هفته تکریم مغازه داران | امنیت حرفه ای


به مناسبت آغاز سالانه “هفته احترام به کارگران مغازه”، اتحادیه کارگران مغازه میزبان گردهمایی کارفرمایان خرده‌فروشی و نهادهای نمایندگی خرده‌فروشی در لندن است، در مورد آنچه که اتحادیه به عنوان مشکل تداوم خشونت، تهدید و سوء استفاده توصیف می‌کند. علیه کارگران مغازه

برای گزارش 16 صفحه ای در مورد بهترین عملکرد امنیت خرده فروشی – که طراحی محیطی، گزارش دهی و رویه های کاری و امنیت فیزیکی را پوشش می دهد. https://www.usdaw.org.uk/FFFsummit22. به عنوان مثال برخی از خرده فروشان باز و بسته شدن فروشگاه ها را با حداقل دو کارمند انجام می دهند (یعنی برای جلوگیری از کارگران تنها در زمان آسیب پذیر روز یا شب). سایر خرده فروشان همچنین به استفاده از سیاست‌های «بازدارنده، نه بازداشت» یا «دیدن، پنهان کردن، گفتن» و سایر اقدامات برای جلوگیری از درگیری اشاره کردند.

پدی لیلیس، دبیر کل Usdaw می گوید: “بخش کلیدی Usdaw”رهایی از ترسکمپین با کارفرمایان همکاری می کند تا به فروشگاه ها کمک کند تا محیط های کاری ایمن داشته باشند و از اعضای خود در برابر سوء استفاده و حملات محافظت کنند. تکان‌دهنده است که نظرسنجی ما نشان داد که بیش از هفت نفر از هر ده کارمند خرده‌فروشی از سوء استفاده از مشتریان رنج می‌برند و تعداد بسیار زیادی از آنها تهدید و خشونت را تجربه می‌کنند. در حالی که تعدادی از محرک های اخیر برای سوء استفاده، مانند ماسک صورت و فاصله گذاری اجتماعی، دیگر اعمال نمی شوند. سطح مشکلاتی که کارگران خرده فروشی با آن مواجه هستند هنوز بالاتر از قبل از همه گیری است.

«پاسخ خرده‌فروش به نظرسنجی ما، که نزدیک به یک میلیون کارگر را استخدام می‌کند، به وضوح تعهد این بخش را برای مقابله با سوء استفاده از کارگران مغازه نشان می‌دهد و ایده‌های بهترین عملکرد را برجسته می‌کند. هدف این پروژه گرد هم آوردن صنعت و همکاری مشترک برای مقابله با خشونت و سوء استفاده است. ما صمیمانه امیدواریم که همه خرده فروشان این گزارش را مفید بدانند و ایده هایی در مورد چگونگی مقابله بهتر با این مشکل ارائه دهند.

با این حال، این نگرانی نیست که بتوان آن را به تنهایی توسط صنعت خرده فروشی حل کرد. با وجود سرمایه گذاری و مشارکت بسیاری از خرده فروشان، خشونت و سوء استفاده همچنان رو به افزایش است. اگر می‌خواهیم واقعاً با این مسائل مقابله کنیم، باید به تعامل با سیاستمداران و پلیس ادامه دهیم تا اقداماتی را برای پیشگیری از جرایم خرده‌فروشی، کشف و دسترسی به عدالت انجام دهیم.»

این اتحادیه همچنین از مدیران حمایتی و سیاست‌های اشتغال استقبال می‌کند و در این گزارش به این نتیجه رسیده است که «هیچ کارگر خرده‌فروشی نباید در نتیجه قربانی آزار یا خشونت در محل کار با آسیب مالی مواجه شود. ما تعداد کمی از خرده‌فروشانی را که سیاست پرداخت بیماری آنها در این شرایط حمایت بیشتری ارائه نمی‌کند، تشویق می‌کنیم تا این سیاست‌ها را بررسی کنند.»

نظرسنجی Usdaw در سال 2022

بر اساس 4676 پاسخ، آخرین نظرسنجی اتحادیه نشان می دهد (با نتایج سال گذشته در پرانتز): 71.21 درصد (89 درصد) مورد آزار کلامی و 48.12 درصد (64 درصد) مورد تهدید قرار گرفته اند. حدود یک نفر از هر هفت، 15 درصد کارگران مغازه گزارش کردند که در طول حرفه خود مورد تعرض قرار گرفته اند. و 5.13pc (11pc) در این سال مورد حمله قرار گرفته بود. در پاسخ به این سؤال که «در مقیاس یک تا ده چقدر مطمئن هستید که گزارش سوء استفاده، تهدید و خشونت تفاوت ایجاد می‌کند» 45.28 درصد امتیاز کمتر از 5 از 10 را کسب کرد. حدود 20 درصد از کسانی که مورد حمله قرار گرفته بودند گفتند که آن را گزارش نکرده اند. نتایج نهایی این نظرسنجی در سال 2023 منتشر خواهد شد.

زمینه

امسال وزارت کشور از کمپین تبلیغاتی #ShopKind حمایت کرده است (تصویر، پوستر ShopKind در B&Q تا)، و از مشتریان می‌خواهد به کارکنان فروشگاه‌ها احترام بگذارند. برای حمایت از انجمن فروشگاه های رفاه، به آدرس زیر مراجعه کنید وب سایت ACS. همچنین به وبلاگ اخیر جیمز لومن مدیر اجرایی ACS مراجعه کنید: چه چیزی باعث افزایش نگران کننده سرقت می شود؟

اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری از ضرر خرده فروشی و امنیت در نسخه چاپی دسامبر مجله امنیتی حرفه ای.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/respect-for-shopworkers-week-2/