نقطه عطف مرسی برای سرور | امنیت حرفه ای


یکشنبه چهار سال از زمانی که پلیس مرسی ساید Project Servator را در رویال آلبرت داک در لیورپول راه اندازی کرد، می گذرد. در سراسر بریتانیا، تاکتیک پلیس با هدف ایجاد اختلال در طیفی از فعالیت‌های مجرمانه، از جمله تروریسم، و در عین حال فراهم کردن یک حضور اطمینان‌بخش برای عموم است. استقرار مرسی ساید Project Servator از آن زمان توسط نیرو به مکان هایی مانند موزه های ملی لیورپول، Pier Head، ترمینال کروز لیورپول، مرکز خرید Liverpool ONE، M&S Arena و مرکز نمایشگاهی مجاور گسترش یافته است. استقرارها را می توان در رویدادهایی مانند مسابقات Aintree و رژه در مرکز شهر نیز مشاهده کرد.

طبق گزارش این نیرو، در چهار سال گذشته، افسران سرور در مرسی ساید با طیف وسیعی از جنایات، از جمله حمل سلاح و مواد مخدر، افراد تحت تعقیب به دستور و تخلفات نظم عمومی برخورد کرده اند.

بازرس ارشد Iain Wyke از عملیات های امنیتی حفاظتی در پلیس مرسی ساید گفت: «استقرارها به طور پیشگیرانه برنامه ریزی شده اند و عمداً غیرقابل پیش بینی هستند، بنابراین می بینید که افسران در مکان های مختلف، در هر زمان و در هر آب و هوایی ظاهر می شوند. ما از طیف وسیعی از دارایی‌های پلیس، از جمله سگ‌های پلیس، اسب‌ها، افسران مسلح و دوربین‌های مداربسته با نظارت مستقیم استفاده می‌کنیم. گاهی اوقات، ما از این دارایی ها در ارتباط با پست های بازرسی خودرو استفاده می کنیم.

«همراه با استقرار ما، از آوریل 2021، مشاوران امنیتی ضد تروریسم ما (CTSA) به ما کمک کردند تا آموزش تخصصی See Check and Notify (SCaN) را به 686 کارمند در مشاغل و مکان‌های محلی ارائه دهیم. این شبکه هوشیاری در مرسی ساید را با کمک به کارکنان در شناسایی فعالیت‌های مشکوک و اطمینان از اینکه می‌دانند در صورت مواجهه با آن چه کاری انجام دهند، تقویت می‌کند.»

مادلین فارل، رئیس امنیت موزه‌های ملی لیورپول (NML)، گفت: «همکاری ما با Project Servator برای ما در موزه‌های ملی لیورپول اهمیت زیادی داشته است. Project Servator ما را بخشی از یک جامعه گسترده تر و متصل می کند و به کارکنان ما و هزاران بازدید کننده ای که هر روز به موزه ها و گالری های ما می آیند اطمینان خاطر می دهد. علاوه بر این، به طیف وسیعی از کارکنان از سراسر NML فرصت داده شده است تا در آموزش SCaN شرکت کنند، که ابزاری ارزشمند برای ما بوده است. همانطور که پروژه چهارمین سالگرد خود را جشن می گیرد، ما خوشحالیم که به همکاری خود ادامه می دهیم که به اطمینان از ایمنی و امنیت همه کسانی که هر روز از سایت های ما استفاده می کنند، کمک می کند.

Iain Finlayson، مدیر املاک و مستغلات Liverpool ONE گفت: “ما متعهد به همکاری با پلیس Merseyside در Project Servator و آموزش SCaN هستیم که در کنار هم در ارائه اطمینان خاطر و کمک به حفظ ایمنی کارکنان و بازدیدکنندگان Liverpool ONE بسیار ارزشمند است.”

بازرس ارشد Wyke اضافه کرد: “Project Servator یک تاکتیک پلیسی ارزشمند است، و من از شرکای جامعه ما برای حمایت آنها و از اعضای عمومی که در طول استقرار با افسران ما درگیر بوده اند تشکر می کنم. کمک آنها در گزارش فعالیت مشکوک به ما کمک می کند تا مرسی ساید را برای کسانی که در اینجا زندگی می کنند، کار می کنند و بازدید می کنند، ایمن نگه داریم. هر کس با گزارش دادن هر رفتار مشکوکی که می بیند یا می شنود، یا هر چیزی که احساس درستی ندارد، نقش مهمی دارد. هر چقدر هم که فکر می‌کنید چیزی بی‌اهمیت است، به غریزه خود اعتماد کنید و آن را گزارش کنید زیرا اقدامات شما به طور بالقوه می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد.»

زمینه

Servator یک کلمه لاتین است که به معنای “ناظر” یا “ناظر” است، و نیروهای اعزامی از افسران لباس شخصی و لباس شخصی آموزش دیده استفاده می کنند تا علائم هشدار دهنده ای را که نشان می دهد شخصی در حال انجام شناسایی خصمانه است – جمع آوری اطلاعاتی که ممکن است به آنها کمک کند برنامه ریزی یا برنامه ریزی کنند. آماده شدن برای ارتکاب جرم این افسران همچنین مردم، از جمله افرادی که در مشاغل محلی کار می کنند، تشویق می کنند تا چشم و گوش بیشتری داشته باشند و فعالیت های مشکوک را گزارش کنند. هدف؛ برای ایجاد شبکه ای از هوشیاری متشکل از شرکای تجاری و اجتماعی و عموم مردم.

Servator اولین بار توسط مرکز حفاظت از زیرساخت های ملی توسعه و معرفی شد.CPNI) و پلیس شهر لندن در سال 2014; زمانی که مجله امنیت حرفه ای شروع به گزارش در مورد آن کرد. ما آن را در طول سال‌ها در خارج از نیروگاه هسته‌ای سلافیلد در کامبریا که توسط نیروی نظامی هسته‌ای غیرنظامی مسلح انجام شده است، به نمایش گذاشته‌ایم. در بازی های مشترک المنافع گلاسکو؛ ایستگاه کینگز کراس در لندن؛ و مرکز خرید Lakeside در اسکس.

چه باید کرد

پلیس از شما می خواهد که فعالیت مشکوک را بلافاصله به یکی از کارکنان یا یک افسر پلیس گزارش دهید. یا با پلیس 101 تماس بگیرید. فعالیت مشکوک به هر چیزی گفته می‌شود که نامناسب، غیرعادی به نظر می‌رسد یا به نظر می‌رسد با زندگی روزمره سازگار نیست. اگر اورژانسی است، همیشه با 999 تماس بگیرید.

راهنمایی در مورد نحوه کمک، از جمله فعالیت مشکوک که باید مراقب آن باشید، و گزارش محرمانه: در www.gov.uk/act.

همچنین ویدیویی را در کانال یوتیوب پلیس مرسی ساید ببینید: https://youtu.be/fUfVVJfBNNE.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/167014-2/