نظارت هوشمند می تواند خانه های ما را ایمن تر کند – شماره 2 2023 – Axis Communications SA

توسط مارسل برونز، مدیر فروش آفریقا، ارتباطات محور

نرخ بالای جرم و جنایت ما واقعیتی است که هیچ آفریقای جنوبی نمی تواند آن را نادیده بگیرد. بر اساس سروی حاکمیت، امنیت عمومی و عدالت1983000 خانوار در آفریقای جنوبی در طول سال های 2021 و 2022 حوادث خانه نشینی را تجربه کردند. 155000 خانوار دیگر در همان دوره سرقت از خانه را تجربه کردند. در حالی که آفریقای جنوبی با جرم و جنایت دست و پنجه نرم می کند، امنیت املاک یک نگرانی فزاینده برای صاحبان خانه و مدیران املاک است. برای مبارزه با این، رویکردهای جدیدی برای محافظت از خانه و خودمان مورد نیاز است و راه حل امیدوارکننده در جدیدترین فناوری های نظارت هوشمند نهفته است.

1 https://www.statssa.gov.za/?page_id=1854&PPN=P0341&SCH=73307

ظهور تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل ویدیویی به دلیل پیشرفت در هوش مصنوعی نسبت به روش های قدیمی تر مانند نظارت دستی در یافتن خطرات امنیتی بالقوه بسیار بهتر است. با تجزیه و تحلیل خودکار داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط دوربین‌ها و حسگرها، تجزیه و تحلیل‌های ویدئویی پیشرفته می‌توانند رفتارهای مشکوک را شناسایی کنند، حرکات را ردیابی کنند و به پرسنل امنیتی در مورد انواع مختلف تهدیدات هشدار دهند. این می تواند اثربخشی امنیت املاک را افزایش دهد و زمان و منابع مورد نیاز برای نظارت بر املاک را در شبانه روز کاهش دهد.

استفاده از فناوری نظارت هوشمند می تواند به آفریقای جنوبی کمک کند تا امن تر بمانند. با ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند نظارت بی‌درنگ، دسترسی از راه دور، و تجزیه و تحلیل‌های پیچیده، فناوری نظارت هوشمند می‌تواند ابزارهایی را در اختیار صاحبان خانه و مدیران املاک قرار دهد که برای تامین امنیت خانه‌ها و جوامع خود نیاز دارند.

با نظارت بی‌درنگ، کنترل دسترسی پیشرفته، و تجزیه و تحلیل ویدئویی پیشرفته، صاحبان خانه می‌توانند با دانستن محافظت از اموال و خانواده‌هایشان از آرامش خاطر بیشتری برخوردار شوند. در نهایت، آینده امنیت املاک در آفریقای جنوبی در اتخاذ فناوری نظارت هوشمند نهفته است. با وجود فناوری مناسب، می‌توانیم برای ایجاد آینده ای امن‌تر تلاش کنیم.

کنترل دسترسی هوشمندتر

زمان پاسخ توسط مجریان قانون محلی در آفریقای جنوبی بسیار کند است2، جایی است که نظارت در زمان واقعی می تواند ارزشمند باشد. نظارت هوشمند می تواند به طور چشمگیری ارتباط و هماهنگی بین صاحبان خانه، پرسنل امنیتی املاک و مجریان قانون محلی را بهبود بخشد. برای مثال، دوربین‌های مبتنی بر شبکه که به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ در مورد نقض‌های امنیتی احتمالی را ارائه می‌کنند، می‌توانند به‌طور خودکار امنیت املاک را برای زمان‌های پاسخ سریع‌تر هشدار دهند. تفاوت چند دقیقه ای در زمان پاسخ می تواند از وقوع جرم جلوگیری کرده و جان انسان ها را نجات دهد.

نظارت در زمان واقعی در مبارزه با جرم و جنایت بسیار مهم است، زیرا زمانی که یک حادثه رخ می دهد، زمان بسیار مهم است. با کمک دوربین‌های شبکه، پرسنل امنیتی املاک می‌توانند فیدهای ویدیویی را در زمان واقعی نظارت کنند، الگوهای فعالیت را ردیابی کنند و در صورت شناسایی موارد مشکوک هشدار دریافت کنند. این پیشرفت قابل توجهی نسبت به اقدامات امنیتی سنتی (مانند نگهبانان امنیتی که بر دوربین‌های مداربسته معمولی نظارت می‌کنند) است که اغلب به تجزیه و تحلیل پس از حادثه برای شناسایی و پاسخ به ماسبق به نقض‌های امنیتی متکی هستند.

مارسل برونز.

با ادغام تجزیه و تحلیل ویدئویی پیشرفته در سیستم های امنیتی املاک با دوربین های شبکه آماده تجزیه و تحلیل، مدیران املاک می توانند از تکنیک های نظارتی بسیار پیشرفته تر برای افزایش امنیت املاک استفاده کنند. با این حال، اطمینان از حفاظت از اطلاعات شخصی نیز مهم است. پوشاندن حریم خصوصی در دوربین ها ابزار ارزشمندی برای دستیابی به این هدف است. با پوشاندن مناطق خاصی از میدان دید دوربین، ذینفعان می توانند اطمینان حاصل کنند که اطلاعات حساس ضبط نمی شود.

در دهه گذشته، صنعت امنیت خصوصی آفریقای جنوبی به تدریج از فناوری‌های امنیتی پیشرفته‌تری برای حفاظت از املاک و محله‌های خصوصی استفاده می‌کند و شناسایی و پاسخ به تهدیدات را آسان‌تر و مؤثرتر می‌کند. از دوربین‌های شبکه با حسگرهای حرکتی گرفته تا تجزیه و تحلیل‌های ویدئویی پیچیده که از هوش مصنوعی (AI) استفاده می‌کنند، فناوری‌های نظارت هوشمند راه‌های جدیدی را برای شناسایی و پاسخ به تهدیدات احتمالی در اختیار ما قرار می‌دهند. با این حال، چشم انداز نظارت هوشمند امروز چگونه به نظر می رسد و چگونه می تواند به ایجاد جوامع ایمن تر کمک کند؟

وقتی زمان مهم است

نظارت هوشمند می تواند خانه های ما را ایمن تر کند

شماره 2 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دوراملاک مسکونی (صنعت)

به سوی آفریقای جنوبی امن تر

فناوری‌هایی مانند تشخیص چهره، دسترسی بیومتریک، حسگرهای حرکتی و حصار جغرافیایی به طور فزاینده‌ای در آفریقای جنوبی برای بهبود کنترل دسترسی و ایجاد هشدار هنگام دسترسی به مناطق خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال، فناوری تشخیص چهره می‌تواند به شناسایی افرادی که مجاز به دسترسی به یک منطقه خاص نیستند کمک کند، هشداری را ایجاد می‌کند و پرسنل امنیتی املاک را قادر به بررسی می‌کند.


منبع: https://www.securitysa.com/18777R

Geofencing بیشتر و بیشتر برای کمک به کارکنان امنیتی املاک در یافتن نقض‌های امنیتی احتمالی استفاده می‌شود، زیرا مرزهای مجازی را در اطراف یک منطقه خاص ایجاد می‌کند و هنگامی که فردی وارد آن می‌شود، هشدارهایی را ایجاد می‌کند. کنترل دسترسی جزء حیاتی امنیت املاک است و جدیدترین فناوری‌های هوشمند لایه‌های پیچیده‌ای را برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز فراهم می‌کنند.

2وام)