نوآورترین SME سایبری بریتانیا در سال 2023


آنگوکا، یک استارت آپ متخصص در ایمن سازی ارتباطات ماشین به ماشین، به عنوان برنده نوآورترین SME سایبری بریتانیا (شرکت های کوچک و متوسط) معرفی شد. نمایشگاه Infosecurity Europe 2023.

سازمان دهندگان این جایزه، وزارت علوم، نوآوری و فناوری (DSIT) به دنبال این است که پنج فناوری فردا – کوانتوم، هوش مصنوعی، زیست شناسی مهندسی، نیمه هادی ها، و مخابرات آینده – به همراه علوم زیستی و فناوری های سبز را در یک بخش واحد گرد هم آورد. ارائه استراتژی ملی سایبری 2022، با هدف تبدیل بریتانیا به امن ترین مکان برای زندگی و کار آنلاین.

اندرو الیوت، معاون مدیر DSIT، گفت: «SMEs سایبری ستون فقرات بخش بریتانیا هستند و بیش از 90 درصد از شرکت‌های این کشور را تشکیل می‌دهند. آنها با ارائه محصولات و خدمات جدید به بازار به نوآوری کمک می کنند و به همین دلیل است که ما مفتخریم که از این رقابت حمایت می کنیم. به برنده امسال ANGOKA و همه فینالیست ها برای تصمیم گیری بسیار سخت تبریک می گویم.

راه حل های ANGOKA شهرهای هوشمند و تحرک هوشمند و امنیت سایبری و ایمنی دستگاه های متصل را پوشش می دهد. در چهار سال پس از تأسیس، آنگوکا به سرعت رشد کرد، در سطح بین المللی گسترش یافت، با دفتر مرکزی در بلفاست، و دفاتری در لندن و لاهه. ANGOKA برای تعدادی از انجمن‌های تجاری نوآوری سرمایه‌گذاری شده در بریتانیا، از جمله پروژه‌های ایمن‌سازی ارتباطات کوانتومی (به رهبری BT) و سه پروژه هواپیماهای بدون سرنشین تحت برنامه آینده پرواز، بودجه دریافت کرده است.

ANGOKA در حال کار بر روی ارتباطات ماشین به ماشین برای محافظت در برابر خطرات IoT و دستگاه های هوشمند است که از یکپارچگی ارتباطات حیاتی و منشأ داده محافظت می کند و ارتباطات قابل اعتمادی را حتی در شبکه های غیرقابل اعتماد در مناطقی از جمله زیرساخت ملی حیاتی، شهرهای هوشمند ایجاد می کند. ، Smart Mobility و Industry 4.0

پل الیس، مدیر توسعه کسب و کار، آنگوکا گفت: “بریتانیا دارای بخش سایبری درخشان و پویا است و به رسمیت شناخته شدن توسط همتایان ما افتخاری بزرگ و واقعاً تواضع کننده است. واقعیت این است که ما به موضوع مهم اینترنت اشیا و ارتباطات ماشینی با چشم‌اندازی تازه و رویکردی منحصربه‌فرد نزدیک شده‌ایم که علیرغم اینکه ماهی‌های کوچکی هستیم که در برابر کول شنا می‌کنیم، در حال شکوفایی است. ما چیز متفاوتی داریم و داوران به نوآوری ما و آینده آنگوکا پی بردند. این شناخت به ما کمک می‌کند به مسیر صعودی خود ادامه دهیم.»

همانطور که سازمان دهندگان گفتند، شهرهای هوشمند به اقدامات سایبری برای محافظت از شهروندان و زیرساخت ها در برابر حملات سایبری بالقوه خطرناک وابسته هستند. فناوری ANGOKA در سراسر اینترنت اشیا مانند شهرهای هوشمند قابل اجرا است و اهداف پایداری مرتبط با فناوری هوشمند مانند تولید کربن کمتر و حمل و نقل بهبود یافته را ممکن می سازد.

اکنون در هشتمین سال خود، این مسابقه که برای کسب و کارهای کوچک، کوچک و متوسط ​​امنیت سایبری ثبت شده در بریتانیا باز است، شاهد حضور 14 کسب و کار امنیت اطلاعات در فهرست نهایی بود. آن 13 فینالیست در کنار آنگوکا عبارتند از:

Contxt – ترافیک API را نظارت می کند و کسب و کارها را به داده های شخصی که از API هایشان عبور می کنند آگاه می کند.
Crypto Quantique – امنیت اینترنت اشیا – ترکیب رمزنگاری و فیزیک کوانتومی برای توسعه محصولات امنیتی که امنیت سرتاسر را تامین می‌کند و مقیاس‌پذیری را برای شبکه‌های IoT باز می‌کند.
Cytix – یک پلتفرم مدیریت آسیب‌پذیری ابری و خوشه‌ای از پنترهای اختصاصی برای کمک به شناسایی و رفع آسیب‌پذیری‌ها.
eCora – یک پلت فرم پول قابل برنامه ریزی برای استیبل کوین و CBDC.
Fact360 – نظارت بر تشخیص ناهنجاری تهدیدات داخلی، جرایم مالی و انطباق
و راه حل تحقیق
پلتفرم ثبت اختراع Goldilock که از ارتباطات غیر اینترنتی ایمن برای جدا نگه داشتن دارایی های دیجیتال حساس شما از هر شبکه ای استفاده می کند.
IDEE Limited – AuthN توسط IDEE افراد، سازمان‌ها و سیستم‌ها را قادر می‌سازد تا به صورت خصوصی، ایمن و ایمن از یک راه‌حل شناسایی، احراز هویت و مجوز بدون رمز عبور و ضد فیش استفاده کنند.
Lupovis – Lupovis با استقرار دارایی های فریب در داخل و خارج از شبکه شما امنیت را فراهم می کند.
Riskocity – چارچوب ارزیابی ریسک سایبری دریایی، راه حلی برای ارزیابی ریسک سایبری دریایی است.
Safeshark – با پشتیبانی BSI، گواهینامه مستقلی را برای استانداردهای جدید امنیت سایبری اینترنت اشیا ارائه می دهد.
Sitehop – یک شرکت فناوری که با استفاده از راه‌حل‌های FPGA سفارشی خود، راه‌حل‌هایی را برای امنیت سایبری و شبکه‌سازی برای بهینه‌سازی و تسریع شبکه‌های ابری/تلکو ایجاد می‌کند.
WCKD RZR – راه‌حل فعال‌سازی داده‌های سرتاسری برای دسترسی و کنترل پویا بر هر دارایی داده.
Vistalworks Limited – کاهش هزینه های مالی، اجتماعی و انسانی تجارت غیرقانونی با حمایت از نهادهای عمومی و صنعت در تلاش برای شناسایی، اطلاع رسانی و اجرای قوانین نقض شده توسط معامله گران غیرقانونی آنلاین.

عکس مارک رو; سالن اصلی سخنرانان در Infosecurity Europe، در لندن اکسل در داکلندز.

اطلاعات بیشتر در نسخه چاپی ماه اوت مجله امنیتی حرفه ای.

درباره نمایش

Infosecurity Europe 2024 قرار است از 4 تا 6 ژوئن، دوباره در اکسل اجرا شود. بازدید کنید https://www.infosecurityeurope.com/.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/uks-most-innovative-cyber-sme-2023/