نوآوری در اولین ابر امنیتی هوش مصنوعی – شماره 4 2023

• مسدود کردن تهدید رمزگذاری شده مبتنی بر هوش مصنوعی و ML بدون رمزگشایی.

محیط فناوری اطلاعات امروز به طرز چشمگیری تغییر کرده است. پذیرش ابر در حال افزایش است. کاربران از راه دور و ترکیبی در حال حاضر اکثریت هستند. بیشتر سازمان‌ها به شبکه پیچیده‌ای از محصولات نقطه‌ای تکیه می‌کنند که برای پشتیبانی از محیط بسیار پراکنده امروزی طراحی نشده‌اند. کاربران مجبور می‌شوند تجارب دسترسی متناقض را مرور کنند و در طول روز احراز هویت مجدد انجام دهند که باعث اختلال در بهره‌وری می‌شود. با Cisco Secure Access، راه حل جدید Cisco SSE، تصمیمات در مورد نحوه اتصال کاربران به برنامه ها در پشت صحنه انجام می شود، بنابراین آنها به سرعت به آنچه می خواهند می رسند. نتیجه کاربرانی است که امنیت بیشتری با دردسر کمتر دارند.

تجربه دسترسی مشترک: با هدایت هوشمندانه و ایمن ترافیک به مقاصد خصوصی و عمومی بدون دخالت کاربر نهایی، یک راه ساده و واحد برای دسترسی به همه برنامه‌ها و منابع (نه فقط برخی) ارائه می‌کند.

امنیت شبکه برای کارهای ترکیبی تقویت شده است

Secure Firewall 4200 با اجرای نسخه 7.4 جدید سیستم عامل، ویژگی های زیر را دارد:

Cisco Secure Access رویکرد ترکیبی Points of Presence (POP) را با مراکز داده سیسکو و ارائه دهندگان ابر عمومی برای گسترش سریع دسترسی جهانی به مشتریان خود در پیش گرفته است. به عنوان بخشی از Cisco Security Cloud، از قابلیت‌های سایر بخش‌های امنیت و شبکه سیسکو، از جمله قابلیت مشاهده شبکه جاسازی شده از Cisco ThousandEyes بهره می‌برد و می‌تواند به راحتی با راه‌حل‌های فروشندگان شخص ثالث ادغام شود. Cisco Secure Access از جولای 2023 در دسترس محدود خواهد بود و به طور کلی در اکتبر 2023 در دسترس خواهد بود.

ویژگی های بارز دسترسی امن سیسکو عبارتند از:

Jeetu Patel، معاون اجرایی و مدیر کل امنیت گفت: «با دسترسی ایمن سیسکو، بار را از دوش کاربر برداشته و تجربه‌ای برتر با دسترسی بدون اصطکاک به همه برنامه‌ها – نه فقط برخی – برای فعال کردن کار ایمن و ترکیبی ارائه می‌کنیم.» و همکاری در سیسکو. دید بی بدیل ما از شبکه به ما مزیتی می دهد که هیچ شرکت دیگری از آن برخوردار نیست – و ما واقعاً معتقدیم که در جایی که امنیت با شبکه روبرو می شود، سیسکو بهترین در جهان است.

جیتو پاتل.

• تهدیدها را به سرعت شناسایی و اصلاح کنید: دستیار SOC سیسکو از مرکز عملیات امنیتی (SOC) برای شناسایی و پاسخ سریعتر به تهدیدات پشتیبانی می کند. هنگامی که یک حادثه رخ می دهد، دستیار رویدادها را در سراسر ایمیل، وب، نقاط پایانی و شبکه تنظیم می کند تا به تحلیلگر SOC بگوید دقیقاً چه اتفاقی افتاده و چه تأثیری دارد. سپس تحلیلگران می توانند با دستیار تعامل و استدلال کنند تا بهترین رویکرد اصلاحی را با استفاده از یک پایگاه دانش گسترده از اقدامات بالقوه تعیین کنند و در عین حال ورودی های تحلیلگر را نیز در نظر بگیرند. ویژگی خلاصه‌سازی رویداد تا پایان تقویم 2023 با سایر قابلیت‌ها در نیمه اول تقویم 2024 در دسترس خواهد بود.

