هر کسب و کاری می تواند از داده های خود در برابر کاهش بار محافظت کند – شماره 2 2023

برودریک می‌گوید: «شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ممکن است یک اتاق کامپیوتر یا مرکز داده داشته باشند، اما هیچ مرکز اختصاصی برای بازیابی بلایای طبیعی خود نداشته باشند». “معمولاً، این نهادها برای مشاهده قطعی برق به منابع تغذیه بدون وقفه خود متکی هستند. اگر باتری آنها تمام شود، باید خاموش شوند. اگر به موقع خاموش نشوند، مقداری داده از دست خواهند رفت. در برخی رویدادها، ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد تا دوباره آنلاین شود.”

اکثر شرکت های بزرگ فضایی را در یک مرکز داده به خوبی محافظت شده دارند یا اجاره می کنند. آنها معمولاً یک سیستم برق اضطراری دارند. اما بسیاری از شرکت ها منابع لازم برای ایجاد چنین سایتی را ندارند.

هنگامی که چراغ ها خاموش می شوند، کسب و کارها نگران بهره وری، خرابی و خطر آسیب به تجهیزات خود هستند. چیزی که آنها کمتر در نظر می گیرند این است که چه اتفاقی ممکن است برای داده های آنها بیفتد. با این حال داده ها یکی از آسیب پذیرترین دارایی های تجاری در هنگام قطع برق است.

قطع برق اغلب به داده ها آسیب می رساند. بر اساس تجزیه و تحلیل قطعی 2022 مؤسسه Uptime، بیست درصد از سازمان های مورد بررسی در سه سال گذشته با قطعی جدی داده مواجه شده اند که منجر به زیان مالی، نقض قوانین و حتی مرگ شده است. بیش از نیمی از قطع برق منجر به خسارات بیش از 100 000 دلار آمریکا شد. قطعی برق 43 درصد از قطعی ها را تشکیل می دهد که منجر به خرابی و زیان های مالی می شود.

چیزی که آنها نمی توانند بپردازند این است که داده های خود را در اثر قطع برق، جرایم سایبری یا طیف وسیعی از تهدیدات دیگر از دست بدهند. با Disaster Recovery به عنوان یک سرویس، دیگر لازم نیست خطری باشد.

قطع برق می‌تواند داده‌ها را از طرق مختلفی تحت تأثیر قرار دهد: تجهیزات ممکن است آسیب ببینند، پشتیبان‌گیری‌های موجود در سایت از کار بیفتند، یا داده‌های زنده در دسترس نباشند و کسب‌وکار را متوقف کند. از دست دادن اطلاعات شما ویرانگر است، اما با بازیابی فاجعه خطری قابل اجتناب است. حتی کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​می توانند این خطرات را با Disaster Recovery-as-a-a-Service (DRaaS) مدیریت کنند.

هر کسب و کاری می تواند از داده های خود در برابر کاهش بار محافظت کند

شماره 2 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

برودریک می‌گوید: «هر سازمانی در صورت استفاده از DRaaS می‌تواند یک طرح بازیابی فاجعه در سطح سازمانی داشته باشد. “این فقط برای قطع برق نیست. خرابی تجهیزات، خرابی زیرساخت و حملات سایبری مانند باج افزار نیز بر روی داده ها و دسترسی به داده ها تاثیر می گذارد. اما با اتصال به اینترنت، فرآیند DR آزمایش شده و پشتیبانی یک شریک DR معتبر، هیچ کس مجبور به داشتن یک دوباره سردرد بازیابی اطلاعات.”

سرویس بازیابی اطلاعات مناسب می‌تواند تأثیر از دست دادن داده‌ها را کاهش داده و حتی از آن جلوگیری کند، “یک مشتری ما اخیراً به دلیل خرابی ترانسفورماتور برق تعدادی از رک‌ها را از دست داده است. خوشبختانه، مشتری راه‌حلی داشت که یک خطای خودکار برای فاجعه را آغاز کرد. سایت بازیابی، جلوگیری از قطعی با از دست دادن اطلاعات صفر.”

بازیابی بلایا برای همه سازمان ها

“Eskom مرتباً اعلام می کند که هر چیزی از مرحله 2 تا مرحله 6 کاهش بار اجرا خواهد شد، معمولاً تا اطلاع ثانوی. این مورد برای چندین سال بوده است و احتمالاً تا چند سال آینده ادامه خواهد داشت. رهبران فناوری اطلاعات و کسب و کار باید پتانسیل را در نظر بگیرند. خطرات از دست دادن اطلاعات به دلیل قطع برق. آنها باید برای کاهش خطر قطعی های طولانی مدت، به ویژه در صورت خرابی سایت، برنامه های بازیابی فاجعه را تنظیم کنند.”

قطع برق و کاهش بار می تواند داده های کسب و کار را از بین ببرد. مایک برودریک، مدیر کل خدمات فناوری Sithabile برای مناطق می گوید: خوشبختانه، شرکت ها می توانند به طور قابل توجهی خطرات داده مرتبط با قطع برق را کاهش دهند.

برای ادعای اطلاعات خود منتظر قطع برق نباشید. بیشتر از آن چیزی که بیشتر ما فکر می‌کنیم اتفاق می‌افتد، و حضور مستمر بارگذاری خطرات را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. اما انتخاب و شریک مناسب DRaaS با قیمتی که کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​می‌توانند بپردازند، تفاوت را ایجاد می‌کند.

DRaaS مقرون به صرفه و آسان برای استفاده است و داده های رمزگذاری شده را از طریق اینترنت یا پیوندهای اختصاصی تکرار می کند. مشتریان فقط برای ظرفیت، محاسبات و فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند که پس از کسر کردن و فشرده‌سازی به یک پنجم می‌رسد.

آنها به یک دستگاه ذخیره سازی اختصاصی نیاز ندارند، در عوض از یک ماشین مجازی ذخیره سازی امن در یک سیستم ذخیره سازی درجه سازمانی سندیکایی استفاده می کنند. و راه اندازی مجدد و اجرای آن نسبتاً سریع است، به خصوص اگر این سرویس از مراکز داده سطح 4 با در دسترس بودن 99.999٪ استفاده کند.

تاثیر قدرت بر روی داده ها

برای اطلاعات بیشتر به www.sithabile.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/18886R