نمایندگان مجلس در مورد بازپرداخت اجباری برای قربانیان کلاهبرداری


یک کمیته فراحزبی متشکل از نمایندگان مجلس می گوید که اجرای طرحی برای بازپرداخت اجباری برای قربانیان کلاهبرداری به طرز دردناکی کند است. را کمیته خزانه داری با پیشنهادات جدید توسط تنظیم کننده که فرآیند بازپرداخت را به یک نهاد صنعتی تحویل می دهد مخالف است.

تنظیم‌کننده سیستم‌های پرداخت (PSR) پیشنهاد می‌کند که بانک‌ها و انجمن‌های ساختمانی ملزم خواهند بود تا به‌طور کامل به قربانیان کلاهبرداری‌های پرداخت فشاری مجاز ظرف دو روز پس از گزارش کلاهبرداری، در صورتی که ضرر بیش از 100 پوند است، بازپرداخت کنند.

با این حال، به جای کنترل بازپرداخت اجباری، PSR پیشنهاد داده است که مسئولیت را به یک نهاد جداگانه – Pay.UK – واگذار کند که توسط صنعت خدمات مالی تضمین شده است.

این کمیته این را یک تضاد ذاتی منافع می‌داند، زیرا Pay.UK مسئول اطمینان از اینکه بانک‌ها و انجمن‌های ساختمانی که ضامن خود هستند – و برخی اصولاً با این طرح‌ها مخالف هستند – برای بازپرداخت هزینه‌ها به مصرف‌کنندگان پرداخت خواهند کرد.

این فرصتی را برای صنعت بانکداری ایجاد می کند تا برنامه های بازپرداخت را که قبلاً تا سال 2024 به تعویق افتاده است، کند کند. نمایندگان مجلس بیان می کنند که بازپرداخت اجباری باید تا پایان سال 2023 به طور کامل انجام شود.

کمیته در الف گزارش همچنین بیان می کند که Pay.UK فاقد ابزارهایی برای اطمینان از پیروی صنعت خدمات مالی با قوانین است، زیرا هیچ قدرت نظارتی یا اجرایی ندارد. نمایندگان مجلس از PSR می خواهند تا برنامه های خود را بازنگری کند و کنترل روند بازپرداخت هزینه ها را دوباره به دست گیرد.

رئیس کمیته خزانه داری، نماینده محافظه کار ورسترشایر هریت بالدوین، گفت: “قربانیان کلاهبرداری مدت زیادی منتظر یک طرح بازپرداخت کلاهبرداری منصفانه و کاربردی بوده اند. با این حال، در حالی که این پیشنهادات جدید گامی در مسیر درست است، روشی که تنظیم کننده برای اجرای آنها برنامه ریزی می کند اساساً ناقص است. قرار دادن یک نهاد صنعتی مسئول بازپرداخت قربانیان کلاهبرداری مانند این است که از روباه بخواهید از مرغداری محافظت کند.

«تنظیم‌کننده باید کنترل فرآیند بازپرداخت را دوباره به دست بگیرد، نه اینکه آن را در اختیار یک نهاد صنعتی بگذارد که ذاتاً دچار تضاد است.»

زمینه

کلاهبرداری های مجاز پرداخت فشاری (APP) زمانی اتفاق می افتد که یک کلاهبردار فردی را فریب می دهد تا پول را به حساب دیگری منتقل کند. در گزارش نمایندگان مجلس آمده است که این یک جنایت معمولی است و باعث بدبختی های ناگفته می شود. در سال 2021 قربانیان حداقل 583 میلیون پوند در نتیجه کلاهبرداری های APP مورد کلاهبرداری قرار گرفتند. وقتی کسی متوجه می شود که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، اغلب برای متوقف کردن آن خیلی دیر است.

