هفت روند برتر برای صنعت امنیت – شماره 1 2023 – هایک ویژن آفریقای جنوبی

4. قابلیت های ادراک به طیف وسیع تری گسترش می یابد

1. برنامه های کاربردی هوش مصنوعی متنوع هستند و به اکوسیستم های باز نیاز دارند.

7. Zero Trust به استراتژی امنیت سایبری تبدیل می شود

به عنوان مثال، نصب‌کنندگان بیشتری را می‌بینیم که ترجیح می‌دهند از برنامه‌های کاربردی تلفن همراه به جای رایانه‌های شخصی در نصب و نگهداری دستگاه استفاده کنند، جایی که این فرآیند تعاملی و ساده به بهترین وجه انجام می‌شود.

اکنون با توسعه چندین فناوری جدید تصویربرداری، شاهد رفع این چالش ها هستیم. فناوری ترکیب تصویر دو طیفی که از دو سنسور استفاده می‌کند برای ترکیب تصویربرداری IR و نور مرئی برای بازتولید رنگ‌های زنده در شرایط نور کم استفاده می‌شود. فناوری پردازش سیگنال تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-ISP) از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای بهبود اساسی کاهش نویز بصری برای بهینه‌سازی تصویر در شب استفاده می‌کند.

AIoT مسیر مهمی برای تقویت تحول دیجیتال در چندین صنعت ایجاد خواهد کرد. این را می توان با ایجاد یک دوقلو دیجیتال، پل زدن بین دنیای فیزیکی و دیجیتال انجام داد. به عنوان مثال، در مدیریت پارک های صنعتی، سایت های مجازی را می توان با استفاده از مدل سازی سه بعدی، با استفاده از فناوری های VR و AR برای نمایش و انعکاس موارد واقعی ایجاد کرد، و به آنها قدرت بینش پویا را داد تا در اجرای یکنواخت کل سایت به سرعت عمل کنند.

2. AIoT به پل زدن جهان فیزیکی و دیجیتالی ادامه می دهد

در حالی که وارد سال 2023 می شویم، هایک ویژن بینش هایی را در مورد هفت روند کلیدی که امسال در صنعت مطرح می شوند به اشتراک می گذارد.

6. عملیات سبزتر و کم کربن برای پایداری

برای کاربردهای امنیتی، قابلیت‌های ادراک بسیار فراتر از نور مرئی است و در امتداد طیف الکترومغناطیسی گسترش می‌یابد تا قابلیت‌های درک جهان فیزیکی را به روش‌های جدید گسترش دهد. به عنوان مثال، فناوری تصویربرداری فراطیفی در تجزیه و تحلیل ویژگی‌های تابش نوری و اتروفیکاسیون برای ثبت روند کیفیت آب در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها استفاده شده است. در باند موج میلی متری، محصولات رادار به اندازه گیری سرعت و مسافت وسیله نقلیه کمک می کنند. باند اشعه ایکس که به طور گسترده در بازرسی های امنیتی استفاده می شود، اکنون کاربردهای خود را در تشخیص نقص تجهیزات صنعتی گسترش داده است.

Zero Trust یک ابتکار استراتژیک است که برای جلوگیری از نقض داده ها با حذف مفهوم اعتماد از معماری شبکه یک سازمان توسعه یافته است. در امنیت سایبری، اعتماد به یک آسیب پذیری تبدیل می شود. Zero Trust رویکردی به امنیت سایبری است که دیکته می‌کند سیستم‌های متصل ما هرگز نباید اعتماد کنند. همیشه تأیید کنید.وام)

صنعت امنیت فیزیکی در سال های اخیر به سرعت تغییر کرده است. پیشرفت هایی مانند هوش مصنوعی، ادراک ماشین و اینترنت اشیا همیشه مرزها را می شکند. ما شاهد بوده ایم که سیستم های امنیتی عمیقاً یکپارچه و جامع تر شده اند و با قابلیت هایی گسترش می یابند که اکنون وظایف هوشمندانه تری را برای بهبود کارایی در امنیت و همچنین سایر عملکردهای عملیاتی بر عهده دارند. همه اینها در بسیاری از صنایع و انواع سازمان ها اتفاق می افتد.

