نکات ایمنی سفرهای سایبری | امنیت حرفه ای


از آنجایی که تابستان به معنای برنامه‌های سفر تعطیلات است، آمادگی‌های امنیتی شما نباید فقط مربوط به خانه فیزیکی شما باشد (همانطور که توسط طرح پلیس تعیین شده است. ایمن شده توسط طراحی). این شرکت سایبری هشدار می دهد که مجرمان سایبری ممکن است به دنبال سوء استفاده از مسافران باشند Keeper Security.

به گفته این شرکت، رعایت این نکات ایمنی را در نظر بگیرید تا حساس ترین داده ها و اطلاعات خود را ایمن نگه دارید. اقدامات ساده مانند استفاده از Wi-Fi عمومی در فرودگاه‌ها، هتل‌ها یا نقاط توریستی می‌تواند دستگاه‌های شما را در برابر هک شدن آسیب‌پذیر کند و هویت سایبری شما را به خطر بیاندازد.

شماره 1 پست های رسانه های اجتماعی را که موقعیت مکانی شما را به اشتراک می گذارند محدود کنید. پست کردن در رسانه های اجتماعی ممکن است بخش مورد علاقه یک مسافر در مورد بازدید از یک مکان جدید هیجان انگیز باشد. با این حال، ارسال پست در هنگام سفر، به ویژه افشای موقعیت مکانی دقیق خود با برچسب های جغرافیایی در حالی که هنوز در آن مکان هستید، می تواند بسیار خطرناک باشد. هنگامی که مکان شما به صورت عمومی در معرض دید عموم قرار می گیرد، هر بازیگر بدی می تواند شما را هدف قرار دهد. اگرچه ممکن است به‌عنوان یک توریست بعید به نظر برسد، اما افراد محلی که با محیط اطراف شما آشنایی بیشتری دارند، راحت‌تر از آنچه فکر می‌کنید مکان شما را پیدا می‌کنند. اگر هنوز وسوسه می‌شوید که پست کنید، صبر کنید تا به مقصد جدیدی نقل مکان کنید یا بهتر است تمام محتوا را برای زمانی که در خانه هستید ذخیره کنید.

شماره 2 از وای فای عمومی اجتناب کنید. اگرچه یافتن Wi-Fi قابل اعتماد در هنگام سفر می تواند چالش برانگیز باشد، اما بهتر است به جای اتصال خطرناک به شبکه های Wi-Fi عمومی، ایمن باشید. هنگامی که دستگاه شما به وای فای عمومی متصل است، مهاجمان می توانند از آنچه حمله مرد میانی (MITM) نامیده می شود استفاده کنند، که به عوامل تهدید اجازه می دهد به مرورگر یا برنامه شما دسترسی پیدا کنند و داده های ذخیره شده شما را بازیابی کنند. به عنوان یک قاعده کلی، باید همیشه از شبکه های Wi-Fi عمومی اجتناب کرد.

شماره 3 استفاده از VPN را در نظر بگیرید. در حین سفر، استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN) به شما این امکان را می دهد که هنگام ورود از هر مکانی محافظت بمانید. VPN نه تنها به شما امکان می دهد از محدود شدن پهنای باند جلوگیری کنید، بلکه از هویت آنلاین شما نیز محافظت می کند و اتصال شما را از هر نقطه ایمن می کند، حتی اگر در یک قاره کاملاً متفاوت باشید.

شماره 4 اسناد مهم را برای پشتیبان‌گیری آپلود کنید. سفر به مقاصد و جاذبه‌های گردشگری جدید و ناآشنا می‌تواند بی‌نظم باشد، که احتمال سرقت یا جابه‌جایی وسایل مهم – از جمله پاسپورت، ویزا، مدارک پزشکی و غیره را افزایش می‌دهد. با آپلود کپی از این اسناد مهم که حاوی اطلاعات بسیار حساس در یک مدیر رمز عبور ایمن هستند، در صورت گم شدن یا دزدیده شدن هر یک از اسناد خود، نسخه های دیجیتالی را به عنوان پشتیبان خواهید داشت.

شماره 5 اطلاعات اضطراری را ایمن با یک منبع قابل اعتماد به اشتراک بگذارید. امنیت خود را در تعطیلات یک قدم فراتر بردارید و اطلاعات مهم و مرتبط را با اعضای خانواده، دوستان و منابع مورد اعتماد به اشتراک بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که در مواقع اضطراری دسترسی دارند. از یک سرویس رمزگذاری شده مانند One Time Share برای به اشتراک گذاشتن ایمن اطلاعات بیمه یا مدارک شناسایی مانند پاسپورت خود با یک منبع قابل اعتماد به صورت محدود استفاده کنید. به این ترتیب، در صورت بروز یک وضعیت اضطراری پزشکی یا سایر موارد، دوست، عضو خانواده یا همکار شما می‌تواند بدون افشای اطلاعات حساس از طریق ایمیل، متن یا پیام، کمک کند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/transport/cyber-travel-safety-tips/