نظرسنجی در مورد “باد تغییر”


طبق نظرسنجی یک سازنده، کاربران نظارت تصویری احساس می‌کنند که دوربین‌های در دسترس آنها باید توسط یک سازنده معتبر تولید شده و مسئولانه استفاده شوند.

تقریباً سه چهارم (73 درصد) مدیران امنیتی اروپایی معتقدند تهیه دوربین های خود از سازندگانی که از فناوری امنیتی استفاده می کنند مهم است، در حالی که بیش از هشت نفر از هر ده (81 درصد) از مدیران امنیتی بریتانیا معتقدند که فناوری نظارت، مانند دوربین های فیلمبرداری، باید مسئولانه استفاده شود. این نتیجه از نظرسنجی بیش از 600 مدیر امنیتی از سازمان های متوسط ​​تا بزرگ در بریتانیا، هلند، ایتالیا، آلمان و فرانسه است. این توسط Research Without Barriers برای ارائه دهنده ویدیوی کره جنوبی Hanwha Vision در دسامبر 2022 انجام شد.

Uri Guterman، رئیس بخش محصول و بازاریابی Hanwha Vision Europe، در تصویر، می‌گوید: «همانطور که در بازارهای فناوری مصرف‌کننده دیده‌ایم، کاربران دوربین‌های ویدیویی تجاری به دنبال چیزی بیش از هزینه کم هستند: آنها می‌خواهند با برندهایی شریک شوند که استفاده مسئولانه را انجام می‌دهند. امنیت داده ها و ساخت اخلاقی در هسته آنهاست.»

تقریباً چهار نفر از هر ده (39 درصد) از مدیران امنیتی بریتانیا انتظار دارند قانونی مشابه NDAA (قانون مجوز دفاع ملی) ایالات متحده آمریکا که فروش و استفاده از فناوری ویدیویی برخی تولیدکنندگان را محدود می‌کند، در کشور آنها به قانون تبدیل شود. حدود سه نفر از هر ده (31 درصد) از مدیران امنیتی بریتانیا در واقع از نسخه ای از قانون تبدیل شدن NDAA در کشور خود پشتیبانی می کنند.

این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که تقریباً نیمی (47 درصد) از مدیران امنیتی بریتانیا می‌توانند بین تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان امنیت از موقعیت خود در استفاده اخلاقی از فناوری نظارت متمایز کنند.

گوترمن می‌گوید: «مانند سایر بخش‌های فناوری، باد تغییر در صنعت نظارت تصویری می‌وزد. همانطور که تحقیقات ما به وضوح نشان می‌دهد، در حالی که پیشرفت‌هایی مانند هوش مصنوعی در لبه، سیستم‌های دوربین فیلمبرداری را قدرتمندتر می‌کند، کاربران می‌خواهند بینش و کنترل بیشتری را که از این فناوری به دست می‌آورند با اطمینان از استفاده و عرضه آن به شیوه‌ای مسئولانه متعادل کنند.

گوترمن از کل صنعت می‌خواهد که نیازهای کاربران را برآورده کند: «رشد صنعت امنیت اروپا – و گسترش موفقیت‌آمیز فناوری ویدیو فراتر از برنامه‌های امنیتی معمولی برای ارائه کارایی تجاری گسترده‌تر – متکی به تولیدکنندگان و نصب‌کنندگان است که خواسته‌های کاربران را پذیرفته باشند. که آنها استفاده مسئولانه را در قلب کاری که انجام می دهند قرار می دهند. زمان آن فرا رسیده است که این صنعت پیشرفت کند.»

برای اطلاع از جزییات تحقیق از: https://hanwhavision.eu/responsible-research-ebook/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/cctv/survey-on-wind-of-change/