نکاتی برای حفاظت از ریسک دیجیتال


خطرات دیجیتالی بیداد می کنند. کارل شالو، مدیر خدمات CRA/ Solution Architect، می نویسد: صفحات وب کپی، پیکربندی های نادرست، استخراج داده ها و نشت – راه هایی وجود دارد که باعث ایجاد اضطراب می شود که در آنها مشاغل ممکن است طعمه اشتباه یا حمله شوند و عواقب بسیار دردناکی را متحمل شوند. Integrity360.

چالش این است که بسیاری از شرکت ها به سادگی برای مدیریت ریسک های خود راه اندازی نشده اند. بدون منابع یا تخصص برای مشاهده، مدیریت و کاهش تهدیدات پیش روی آنها، آسیب پذیر باقی می مانند. با این حال، در همان زمان، بودجه مورد نیاز برای توسعه یک عملکرد مدیریت ریسک در خانه به سادگی امکان پذیر نیست.

در نتیجه، بسیاری از سازمان‌ها به دنبال پشتیبانی اطلاعات تهدیدات شخص ثالث و ارائه‌دهندگان حفاظت از ریسک دیجیتال هستند و از آنها برای کار دست در دست تحلیل‌گران داخلی برای رفع هر گونه شکاف در فناوری‌ها، قابلیت‌ها و/یا مجموعه مهارت‌ها به طور موثر و مقرون به صرفه استفاده می‌کنند.

حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده چیست؟

حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده سرویسی است که معمولاً شامل قابلیت‌های تشخیص تهدید و پاسخ است که سازمان‌ها می‌توانند از آن برای افزودن یک لایه امنیتی اضافی استفاده کنند و دید آسیب‌پذیری‌ها و مواجهه‌های احتمالی را افزایش دهند. تشخیص نشت داده یک مورد استفاده معمول از حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده است که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا در صورت افشای اطلاعات حساس شرکت، سریعاً شناسایی و پاسخ دهند.

موارد استفاده اضافی شامل فعالیت‌های حفاظت از برند مانند شناسایی و حذف دامنه‌های کپی، و همچنین کاهش سطوح حمله، ارائه دید مهاجم به آسیب‌پذیری‌های قابل بهره‌برداری بالقوه، پورت‌های باز، پیکربندی‌های نادرست، یا گواهی‌های ضعیف/منقضی می‌شود.

چرا باید حفاظت شخص ثالث را در نظر بگیرم؟

یک مزیت کلیدی کار با یک ارائه‌دهنده حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده این است که تیم امنیت داخلی شما را برای رسیدگی به وظایف امنیتی با ارزش بالا آزاد می‌کند و بهبودهای قابل توجهی را در تنظیمات امنیتی شما نسبت به آنچه در غیر این صورت می‌توانست انجام می‌داد، ایجاد می‌کند. علاوه بر این، حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده همچنین می تواند به کاهش بار کاری و احتمال فرسودگی شغلی در میان تیم SOC کمک کند – چیزی که بیش از 70 درصد از تحلیلگران را تحت تأثیر قرار می دهد.
این یک سناریوی برد-برد است که به شما امکان می دهد با کارشناسان پیشرو در صنعت کار کنید و در عین حال به تحلیلگران داخلی با آزاد کردن زمان و کاهش استرس آنها کمک کنید.

آیا حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده برای من مناسب است؟

البته، حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده برای برخی شرکت ها بهتر از سایرین مناسب است. موقعیت منحصر به فرد خود را در نظر بگیرید: آیا من از تهدیدات کلیدی که مشاغل مشابه با خودم با آنها روبرو هستند آگاه هستم؟ آیا داده‌های حیاتی کسب‌وکار دارم که در صورت افشای آن‌ها منجر به خسارات قابل توجهی شود؟ آیا ممکن است تجارت یا مشتریان من با جعل هویت یا سوء استفاده از نام تجاری من توسط یک عامل تهدید آسیب ببینند؟

با صرف زمان برای در نظر گرفتن سطح خطری که شرکت خود با آن مواجه است، می‌توانید میزان آسیب‌هایی که ممکن است متحمل شود را ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا سرویس‌های اطلاعاتی حفاظت از ریسک دیجیتال و تهدید مدیریت شده برای شما مناسب هستند یا خیر.

چه چیزی را باید در یک ارائه دهنده جستجو کنم؟

اگر آنها را ضروری می دانید، باید برای شناسایی ارائه دهنده ای تلاش کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند و سرمایه گذاری و محافظت شما را به حداکثر برساند. در واقع، همه خدمات برابر نیستند. بنابراین، هنگام وزن کردن رقابت به چه چیزی باید توجه کنید؟

1. دید کل نگر
در اغلب موارد، سازمان‌ها دارای دامنه امنیتی باریکی هستند که دید عمدتاً یا صرفاً بر عناصر کلیدی مانند کاربران، دارایی‌ها و تجهیزاتشان متمرکز است که به آنها امکان می‌دهد بسیار هدفمند باشند. با این حال، مدیریت ریسک های دیجیتال خارجی یک موضوع بسیار مهم است، البته بسیار پیچیده تر. وب باز که بیشتر ما می شناسیم تقریباً 5 درصد از کل محتوای وب را تشکیل می دهد. برای ارائه حفاظت جامع، هر ارائه‌دهنده حفاظت از ریسک دیجیتال مدیریت شده باید بتواند در وب تاریک و وب عمیق برای حذف نقاط کور و محافظت در برابر تهدیداتی مانند جعل هویت برند و/یا سوء استفاده از داده‌های دزدیده شده، حرکت کند.

2. خدمات شبانه روزی
همچنین هر ارائه‌دهنده‌ای باید در نظارت و پاسخگویی به تهدیدات به صورت 24/7/365 با تحلیلگران اطلاعاتی و امنیتی تهدیدات و فناوری‌های پیشرو از نظر فنی ماهر و با تجربه باشد. اگر سازمان خدمات‌رسانی شده در معرض خطر قرار گیرد، SOC باید بتواند با شناسایی سطح خطر و سپس اقدام فوری، در صورت لزوم، با راه‌اندازی یک روش حذف یا اطلاع دادن به تیم امنیتی داخلی با مشاوره در مورد اصلاح، پاسخ دهد.

3. اطلاعات تهدید متناسب
علاوه بر این، ارائه دهندگان امنیت خدمات مدیریت شده باید اطلاعات تهدیدی متناسب با سازمان شما را ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که منابع و بودجه ها بر کاهش بزرگترین خطرات شما متمرکز شده است. در عصری که به طور فزاینده‌ای توسط چشم‌انداز تهدید دیجیتال تعریف می‌شود، راه‌حل‌های سفارشی می‌توانند تفاوت بین متحمل شدن یا اجتناب از هزینه‌های قابل توجه و/یا آسیب‌های مرتبط با یک حمله سایبری باشند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/cyber/tips-for-digital-risk-protection/