در سال 2016، بدن مشاوره مصرف کننده کدام؟ یک شکایت فوق العاده به تنظیم کننده سیستم های پرداخت (PSR) ارائه کرد که در آن استدلال کرد که بانک ها می توانند اقدامات بیشتری برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر کلاهبرداری APP انجام دهند. در سال 2019، یک کد داوطلبانه برای بازپرداخت قربانیان ایجاد شد که ده بانک و سایر ارائه دهندگان خدمات پرداخت (PSP) آن را امضا کردند. در مواجهه با آسیب فزاینده ناشی از کلاهبرداری APP، کمیته خزانه داری در نوامبر 2019 خواستار اجباری شدن کد شد.

برای گزارش به سایت مراجعه کنید وب سایت پارلمان انگلستان.

کد CRM

در همین حال، هیئت استانداردهای وام دهی (LSB) کد مدل بازپرداخت مشروط خود (کد CRM) را به روز کرده است و از شرکت های امضاکننده که پرداخت های کلاهبرداری دریافت می کنند را ملزم می کند اقداماتی را برای توقف چنین نقل و انتقالاتی انجام دهند.

از همه شرکت‌های امضاکننده نیز خواسته می‌شود تا در شناسایی حساب‌های جدید و موجود در معرض خطر بالاتر استفاده توسط مجرمان، بیشتر پیش بروند. حداکثر تا دسامبر 2023، شرکت‌ها باید پرداخت‌هایی را که دریافت می‌کنند نظارت کنند تا به آنها کمک کند تا پرداخت‌های ورودی مشکوک و حساب‌هایی را که ممکن است توسط کلاهبرداران استفاده شود، شناسایی کنند.

اما لاول، مدیر اجرایی LSB، می‌گوید: «ضروری است که شرکت‌ها تمام تلاش خود را انجام دهند تا مجرمان را از باز کردن حساب‌های بانکی و استفاده از خدمات آنها برای دریافت پرداخت‌های کلاهبرداری بازدارند. تقویت مفاد این کد به معنای ایجاد یک سیم دیگر برای کلاهبردارانی است که به دنبال دزدیدن پس‌انداز مردم هستند – بدون در نظر گرفتن پول مورد نیاز برای هزینه‌های ضروری زندگی.

بازپرداخت می تواند تأثیر مالی بر قربانی را ترمیم کند، اما هنوز هم ضرر و زیان زیادی دارد. قربانیان ضرر می‌کنند زیرا حتی پس از بازپرداخت، عواقب و آسیب‌های ناشی از کلاهبرداری را احساس می‌کنند و جامعه ضرر می‌کند زیرا مجرمان سازمان‌یافته پاداش سرقت را درو می‌کنند.

ما قویاً معتقدیم که شرکت ها باید به ثبت نام و پایبندی به کد CRM ادامه دهند. کلاهبرداران سرعت خود را کاهش نمی دهند، بنابراین ما نمی توانیم چشم خود را از توپ برداریم. فقط با توقف کلاهبرداری می توان از مشتریان واقعاً محافظت کرد. حفظ یک کد صنعتی متمرکز بر پیشگیری و شناسایی کلاهبرداری، تضمین می‌کند که شرکت‌ها ابزارهایی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های بیشتر دارند و تعهد خود را به نتایج و حمایت‌های خوب مشتری نشان می‌دهد.

اظهار نظر

روسیو کونچا، کدام؟ مدیر سیاست و حمایت، گفت: «در حالی که خوب است اقداماتی انجام شود تا بانک‌ها چک‌های اضافی را که باید انجام می‌دادند به هر حال انجام می‌دادند، ماهیت داوطلبانه این کد به این معنی است که قربانیان کلاهبرداری همچنان با قرعه‌کشی بازپرداخت مواجه خواهند شد. آنها با بانک.

«دولت باید برنامه‌های خود را ادامه دهد تا همه بانک‌ها و ارائه‌دهندگان پرداخت را وادار به بازپرداخت قربانیان کلاهبرداری در اکثریت قریب به اتفاق موارد کند و به ناظر پرداخت‌ها مسئولیت یک رژیم اجرایی را با مجازات‌های سخت برای هر شرکتی که قوانین را نقض می‌کند، بدهد.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/mps-on-mandatory-reimbursement-for-fraud-victims/