هوش مصنوعی مولد برای بهبود پاسخ به تهدید و ساده سازی مدیریت سیاست امنیتی

کنسول تکی با مدیریت ابری: عملیات امنیتی را با همگرایی چندین عملکرد در یک راه حل آسان که از تمام ترافیک محافظت می کند، ساده می کند. به جای مدیریت مجموعه گسترده ای از ابزارها، مدیران و تحلیلگران می توانند به یک مکان مراجعه کنند تا همه ترافیک را مشاهده کنند، همه سیاست ها را تنظیم کنند و خطرات امنیتی را تجزیه و تحلیل کنند. این به افزایش بهره وری، کاهش هزینه و یک محیط فناوری اطلاعات انعطاف پذیر تبدیل می شود.

• برای اولین اجرا، مشتریان می‌توانند با دستیار هوش مصنوعی سیسکو برای ارزیابی و تولید سیاست‌های فایروال کارآمدتر استدلال کنند. این سیستم از قوانین موجود مشتریان در مرکز مدیریت فایروال امن Cisco استفاده می کند تا کارایی بی نظیری را بدون به خطر انداختن کنترل گرانول ایجاد کند و اواخر امسال در دسترس خواهد بود.

• تکامل دسترسی به شبکه Zero Trust (ZTNA) با بازرسی کامل تهدید و سیاست برای هر برنامه جداگانه.

جهان ترکیبی است و کاربران به تجربه‌های متصل یکپارچه در دفتر و جاده نیاز دارند. از آنجایی که نیازهای فایروال به عنوان پایه پشته امنیتی همچنان در حال گسترش است، سری جدید فایروال امن Cisco 4200 با شتاب رمزنگاری، خوشه بندی و مدولار بودن، سطح عملکرد و انعطاف پذیری را بالا می برد.

سیسکو به وعده خود مبنی بر سیستم ابر امنیتی Cisco مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می کند تا امنیت سایبری را ساده کرده و افراد را قادر سازد تا بهترین کار خود را از هر کجا بدون توجه به چشم انداز تهدید پیچیده انجام دهند. سیسکو در حال سرمایه‌گذاری بر روی نوآوری‌های پیشرفته در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است که با ساده‌سازی عملیات و افزایش کارایی، تیم‌های امنیتی را قدرتمند می‌کند.

• مسیریابی شاخه ساده که امنیت، کنترل و دید را برای ترافیک از دفاتر راه دور تا برنامه های کاربردی در مراکز داده ترکیبی به ارمغان می آورد.منبع: https://www.securitysa.com/19743R

تشخیص و پاسخ سریعتر: تجزیه و تحلیل را برای سرعت بخشیدن به تحقیقات ارائه می دهد و توسط هوش تهدید مبتنی بر هوش مصنوعی Cisco Talos برای شناسایی و مسدود کردن تهدیدهای بیشتر پشتیبانی می شود.

سیسکو در ادامه چشم انداز استراتژیک خود در حال پیش نمایش اولین قابلیت های هوش مصنوعی مولد در ابر امنیتی است. امروزه، بیشتر سازمان‌ها مجموعه‌ای از محصولات امنیتی دارند که تیم‌ها را مجبور می‌کند سیاست‌های امنیتی بسیار پیچیده را تنظیم و حفظ کنند و همچنین تهدیدات را در راه‌حل‌های متعدد ردیابی و اصلاح کنند.

• کاهش پیچیدگی خط مشی: Cisco Security Cloud از یک دستیار خط مشی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند که به مدیران امنیتی و فناوری اطلاعات امکان می دهد سیاست های امنیتی دقیق را توصیف کنند و نحوه اجرای بهترین آنها را در جنبه های مختلف زیرساخت امنیتی خود ارزیابی کنند.

نوآوری در اولین ابر امنیتی هوش مصنوعی

شماره 4 2023 اخبارامنیت سایبری, محصولات