هفته آگاهی از کلاهبرداری | امنیت حرفه ای


مشاوره شهروندان دیگری را اجرا می کند آگاهی از کلاهبرداری یک هفته پس از کمپین قبلی آن در ماه مه.

در حالی که داده‌های این موسسه خیریه نشان می‌دهد که افراد بالای ۷۵ سال بیشتر مورد هدف قرار می‌گیرند، و اغلب از طریق تلفن، گروه سنی بعدی که در معرض خطر قرار دارند، گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال هستند که معمولاً از طریق پیام‌های متنی یا تلفن همراه هستند. Citizens Advice اشاره می کند که برخی از رایج ترین اشکال کلاهبرداری شامل جعل هویت از مقامات است.

Dame Clare Moriarty، مدیر اجرایی Citizens Advice، گفت: «هرکسی می‌تواند هدف کلاهبرداری قرار گیرد و متأسفانه هرکسی ممکن است مورد هدف کلاهبرداری قرار گیرد. از آنجایی که کلاهبرداران پیچیده‌تر می‌شوند، مهم‌تر از همیشه این است که همه ما با هم برای افزایش آگاهی، گزارش کلاهبرداری و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود برای کمک به محافظت از خود در برابر ترفندهای آنها همکاری کنیم.

پنج کلاهبرداری که این موسسه خیریه به آنها اشاره می کند عبارتند از:

کلاهبرداری های تحویل بسته – پیامک ها یا ایمیل هایی که ادعا می کنند از طرف یک شرکت تحویل است تا در تلاش برای دریافت اطلاعات شخصی افراد یا جزئیات بانکی، هزینه های تحویل اضافی را به موقع یا پرداخت کنند. یا اطلاعات ردیابی نادرست برای اقلام خریداری شده به صورت آنلاین داده می شود که هرگز به دست نمی آیند.

کلاهبرداری های بانکی – مکاتباتی که ادعا می شود از طرف یکی از بانک ها برای دریافت اطلاعات بانکی افراد است

کلاهبرداری های خرید آنلاین – اقلامی که به صورت آنلاین خریداری می شوند و هرگز به دست نمی آیند، اغلب زمانی که فروشنده پول را دریافت می کند، تمام تماس های خریدار را مسدود می کند. این می تواند با فروش از طریق رسانه های اجتماعی و برنامه ها نیز اتفاق بیفتد

کلاهبرداری های سرمایه گذاری – طرح های پولدار شدن سریع

کلاهبرداری‌های مربوط به حمایت مالیاتی یا دولتی – مکاتباتی که ادعا می‌کنند از طرف دولت در مورد پشتیبانی موجود برای قبوض انرژی و درخواست اطلاعات شخصی از جمله جزئیات بانکی هستند.

اظهار نظر

مت آلدریج، OpenText Cybersecurity، می‌گوید: «کلاهبرداری‌ها خطری مهم برای کسب‌وکارها هستند، زیرا به طور سیستماتیک از آسیب‌پذیری‌های انسانی سوءاستفاده می‌کنند و در نتیجه یکپارچگی امنیت سایبری سازمان را تضعیف می‌کنند. به خطر انداختن ایمیل تجاری یک مثال بسیار جدی از کلاهبرداری است که می‌تواند تأثیر مالی زیادی بر یک کسب‌وکار داشته باشد، در حالی که حملات فیشینگ می‌تواند در را به روی تأثیرات تجاری بزرگ ناشی از باج‌افزار و از دست دادن داده‌های قابل توجه باز کند.

برای حداکثر آمادگی، کسب‌وکارها باید ضد فیشینگ بلادرنگ را در هر راه‌حل امنیتی مستقر در دستگاه‌های نقطه پایانی کارمندان ادغام کنند. هکرها از حملات موفق فیشینگ درآمد کسب می کنند و به همین دلیل دائماً تکنیک ها و تاکتیک های خود را تغییر می دهند تا بالاترین نرخ بازدهی را به دست آورند. فناوری اطلاعاتی قدرتمند تهدید که از یادگیری ماشینی برای شناسایی آخرین تهدیدها استفاده می‌کند، می‌تواند برای محافظت در برابر این کلاهبرداری‌های همیشه در حال تکامل بسیار مفید باشد. احراز هویت قوی و چند عاملی (MFA) می تواند کمک زیادی به خنثی کردن این نوع حملات کند، اما این یک گلوله نقره ای نیست. فرآیندها و رویه‌های شرکت مربوط به تراکنش‌های مالی نیز باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که یک کارمند به تنهایی نمی‌تواند منجر به زیان مالی برای سازمان شود.

همچنین بسیار مهم است که کارکنان به درستی آموزش ببینند تا تهدیدات را شناسایی کنند. اگر کارمندان به کلیک روی پیوندهای خطرناک فیشینگ که از طریق شبکه سر می زنند، ادامه دهند و مجرمان سایبری به شبکه تجاری دسترسی داشته باشند، سرمایه گذاری در نرم افزارها و خدمات پیشرفته امنیت سایبری فایده ای ندارد. مانند روشن کردن زنگ امنیتی خانه در حالی که پنجره را باز می گذارید. ارائه دهندگان برتر آموزش امنیت سایبری به طور مداوم برای به روز رسانی محتوای دوره ها و شبیه سازی های خود تلاش می کنند تا آخرین چشم انداز تهدید را منعکس کنند. کسب و کارها باید یک برنامه آموزشی جامع و منسجم و همچنین آخرین فناوری ضد فیشینگ را اجرا کنند. تنها در این صورت است که می‌توانند هوشیاری کارکنان را واقعاً بهبود بخشند و بهترین شانس را برای دفاع از شبکه در برابر کلاهبرداران و مجرمان سایبری داشته باشند.»
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/scams-awareness-week/