این قابلیت‌های ادراک چند بعدی همچنین برای ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه‌ای همگرا می‌شوند که می‌توانند بسیاری از عملیات‌های جدید را انجام دهند، مانند سیستم‌های ویدئویی به کمک رادار برای حفاظت محیطی، راه‌حل‌های یکپارچه‌سازی آرایه‌های ویدئویی و سونار برای مدیریت ترافیک، و سیستم‌های هشدار با طیف وسیعی از آشکارسازها برای کاربردهای خانه هوشمند

همه اینها به اکوسیستم های بیشتری با فناوری های باز، منابع باز و حتی پروتکل های باز برای همکاری در صنعت نیاز دارند. فناوری‌های باز، مانند فناوری کانتینر و فناوری مجازی‌سازی، پتانسیل قابل توجهی برای صنعت ما دارند که محصولات سخت‌افزاری را بازتر می‌کند.

در تولید و عملیات روزانه، شرکت‌های بیشتری در صنعت اهداف میان‌مدت تا بلندمدت را برای مدیریت زیست‌محیطی، شامل تولید کربن کمتر، استفاده کارآمد از انرژی و مدیریت بهتر زباله و مواد شیمیایی، تا محیط‌های اداری سبزتر تعیین کرده‌اند.

3. تجربیات بصری با فناوری‌های تصویربرداری 24 ساعته بهبود می‌یابد

گرفتن تصاویر امنیتی با وضوح واضح و رنگ در تمام ساعات شبانه روز یک نیاز اصلی برای کاربران امنیت ویدیویی است، اما نور کم در شب همیشه بزرگترین چالش برای دستیابی به این هدف بوده است.

روند در تولید سبز و ابتکارات کم کربن در صنعت امنیت بسیار الهام بخش است. تولیدکنندگان امنیت محصولاتی با امید به زندگی طولانی تر، مواد و بسته بندی قابل بازیافت و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر عرضه می کنند. هر یک از این ابتکارات ضایعات و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. به عنوان مثال، تقاضای دوربین های خورشیدی به دلیل اثربخشی ثابت آن در استفاده از انرژی پاک بی حد و حصر خورشید، همچنان در حال افزایش است.

5. تمرکز بیشتر بر قابلیت استفاده از دستگاه ها و سیستم ها

با توجه به هوش مصنوعی، ما معتقدیم که ترکیب AI و IoT (AIoT) همچنان یک روند اصلی برای سال 2023 خواهد بود و دامنه صنعت امنیت را تغییر می دهد. راه‌حل‌های AIoT بیشتری معرفی شده‌اند که نه تنها حفاظت‌های هوشمند را ارائه می‌کنند، بلکه به ارتقای کارایی عملیات در بسیاری از صنایع و سازمان‌ها نیز کمک می‌کنند.

هفت گرایش برتر برای صنعت امنیت

شماره 1 2023 انتخاب سردبیر

ما محصولات و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی متنوع تری را دیده ایم که به حل مشکلات پیچیده روزانه کمک می کند و نیازهای پراکنده مشتریان را برآورده می کند. این صنعت در حال بررسی قابلیت‌های صوتی و متنی هوش مصنوعی است که با هوش مصنوعی بصری آغاز می‌شود. به عنوان مثال، تشخیص ناهنجاری صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی، که برای تشخیص خرابی تجهیزات در محیط‌های صنعتی، برای افزایش سطح ایمنی کارگران استفاده می‌شود. علاوه بر این، خود فناوری هوش مصنوعی با آموزش و بهینه سازی خود بسیار سریعتر از یادگیری تحت نظارت به مرحله خودآموزی می رسد.


منبع: https://www.securitysa.com/18679R

امنیت سایبری یک موضوع بسیار مهم و چالش برانگیز برای همه طرف‌های صنعت ما باقی می‌ماند، زیرا مشتریان و قانون‌گذاران بیشتر نگران امنیت داده‌ها و حریم خصوصی خود هستند و استانداردها و خواسته‌های بالاتری را در مورد این موضوع تعیین کرده‌اند. ما ارزش برجسته کردن ایده Zero Trust را برای همه در هنگام توسعه استراتژی های امنیت سایبری می بینیم.

قابلیت استفاده از دستگاه‌ها و سیستم‌ها بر زندگی روزمره متخصصان امنیتی تأثیر می‌گذارد، که با توجه به کمبود نیروی کار و افزایش هزینه نیروی کار در صنعت ما، تمرکز بیشتری ایجاد کرده است. این روند از تولیدکنندگان می‌خواهد که محصولات خود را با فرآیند پیکربندی آسان‌تر بهینه‌سازی کنند، از تجربیات تعاملی بهتر استفاده کنند که زمان نصب را کاهش می‌دهد و هزینه‌های نگهداری تجهیزات و ایجاد مهارت را کاهش می‌دهد.