هشدارهای کریسمس | امنیت حرفه ای


به گفته مؤسسه استانداردهای تجاری، اکثر، 79 درصد از مصرف کنندگان بریتانیایی به دنبال خرج کمتری در کریسمس هستند، از جمله روی آوردن به محصولات ارزان تر، اما این نباید شامل کالاهای تقلبی شود.CTSI).

در نظرسنجی انجام شده توسط CTSI، چهار نفر از هر ده نفر، 40.89 درصد قصد خرید کمتری در کریسمس دارند، و از هر ده نفر، سه نفر (30 درصد) به دنبال محصولات ارزان‌تر از محصولاتی هستند که سال گذشته خریداری کرده‌اند. از هر ده بیش از یک نفر برای صرفه جویی در هزینه با خرید دست دوم برنامه ریزی می کنند. طبق گفته آنها، جوانان تقریباً سه برابر بیشتر از خرید آگاهانه کالاهای تقلبی خوشحال می شوند.

نظرسنجی CTSI همچنین نشان می‌دهد که 15 درصد از مصرف‌کنندگان نمی‌دانند چگونه از ایمن بودن کالاهایی که آنلاین می‌خرند اطمینان حاصل کنند و 48 درصد دیگر فقط تا حدی می‌دانند که باید به چه چیزی توجه کنند. CTSI هشدار می دهد که اسباب بازی های تقلبی حاوی سطوح غیرقانونی فتالات هستند، یک ماده شیمیایی نرم کننده پلاستیک که می تواند باعث سرطان، آسم و مشکلات باروری شود. عطرهای تقلبی حاوی سطوح خطرناک متانول هستند که می تواند باعث تحریک پوست و چشم و آسیب به سیستم عصبی شود. اسباب‌بازی‌ها و سایر اقلام الکتریکی که با دکمه‌های لیتیوم یون یا باتری‌های سکه‌ای کار می‌کنند، نگرانی خاصی هستند. طبق قانون، آنها باید محفظه های باتری قفل شونده داشته باشند، زیرا اگر یک باتری دکمه ای توسط کودک بلعیده شود، می تواند باعث آسیب های داخلی جدی شود. محصولاتی مانند اسکوترهای الکترونیکی که از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌کنند نیز خطری برای ایمنی دارند. اخیراً چندین مورد آتش گرفتن این دستگاه ها در حین شارژ وجود داشته است. و چراغ های کریسمس بی کیفیت نیز باعث ایجاد شورت های برقی می شوند که منجر به آتش سوزی در خانه می شود.

جان هریمن، مدیر اجرایی CTSI گفت: “ما می دانیم که برای اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگان بریتانیا، در حال حاضر زمان سختی است و نیاز به صرفه جویی در پول یا هزینه کمتر کاملا قابل درک است. در حالی که این نظرسنجی نشان می‌دهد که بسیاری از ما هزینه‌های خود را در کریسمس کاهش می‌دهیم، می‌خواهیم به مردم یادآوری کنیم که اگرچه کالاهای تقلبی یا تقلبی ممکن است وسوسه‌انگیز باشند، اغلب یک اقتصاد کاذب هستند. محصولات به ندرت مطابق با مقررات ایمنی تولید می شوند و می توانند خطر جدی برای سلامتی داشته باشند.

«این در مورد خراب کردن سرگرمی مردم یا ایجاد هشدار غیر ضروری نیست. محصولات خطرناک می توانند و می توانند تهدیدی واقعی برای زندگی مردم باشند. اگر یک دستگاه الکتریکی نامرغوب یا مجموعه ای از چراغ های پری در حالی که شما و خانواده تان در طبقه بالا خواب هستید آتش بگیرد، یک زمان شاد از سال می تواند به سرعت به چیزی تبدیل شود که به دلایل اشتباه به خاطر خواهید آورد.

در عین حال مراقب یک تهدید سایبری باشید. کلاهبرداری با کارت هدیه تیم موریس، مشاور ارشد امنیت در شرکت محصولات امنیت داده تانیوم می نویسد:

چرا اینها اینقدر محبوب هستند؟
در طول تعطیلات، به طور سنتی در این فعالیت افزایش یافته است. مجرمان برای اتلاف وقت برای چیزهایی که کار نمی کند شناخته نمی شوند و متأسفانه، اجرای این کلاهبرداری نسبتاً آسان است و آن را بسیار رایج می کند. آنها محبوب هستند زیرا کارت های هدیه مانند پول نقد هستند و مردم را می توان فریب داد تا به درخواست های فوری دوستان یا عزیزان پاسخ دهند، به ویژه در فصل تعطیلات.

کارت های هدیه برای “هدیه” در نظر گرفته شده است که باید در نظر داشت. هدایا چیزی است که شما با ابتکار خودتان با میل و رغبت می دهید و نباید مجبور به ارائه آن شوید.

مردم برای دوری از آنها چه کاری می توانند انجام دهند؟
یک نفس عمیق بکش. به عقب برگردید و واقعاً وضعیت را ارزیابی کنید. از خود بپرسید چرا برای انجام این کار تحت فشار هستم؟ علت آن چیست، آیا می توان آن را تأیید کرد؟ هر درخواست قانونی برای پول مستقیم خواهد بود و می توانید با تماس با موسسه تأیید کنید.

آیا برای مصرف کنندگانی که کلاهبرداری می شوند، چاره ای وجود دارد؟
از آنجایی که گیفت کارت ها مانند پول نقد هستند، معمولاً زمانی که از بین رفتند، از بین می روند. در برخی موارد، اگر اطلاعات کارت را حفظ کرده اید، می توانید با صادرکننده کارت تماس بگیرید. با این حال، در واقع، شانس بازیابی پول شما بسیار بعید است. هرگز شماره کارت هدیه یا پین را از طریق تلفن یا ایمیلی که کارت های خرج شده را فعال می کند، ندهید.

کاربران می‌توانند به دفتر حمایت از مصرف‌کننده ایالت خود یا یک دفتر تجاری بهتر محلی گزارش دهند. بهترین توصیه این است که بدانید به دلیل کارت های ناشناس، آنها در معرض کلاهبرداری هستند و مهم است که هوشیار باشید.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/christmas-warnings/