نمای تک شیشه ای – شماره 5 2022

نمای تک شیشه ای

شماره 5 2022 امنیت سایبری، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

هیچ رویکرد یکسانی برای امنیت وجود ندارد، زیرا هر محیط و سازمانی متفاوت است، ریسک پذیری متفاوت است و ابزارهایی که ممکن است برای یک کسب و کار مناسب باشند ممکن است برای دیگران کمتر از ایده آل باشند. با این حال، یک رویکرد مشترک وجود دارد که می توان از آن پیروی کرد که به ترسیم مراحل ضروری کمک می کند.

یک جداره شیشه ای

سطوح کنترل

سطوح مختلف کنترل با احراز هویت چند عاملی باید برای انواع دسترسی اعمال شود تا اطمینان حاصل شود که داده‌ها می‌توانند خصوصی، بخش‌بندی شده و تقسیم‌بندی شوند و تنها کسانی که نیاز به دسترسی به داده‌های خاص دارند می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، مدیران پشتیبان باید بتوانند عملیات پشتیبان گیری را مدیریت کنند، اما نیازی به دسترسی به داده های حساس شرکت ندارند. همچنین لازم است اطمینان حاصل شود که چندین لایه از کنترل‌های احراز هویت نه تنها برای جلوگیری از حملات مخرب بلکه همچنین تهدیدات داخلی و حتی حذف تصادفی فایل‌ها وجود دارد.

داشتن چارچوبی که بر اساس اعتماد صفر ساخته شده باشد، یکی دیگر از اجزای مهم مدیریت و کنترل ریسک موثر است. گنجاندن احراز هویت، مجوز و ممیزی در کنترل‌های اعتماد صفر برای محافظت از دسترسی و همچنین سطوح مختلف دسترسی حیاتی است و اطمینان حاصل می‌کند که اعتماد به طور مداوم تأیید می‌شود.

باج افزار یک تهدید جدی برای تجارت است. در همه جا وجود دارد، و احتمال حمله تقریباً روز به روز افزایش می‌یابد، که این امر باعث می‌شود سازمان‌ها بیش از هر زمان دیگری اطمینان حاصل کنند که سیستم‌ها و داده‌هایشان امن و انعطاف‌پذیر هستند.

توسط Gerhard Fourie، رهبر کانال، آفریقا و IOI، Commvault.

یک نمای تلفیقی نه تنها به کاهش سطح حمله کمک می کند، بلکه وضعیت امنیتی را نیز تقویت می کند و مهمتر از همه، به سازمان ها کمک می کند تا هرگونه شکاف در استراتژی و راه حل ها را شناسایی کنند. علاوه بر این، نظارت مستمر و بینش مداوم در مورد سلامت محیط را فراهم می کند، به طوری که می توان مسائل را پیش از اینکه به آسیب پذیری برای مجرمان سایبری تبدیل شود، به طور فعال مورد توجه قرار داده و اصلاح کرد.

چهار رکن مدیریت ریسک

برای اطلاعات بیشتر با Commvault تماس بگیرید، [email protected]، www.commvault.comمنبع: https://www.securitysa.com/17423R

چشم انداز تهدید دائما در حال تغییر و تحول است و امنیت تنها به خوبی ضعیف ترین حلقه است. نمای تک شیشه ای با نظارت و هشدار مداوم تضمین می کند که کسب و کارها می توانند امنیت را در کل محیط داده بررسی کنند و می توانند آسیب پذیری ها و همچنین زمانی که کنترل ها اعمال یا غیرفعال می شوند را درک کنند. بدون مشاهده در سراسر محیط، امنیت به یک کار پیچیده و دست و پا گیر تبدیل می شود و کسب و کارها را به اهداف اصلی برای باج افزارها و همچنین نقض مقررات تبدیل می کند. پیاده‌سازی چارچوب‌های بهترین عملکرد با دید در سراسر محیط، مدیریت ریسک را ساده می‌کند و وضعیت امنیتی را برای مقابله با این تهدید رو به رشد افزایش می‌دهد.

چالش این است که محیط‌ها به طور فزاینده‌ای توزیع شده‌اند و کار از خانه، سیستم‌های ترکیبی و یکپارچه‌سازی ابری به یک امر عادی تبدیل شده‌اند. این بدان معنی است که سطح حمله بزرگتر از همیشه است و دید ممکن است دشوار باشد. نگاهی جامع به کل محیط، با رویکردی سیستماتیک و چارچوبی واحد، به کاهش پیچیدگی و بهبود مدیریت ریسک‌های امنیت سایبری کمک می‌کند.

هنگامی که داده ها در چندین محیط، هم در فضای ابری و هم در محل، قرار می گیرند، تولید و ذخیره می شوند، مدیریت به طور فزاینده ای پیچیده می شود. به همین دلیل است که داشتن یک راه حل مدیریتی که نمای تک شیشه ای را ارائه می دهد، برای کمک به کسب و کارها برای شناسایی و کاهش خطرات در کل محیط داده ضروری شده است. با این دیدگاه و یک چارچوب مدیریت ریسک موثر، سازمانها برای به دست آوردن کنترل بیشتر توانمند می شوند.

مدیریت ریسک موثر مستلزم شناسایی، ارزیابی، کاهش و پایش تهدیدها برای نظارت مستمر و به‌روزرسانی کنترل‌های امنیتی است. یک نمای واحد از محیط این فرآیند را ساده می کند و مراحل را ساده می کند تا سازمان ها بتوانند به راحتی وضعیت امنیتی خود را حفظ و ارتقا دهند.

گرهارد فوری.