نکات ایمنی فصلی | امنیت حرفه ای


در اینجا برخی از نکات فصلی برای حفظ ایمنی در خانه، هنگام خرید و بعد از کریسمس، از طرح پیشگیری از جرم پلیس بریتانیا، ایمن شده توسط طراحی. با رها کردن خانه خود در تاریکی، سارقان را به سمت خود جذب نکنید،

هنگام خروج از خانه همیشه از بسته بودن و قفل بودن پنجره ها و درها اطمینان حاصل کنید. درب ها را قفل کنید تا بازدیدکنندگان ناخواسته به پشت خانه شما نرسند. وقتی از خانه خارج می‌شوید و متوجه می‌شوید که ماشین شما یخ زده است، هرگز آن را بدون مراقبت رها نکنید و موتور روشن باشد تا یخ‌زدایی کند. SbD اشاره می کند که سرقت ماشین شما فقط یک ثانیه طول می کشد و هر گونه ادعای بیمه را باطل می کند.

خرید کریسمس

هنگام خرید کریسمس، با خیال راحت پارک کنید. هرگز در مکان های منزوی، کم نور یا تاریک پارک نکنید – به دنبال پارکینگ معتبر پارک مارک باشید. قبل از اینکه ماشینتان را ترک کنید بررسی کنید که قفل شده باشد و اشیاء قیمتی و هدایایی را در ماشین خود نگذارید. کیف، کیف دستی، کیف پول و موبایل خود را ایمن نگه دارید. مکان های شلوغ کار را برای دزد دزدکی آسان تر می کند، بنابراین همیشه هوشیار باشید

اجتماعی شدن

قبل از اینکه برای بیرون رفتن از خانه خارج شوید، سفر و حمل و نقلی را که قرار است استفاده کنید، برنامه ریزی کنید. آنچه را که ممکن است در راه پول/کارت نیاز داشته باشید در نظر بگیرید. و زمانی که در خانه خواهید بود کسی را از سفر برنامه ریزی شده خود مطلع کنید، با چه کسی ملاقات می کنید و چگونه می خواهید به خانه برگردید. در نظر بگیرید که آیا می توانید با یک دوست به خانه سفر کنید و مطمئن شوید که از زمان آخرین اتوبوس/قطار مطلع هستید.

آنچه را که در رسانه های اجتماعی می گذارید تماشا کنید – تنظیمات خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که جزئیات زمانی که در خانه نیستید را پخش نمی کنید. برای هوشیار ماندن و آگاهی از محیط اطراف خود، وقتی با دوستان بیرون رفتید مراقب یکدیگر باشید و در نظر داشته باشید که با هم سفر کنید، یا زمانی که هر یک سالم به خانه رسیدید، «تسلیم» شوید. همیشه تماس بگیرید یا یک تاکسی رزرو کنید یا از محل تاکسی استفاده کنید و هرگز از رانندگان در خیابان آسانسور نپذیرید. فقط تاکسی‌های سیاه را می‌توان در خیابان پذیرفت، بنابراین هرگز از مینی‌کابی بدون رزرو از قبل استقبال نکنید. هرگز بلند کردن را از یک غریبه قبول نکنید.

خرید آنلاین

از خود بپرسید که آیا این خیلی خوب است که واقعیت داشته باشد؟ آیا سایت را می شناسید؟ به خرده فروش اعتماد کنید؟ آیا قیمت خیلی وسوسه انگیز است؟ به یاد داشته باشید – اگر خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است.

همیشه از یک وب سایت قابل اعتماد استفاده کنید و به روند پرداخت توصیه شده آنها پایبند باشید. به دنبال نماد قفل در نوار آدرس بگردید و نام دامنه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک ‘s’ در انتهای ‘http’ وجود دارد که نشان می دهد سایت امن است. کلاهبرداران محصولاتی را برای فروش که وجود ندارند فهرست می کنند. آیا همه تصاویر از جستجوی وب کپی شده اند؟ نظرات فروشنده ضعیف؟ از شما خواسته می شود که پرداختی را خارج از روند عادی سایت حراج انجام دهید؟ با یک پرداخت الکترونیکی مانند پول نقد رفتار کنید – آن را برای کسی که نمی شناسید و به آن اعتماد ندارید ارسال نکنید.

کارت های هدیه را فقط از یک خرده فروش معتبر یا مستقیماً از شرکتی که در آن حضور دارند، خریداری کنید. کلاهبردارانی که کارت های هدیه با تخفیف ارائه می دهند ممکن است کارت هایی را که قبلاً استفاده کرده اند به شما بفروشند. اگر بسته‌ها را تحویل می‌گیرید، اما ممکن است بیرون باشید؟ مطمئن شوید که ترتیبات تحویل ایمن مناسب را انجام داده اید.

پس از تعطیلات، به یاد داشته باشید که برنامه های ردیابی و امنیتی را روی محصولات الکتریکی و رایانه ای مربوطه نصب یا فعال کنید. علامت گذاری محصولات خود را با استفاده از یک محصول مشخص شده توسط پلیس در نظر بگیرید. علامت گذاری اموال اشیای قیمتی می تواند با کاهش پتانسیل فروش آنها، جذابیت آنها را برای سارقان کاهش دهد. و یک مجرم ممکن است متوجه شود که این مورد می تواند به صحنه جرم مرتبط باشد. همچنین ردیابی مالک واقعی اموال را برای پلیس آسان تر می کند. طرح‌های علامت‌گذاری ملک ترجیحی پلیس باید شامل یک ثبت نام یا پایگاه داده تولیدکنندگان باشد.

پس از کریسمس، هدایای خوب خود را با قرار دادن جعبه های خالی برای جمع آوری به دزدان تبلیغ نکنید. آنها را پنهان کنید، آنها را از داخل تا کنید یا آنها را در یک جعبه غیر توصیفی دیگر قرار دهید. و دوباره، آنچه را که در رسانه های اجتماعی می گذارید تماشا کنید – تنظیمات خود را بررسی کنید که جزئیات هدایا را اکنون در خانه خود پخش نمی کنید.

از سایت Secured by Design بازدید کنید مرکز مشاوره امنیتی و پیشگیری از جرم.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/seasonal-safety-tips/