنیم که یک فید زنده را به یک اتاق پشتی در جایی ارسال می کند. نوآوری‌ها در فناوری ویدیو جای خود را به دوربین‌ها و سنسورهای پیشرفته داده‌اند که پوشش گسترده‌ای را از دیدگاه‌های مختلف ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، دوربین‌های فعال با سنسورهای مادون قرمز می‌توانند در شرایط کم نور، مانند شفت‌های معدن، پوشش ارائه دهند.5. دوربین‌های نصب شده روی ماشین‌آلات و وسایل نقلیه می‌توانند آگاهی اپراتورها را بهبود بخشند و در صورت مجهز شدن به قابلیت‌های تصویربرداری حرارتی، می‌توانند دید رانندگان را در مواجهه با موانع یا ابرهای گرد و غبار بهبود بخشند. فناوری تثبیت کننده تصویر همچنین تضمین می‌کند که این دستگاه‌ها تحت تأثیر ارتعاش قرار نگیرند و کیفیت ویدیوی واضحی را ارائه می‌دهند.

[5] www.securitysa.com/*mine5

از محیط به داخل

در حالی که حوادث پیش بینی نشده همیشه یک واقعیت خواهد بود، اپراتورهای معدن در موقعیتی هستند که می توانند با نصب راه حل هایی که به محافظت از ایمنی کارگران کمک می کند، تا حد امکان خطرات را کاهش دهند.

تا پایان ژوئن 2022، این موارد به عنوان اصلی ترین علل مرگ و میر در این بخش در نظر گرفته می شدند: “عمومی” (ضربه، سقوط، غرق شدن، غلتیدن سنگ، طغیان، گل و لای، سوختن و سوختن)، “سایر” (برق ، آتش سوزی، مواد منفجره، فرسودگی حرارتی، انتقال، و متفرقه)، حمل و نقل و معدن، ماشین آلات و مه4. صدمات طبقه بندی شده در زیر “عمومی” بیشترین سهم را در تعداد کلی صدمات گزارش شده از سال تا به امروز داشتند.

اینها نشانه‌های امیدوارکننده‌ای هستند، زیرا ایمنی کارگران در معادن به دلیل شرایط و عملکردهای خطرناک این بخش مدت‌هاست که یک چالش بوده است. این به نفع منافع ملی آفریقای جنوبی و همچنین بخش های دولتی و خصوصی است که همه گزینه ها برای تضمین ایمنی کارگران در نظر گرفته شوند. اولین قدم این است که ابزارها و فناوری هایی را که برای تحقق بخشیدن به آن استفاده می کنیم، در نظر بگیریم.