نیروگاه های خورشیدی | امنیت حرفه ای


MVM یک شرکت انرژی با مالکیت ملی و مستقر در بوداپست است که مجموعه آن کل سیستم انرژی داخلی در مجارستان را پوشش می‌دهد، جایی که عمده‌فروش عمده‌ی برق است. و این شرکت همچنین در اتریش، جمهوری چک، کرواسی، اسلواکی و رومانی فعالیت می کند. از نظر جغرافیایی در حال گسترش است و در حوزه‌های انرژی پایدار از جمله انرژی خورشیدی، برق آبی و هسته‌ای طبیعی در حال گسترش است. تولید برق توسط گروه MVM در حال حاضر حدود 83 درصد کربن خنثی است.

MVM دارای 14 نیروگاه فتوولتائیک بود که باید در مناطق مسکونی و در عین حال محافظت از حریم خصوصی همسایگان محافظت شوند. به دلیل موقعیت مکانی، این سایت ها در معرض خطر خرابکاری، تجاوز و سرقت تجهیزات قرار داشتند. همچنین به دلیل محیط مسکونی، فناوری امنیتی سنتی مانند تشخیص نرده و دوربین مداربسته بصری در فضای باز قابل استفاده نبود. MVM از دوربین های حرارتی برای محافظت از نیروگاه های خورشیدی خود در حالی که مطابق با قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها تحت GDPR است، استفاده کرده است. بیش از 100 دوربین حرارتی به همراه دوربین های PTZ با عملکرد انتقال نصب شد. دوربین های حرارتی Wisenet از سازنده Hanwha Vision شامل TNO-4030T، TNO-4040T و TNO-4050T است.

Tamás Tánczos، مهندسی امنیت MVM گفت: “Hanwha Vision دارای یک خط تولید بسیار متعادل با ویژگی های خوب و قیمت مناسب است. وقتی متوجه شدیم که در این سایت‌ها نمی‌توانیم از حفاظ حصار، مادون قرمز یا امواج مایکروویو برای شناسایی متجاوزان استفاده کنیم، یک انتخاب طبیعی بود. با دوربین‌های حرارتی، می‌توانیم مطمئن باشیم که هیچ اطلاعات شخصی جمع‌آوری نخواهد شد.»

دوربین های حرارتی دارای ویژگی های تشخیص حرکت، انتقال، دستکاری، دور زدن، تشخیص جهت و تشخیص صدا هستند. TNO-4040T و TNO-4050T همچنین می توانند تغییرات دما مانند آتش سوزی احتمالی و تشخیص شوک را تشخیص دهند که می تواند نشان دهنده جابجایی یا ضربه های سخت به دستگاه باشد.

در حالی که دوربین‌ها برای تشخیص نفوذ احتمالی و تشخیص حرکت اسکن می‌کنند، اپراتورها می‌توانند با هشدارهایی که برای هر رویدادی که به پاسخ آنها نیاز دارد، به کار روی سایر فعالیت‌ها ادامه دهند. به دلیل تصویربرداری حرارتی، محصولات تحت تأثیر نور کم قرار نمی گیرند و آب و هوای بد نیز بر تصاویر آنها تأثیر نمی گذارد.

این پروژه در ابتدا شامل 14 سایت بود و اکنون در حال گسترش به سایر سایت های شرکت است. MVM همچنین در نظر دارد دوربین های حرارتی را اضافه کند هوش مصنوعی که Hanwha Vision قرار است به زودی راه اندازی شود.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/ip-products/solar-power-plants/