هدف اصلی حمله سایبری بخش انرژی بریتانیا


لینک خراب امنیت سایبری

IBM فاش کرد که بخش انرژی بریتانیا هدف اصلی 24 درصد از کل حملات سایبری در این کشور در سال گذشته بود.

بخش های تولیدی و خدمات مالی با 19 درصد از کل حملات پس از آن قرار گرفتند. در سال 2021، بریتانیا به آلمان و ایتالیا به عنوان یکی از سه کشور مورد هدف اروپا پیوست. این گزارش همچنین بیان می‌کند که حملات سایبری بر مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد که باعث نگرانی است، به‌ویژه با توجه به افزایش فشار بر صنعت انرژی و افزایش هزینه‌های انرژی.

این گزارش توصیه می‌کند که صنایع حیاتی باید با اجرای احراز هویت چندعاملی، اتخاذ رویکردی لایه‌ای برای مبارزه با فیشینگ، پالایش و بلوغ سیستم‌های مدیریت آسیب‌پذیری و توسعه یک طرح واکنش برای باج‌افزار، انعطاف‌پذیری سایبری قوی ایجاد کنند.

سرقت اطلاعات رایج ترین شکل حمله سایبری

رایج‌ترین حملات سایبری در بریتانیا سرقت اطلاعات است که 31 درصد از کل حوادث را به خود اختصاص می‌دهد و فیشینگ، بالاترین روش آلودگی که مسئول 63 درصد حوادث علیه مشاغل بریتانیا در سال 2021 است.

سیمون هپبورن، مدیر عامل شورای امنیت سایبری بریتانیا، می گوید سرمایه گذاری در آموزش و فرصت های توسعه حرفه ای برای گسترش نیروی کار امنیت سایبری بسیار مهم است.

در پاسخ به تهدید امنیتی فزاینده، بریتانیا گام‌های مهمی برای ارتقای قابلیت‌های امنیت سایبری خود برداشته است. یکی از این مراحل شامل انتشار هر دو استراتژی ملی سایبری و استراتژی امنیت سایبری دولتی 2022-2030 توسط دولت است. مقررات شبکه و اطلاعات نیز برای اصلاح برای افزایش انعطاف پذیری سایبری مشاغل در بریتانیا پیشنهاد شده است.

علاوه بر این، آخرین گزارش سالانه بخش سایبری دولت، سطح چشمگیر سرمایه گذاری انجام شده در صنعت امنیت سایبری را نشان می دهد که در سال گذشته بیش از 10 میلیارد پوند درآمد ایجاد کرد.

یکی دیگر از پیشرفت های قابل توجه انتشار دستورالعمل های جدید توسط DNV در سال گذشته با هدف بهبود امنیت سایبری دستگاه های حفاظتی و فناوری های دیجیتال مورد استفاده در پست های سیستم قدرت است. این دستورالعمل ها 45 اقدام کاهش خطر را برای اپراتورهای انتقال و توزیع برق و همچنین سازندگان تجهیزات ارائه می دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد امنیت فناوری اطلاعات و مقالاتی در مورد چگونگی کمک به ایمن نگه داشتن کسب و کار خود را می توانید در آرشیو ما در اینجا بیابید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/vertical-markets/uk-energy-sector-top-cyberattack-target/