هفته تهدید داخلی | امنیت حرفه ای


“هفته تهدید خودی” از 6 تا 10 مارس توسط سیف بدنه تجارت پیشگیری از کلاهبرداری بریتانیا شامل رایگان است وبینارها در زوم از ارقام صنعت کلاهبرداری جلسات صبح انحصاری برای اعضای Cifas است و جلسات بعدازظهر بیشتر باز است – امروزه خرده فروشی، انبار و توزیع را پوشش می دهد. فردا، شرکت های مخابراتی؛ چهارشنبه، تامین مالی دارایی، وام های جایگزین، بیمه و بانکداری؛ پنجشنبه، بخش عمومی و جمعه، مشاغل به طور کلی.

یک نظرسنجی برای Cifas برای هفته نشان داد که از هر 11 نفر در بریتانیا یک نفر در مورد مدرک تحصیلی خود در رزومه خود در 12 ماه گذشته دروغ گفته است. این تحقیق که بین 2000 بزرگسال انجام شد، همچنین نشان داد که تعداد پاسخ دهندگانی که فردی را می شناسند که در رزومه خود دروغ گفته است افزایش اندکی نشان می دهد – ده درصد در مقایسه با 8 درصد در سال قبل.

با وجود دروغ گفتن در رزومه یا ارائه اطلاعات نادرست در مورد یک درخواست شغلی که تقلب محسوب می شود، چهار نفر از 25 مورد نظرسنجی فکر نمی کردند که این کار غیرقانونی است. انجمن صنفی گفت که حدود سه نفر از هر ده نفر از این افراد (31 درصد) بین 16 تا 24 سال سن داشتند، که نشان می دهد ممکن است فارغ التحصیلان مدرسه و دانشگاه وسوسه شده باشند که در هنگام درخواست شغل، صلاحیت های خود را اغراق کنند.

وقتی از آنها پرسیده شد که آیا همکارانی را که در رزومه خود دروغ گفته است را گزارش می دهند، پاسخ دهندگان بیشتر احتمال داشت که آنها را گزارش ندهند (39 درصد) تا گزارش آنها (28 درصد)، در حالی که تقریباً یک سوم (32 درصد) مطمئن نبودند.

Cifas بیان می‌کند که کسانی که اطلاعات را در یک درخواست شغلی یا در رزومه خود جعل می‌کنند با عواقبی از جمله امکان تعقیب کیفری و همچنین ثبت در پایگاه داده‌های کلاهبرداری داخلی سازمان تجاری مواجه می‌شوند که ممکن است تضمین شغل را دشوار کند.

تریسی کارپنتر، مدیر تهدیدات داخلی سیفاس، گفت: «هرچقدر که اغراق در صلاحیت ها یا تجربه برای متمایز شدن از سایر نامزدها وسوسه انگیز باشد، جویندگان کار باید بدانند که این نوع رفتار ناصادقانه پیامدهای شخصی بسیار زیادی دارد. آنها علاوه بر اینکه به طور بالقوه فرصت های شغلی آینده را به خطر می اندازند، ممکن است با پیگرد قانونی و مجازات زندان نیز مواجه شوند. افراد ناصادق نه تنها برای کارفرمای خود بلکه برای مشتریان، سایر کارکنان و سهامداران نیز خطر ایجاد می‌کنند، بنابراین سازمان‌ها باید با انجام بررسی‌های دقیق در طول چرخه عمر کارکنان برای شناسایی هرگونه خطر تقلب احتمالی، از خود محافظت کنند.

در مورد نظرسنجی

توسط Opinion Matters به ​​نمایندگی از Cifas با نمونه ای از 2000 بزرگسال بریتانیایی انجام شد. محققان ده سناریو از فردی که مرتکب کلاهبرداری شخص اول شده بود ارائه کردند. برای این سناریو، از پاسخ‌دهندگان پرسیده شد که آیا آنها یا شخصی که می‌شناسند، در یک CV دروغ گفته است، آیا فکر می‌کنند این کار معقولی است یا خیر، و آیا می‌خواهند همکار خود را که متوجه شده‌اند در CV دروغ گفته است، گزارش کنند. .

Cifas یک بروشور برای مؤسسات تهیه کرده است تا از آن برای برجسته کردن پیامدهای بالقوه دروغ گفتن در CV استفاده کنند، که هدف آن کسانی است که تحصیلات رسمی را ترک می کنند که می توانید از اینجا دانلود کنید.

عکس مارک رو: لندن، بعد از ظهر زمستانی.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/insider-threat-week/