نقاط عطف ONVIF | امنیت حرفه ای


سازمان استاندارد ایالات متحده برای قابلیت همکاری محصولات ویدیویی ONVIF از دو نقطه عطف استقبال کرده است – از 25000 محصول منطبق عبور کرده و به سن 15 سالگی رسیده است.

محصولاتی که با پروفایل های ONVIF مطابقت دارند با محصولات اصلی مانند دوربین های IP، نرم افزار مدیریت ویدئو و ضبط ویدئوی شبکه شروع شدند. پایگاه داده امروزی محصولات منطبق در حال حاضر شامل اینترکام، دوربین های تشخیص پلاک می شود و می تواند شامل هواپیماهای بدون سرنشین و خدماتی مانند نظارت تصویری به عنوان یک سرویس (VSaaS) باشد. سازمان دهندگان می گویند که این بازتابی از ارزش رو به رشد ویدیو و مزایای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری است. لیست محصولات منطبق فقط در دسترس است onvif.org.

لئو لویت، رئیس کمیته راهبری ONVIF گفت: “ONVIF در 15 سال اول فعالیت بسیار زیادی انجام داده است، اما قطعاً کار ما هنوز انجام نشده است. همانطور که صنعت به اتخاذ تجزیه و تحلیل ویدئو، هوش مصنوعی، ابر و اینترنت اشیا ادامه می دهد، نقش ONVIF به عنوان ارائه دهنده رابط های استاندارد در این حوزه ها بیشتر مرتبط خواهد شد.

برای تجزیه و تحلیل ویدیویی و یکپارچه سازی با سیستم های اینترنت اشیا، مشخصات ONVIF Profile M مدیریت متادیتا و رویدادهای تجزیه و تحلیل را استاندارد می کند. با استفاده از نمایه، یکپارچه‌کننده‌های سیستم و کاربران نهایی می‌توانند تبادل ابرداده بین اجزای سیستم از تولیدکنندگان، مانند دوربین‌ها، سیستم‌های مدیریت ویدئو و سایر پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری را مدیریت کنند. Profile M همچنین سازگاری با سیستم‌های IoT را با پشتیبانی از رویدادهای با فرمت JSON از طریق MQTT، یک پروتکل رایج برای برنامه‌های IoT، فراهم می‌کند.

در مجموع، ONVIF هفت نمایه را ارائه می دهد: Profile S برای پخش ویدئو. نمایه G برای ضبط و ذخیره ویدئو؛ نمایه C برای کنترل دسترسی فیزیکی؛ نمایه A برای پیکربندی کنترل دسترسی گسترده تر. Profile T برای پخش ویدئو و Profile D برای تجهیزات جانبی کنترل دسترسی. محصولاتی که با این پروفایل ها مطابقت دارند فقط توسط شرکت های عضو ONVIF تولید می شوند و باید حداقل یک نمایه ONVIF را پشتیبانی کنند اما می توانند چندین پروفایل را پشتیبانی کنند. محصولات باید تحت لیست ONVIF از محصولات سازگار ثبت شوند تا مطابقت در نظر گرفته شوند.

درباره ONVIF

برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات منطبق با ONVIF، از جمله شرکت های عضو و مدل های سازگار آنها، از وب سایت ONVIF دیدن کنید: www.onvif.org. عضویت برای تولیدکنندگان، توسعه دهندگان نرم افزار، مشاوران، یکپارچه سازان سیستم، کاربران نهایی و سایر گروه های ذینفع آزاد است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/integrated-systems/onvif-milestones-2/