نمایندگان مجلس در مورد نظارت الکترونیکی متخلفان “قصور”


98 میلیون پوند دیگر از پول مالیات دهندگان برای خدمات عمومی ضروری به تازگی دور ریخته شده، هدر رفته، گم شده است، دام مگ هیلیر، نماینده حزب کارگر شمال لندن و رئیس کمیته حسابداری عمومی، در این مورد شکایت کرد. PAC انتشار الف گزارش در سیستم مدیریت پرونده جدید وزارت دادگستری با عنوان جمینی برای نظارت الکترونیکی مجرمان.

او گفت: «سرویس زندان و آزادی مشروط به فناوری قدیمی متکی است که پول مالیات دهندگان را فقط برای ایستادن می بلعد. سیستم موجود دائماً در معرض خطر شکست قرار دارد – و بگذارید واضح باشد که در مورد برچسب زدن، “شکست” می تواند به معنای خطر مستقیم و قابل پیشگیری برای عموم باشد – و تلاش برای تغییر آن شکست خورده است.

ما انتظار داریم که وزارت دادگستری و دولت به طور گسترده‌تر توضیحی جدی و برنامه‌ای جدی بدهند که چگونه می‌خواهند این خونریزی پول مالیات دهندگان را که ریاست آن را بر عهده دارند، متوقف کنند. ما در مورد 1.2 میلیارد پوند بیشتر که قبلاً به برنامه برچسب‌گذاری متعهد شده‌اند، از قبل به تضمین‌هایی نیاز داریم – چه چیزی به دست می‌آید، تا چه زمانی، و مهم‌تر اینکه اگر اهداف برآورده نشود، چه چیزی برای عموم بازیابی خواهد شد.»

نمایندگان مجلس از مدل تحویل پرخطر و بسیار پیچیده، نظارت ضعیف بر تامین کنندگان، جدول زمانی بیش از حد جاه طلبانه و بررسی دقیق وزارتخانه شکایت کردند. آنها گزارش می دهند که وزارت دادگستری و HMPPS هنوز داده های کافی برای درک نتایج برچسب گذاری ندارند و نیروهای پلیس و سرویس آزمایشی همچنان به داده های با کیفیت بالا که برای نظارت بر مجرمان و حفظ امنیت عمومی نیاز دارند، دسترسی ندارند. وزارت دادگستری و HMPPS هنوز نمی‌دانند چه چیزی و برای چه کسی کار می‌کند، و آیا برچسب‌گذاری باعث کاهش جرم مجدد می‌شود یا خیر.

علی‌رغم عدم ارزیابی، دولت بریتانیا با 1.2 میلیارد پوند تلاش می‌کند تا برچسب‌گذاری را به گروه‌های گسترده‌تری از مجرمان و 10000 نفر دیگر در سه سال آینده گسترش دهد. این وزارتخانه ادعا کرد که خاتمه دادن به جمینی بهترین تصمیم ارزش پولی در سال 2021 بود.

زمینه

HM Prison Prison & Probation Service (HMPPS)، به عنوان یک سازمان اجرایی وزارت دادگستری، مسئول برچسب گذاری است. این سرویس از طریق چهار تامین کننده، از جمله Capita که سرویس زنده را اجرا می کند و G4S که برچسب ها را تامین می کند، ارائه می دهد. در مارس 2022، حدود 15300 متخلف برچسب گذاری شدند. HMPPS در حال تدارک مجدد قراردادها برای اجرای خدمات نظارت الکترونیکی است. HMPPS قصد دارد دوباره نقش یکپارچه‌ساز سیستم‌ها را برون سپاری کند، کاری که قبلاً تلاش کرد و نتوانست انجام دهد. PAC از وزارت دادگستری خواسته است که چگونه به طور مؤثر بر کار تأمین کنندگان نظارت می کند و از خطوط شفاف مسئولیت و پاسخگویی بین یکپارچه ساز و سایر تأمین کنندگان آن اطمینان حاصل می کند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/mps-on-electronic-monitoring-of-offenders-failure/