نظرسنجی بیمه سایبری | امنیت حرفه ای


بیمه سایبری نه تنها در همه جا فراگیر شده است، بلکه بیش از نیمی از شرکت هایی که از پوشش خود استفاده کرده اند، بیش از یک بار از آن استفاده کرده اند. در نتیجه، بیمه‌گران از پوشش آنچه بیشتر مورد نیاز است عقب‌نشینی می‌کنند و تنها حدود 30 درصد از کسب‌وکارها می‌گویند که بیمه‌نامه‌شان ریسک‌های حیاتی از جمله باج‌افزار، مذاکره باج‌گیری و تصمیم‌گیری در مورد پرداخت باج را پوشش می‌دهد.

نظرسنجی از 300 تصمیم گیرنده فناوری اطلاعات مستقر در ایالات متحده توسط Censuswide نشان داد که تقریباً 70 درصد از مشاغل برای بیمه سایبری درخواست داده اند که تقریباً همه آنها 93 درصد در هنگام درخواست تأیید شده اند و 65 درصد ادعا می کنند که این روند کمتر از سه ماه طول کشیده است. در حالی که کاهش ریسک دلیل اصلی درخواست است (به نقل از 40 درصد)، یک سوم (33 درصد) از پاسخ دهندگان ادعا کردند که به دلیل الزامات مدیریت اجرایی و هیئت مدیره است، و 25 درصد از حوادث اخیر باج افزار به عنوان عامل اصلی تصمیم گیری یاد کردند. . با توجه به فشار وارده از طرف بالا، جای تعجب نیست که 93 درصد بودجه لازم برای خرید بیمه نامه های خود را دریافت کردند، حتی در حالی که 75 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که حق بیمه در آخرین تمدید افزایش یافته است.

Art Gilliland، مدیر عامل شرکت نمای کلی گفت: «مدیران و هیئت‌های مدیره از بیمه سایبری برای کاهش هزینه‌های مرتبط با نقض‌های احتمالی استفاده می‌کنند. در نتیجه، بیشتر سازمان‌ها برای خرید یا تمدید یک بیمه‌نامه تلاش می‌کنند، حتی زمانی که بیمه‌گران از آنچه که پوشش خواهند داد عقب نشینی می‌کنند و به طور همزمان قیمت پوشش را افزایش می‌دهند. گزارش ما نشان می‌دهد که بیمه‌گران به طور فزاینده‌ای از سازمان‌ها می‌خواهند که مجموعه گسترده‌تری از کنترل‌های امنیتی را برای تلاش برای کاهش تعداد مشتریانی که از سیاست‌های خود استفاده می‌کنند، اجرا کنند. با توجه به اینکه 80 درصد شرکت ها از بیمه نامه های خود استفاده می کنند، انتظار می رود که راه حل های پیشرفته تری مورد نیاز باشد.

دلایل اصلی دیگری که برای درخواست بیمه سایبری ذکر شد، الزامات قرارداد تجاری (24 درصد) و نقض اطلاعات اخیر (17 درصد) بود. نزدیک به نیمی از پاسخ‌دهندگان (48 درصد) نشان دادند که خط‌مشی آنها بازیابی داده‌ها را پوشش می‌دهد، در حالی که تقریباً یک سوم نشان دادند که پاسخ حادثه، جریمه‌های قانونی و خسارت‌های شخص ثالث را پوشش می‌دهد.

برای واجد شرایط بودن برای بیمه سایبری، حدود نیمی از پاسخ دهندگان (51 درصد) تأیید کردند که آموزش آگاهی سایبری یک الزام است، در حالی که فقط کمتر از نیمی (47 درصد) اظهار داشتند که باید محافظت از بدافزار، نرم افزار ضد ویروس، احراز هویت چند عاملی (MFA) داشته باشند. ، و از داده های پشتیبان تهیه کنید. وقتی از آنها پرسیده شد که چگونه الزامات مدیریت دسترسی ممتاز بیمه‌گران را برآورده می‌کنند، درصد مشابهی گفتند که راه‌حل‌های موجود مناسب (43 درصد) مانند کسانی که باید راه‌حل‌های اضافی را خریداری می‌کنند (42 درصد) دارند. Delinea محصولات مدیریت دسترسی ممتاز (PAM) را ارائه می دهد.

گزارش این شرکت با عنوان “بیمه سایبری – اگر آن را دریافت کردید، آماده استفاده از آن باشید” اکنون به صورت رایگان در دسترس است delinea.com/resources.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/computer-systems-and-it-security-news/cyber-insurance-survey/