هنگام انتخاب طرح پشتیبان برق چه چیزهایی را در نظر بگیرید – شماره 4 2022

یو پی اس چیست و چگونه استفاده می شود؟

فناوری خورشیدی در دسترس‌تر شده است و از آنجایی که وسایل برقی همچنان بر اساس صرفه‌جویی در انرژی طراحی می‌شوند، نصب یک سیستم خورشیدی برای تکمیل منبع برق شما هرگز جذاب‌تر و آسان‌تر نبوده است.

در آوریل امسال، Eskom هشدار داد که آفریقای جنوبی همچنان در زمستان امسال قطع برق را تجربه خواهد کرد. در سناریوی شدید، این می‌تواند به معنای 101 روز کاهش بار در ماه‌های آینده باشد، زیرا شرکت برق دولتی تلاش می‌کند فشار را بر روی شبکه‌های در حال فروپاشی خود که بسیاری را برای روزها در تاریکی رها شده‌اند، کاهش دهد.

هنگام انتخاب طرح پشتیبان برق چه نکاتی را باید در نظر گرفت

شماره 4 2022 محصولاتاتوماسیون خانه هوشمند

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت برق در پنج سال آینده دوبرابر خواهد شد و کاهش بار حداقل تا دهه آینده یک اتفاق مستمر خواهد بود – به دلیل عدم تطابق عرضه و تقاضای برق، از جمله دیگر مسائل اساسی در Eskom – جای تعجب نیست که مصرف کنندگان به دنبال راه حل های جایگزین برق برای روشن نگه داشتن چراغ های خود هستند.

خوشبختانه، پنل‌های خورشیدی، اینورترها و باتری‌ها از نظر کارایی و هزینه در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، اما تصمیم‌گیری در مورد نحوه اجرای این راه‌حل‌ها به نیاز و بودجه شما بستگی دارد. برای آسان‌تر کردن کارها، به برخی از سوالات رایج در مورد چگونگی به حداقل رساندن اثرات کاهش بار و پیاده‌سازی راه‌حل‌های انرژی جایگزین پاسخ داده‌ایم.

متیو هال.

یک گزینه جایگزین که اثرات کاهش بار را به حداقل می رساند اینورترها هستند. نقش اینورتر تامین برق نیست، بلکه تبدیل نیرو به اشکال سازگار است. این الکتریسیته جریان مستقیم (DC) را که از منابع خارج از شبکه می آید به برق جریان جایگزین (AC) تبدیل می کند.

هر محیطی مجموعه ای از الزامات متفاوتی دارد و نحوه استفاده از فناوری خود نیز بر میزان قدرت پشتیبان مورد نیاز شما تأثیر می گذارد.

نصب یک سیستم خورشیدی چقدر سخت است؟

برای اطلاعات بیشتر به www.rctzone.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/16672R

توسط متیو هال، مدیر ارشد محصولات، Rectron آفریقای جنوبی.

در مقایسه، یک سیستم فتوولتائیک تابش خورشید را به الکتریسیته قابل استفاده تبدیل می‌کند و با یک واحد ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی، هم می‌تواند برق خورشیدی را در زمان‌های ریزش بار ذخیره کند و هم اجازه استفاده از آن را بدهد. این به عنوان یک راه حل پشتیبان طولانی مدت یا برای حرکت به یک راه حل خارج از شبکه ترجیح داده می شود.

پاوربانک های AC مگا پاور RCT نیز برای نیازهای برق در حال حرکت موثر هستند. این پاوربانک‌های مبتنی بر باتری لیتیومی به کاربران این امکان را می‌دهند که مستقیماً به یک آداپتور برق AC متصل شوند و به عنوان منبع تغذیه AC قابل حمل عمل می‌کنند. با خروجی حداکثر 250 وات، آنها می توانند یک روتر خانگی را تا هشت ساعت یا یک راه اندازی کار از خانه (لپ تاپ، مانیتور و روتر) را تا شش ساعت متصل کنند.

به عنوان مثال، RCT T-1000s و RCT T-2000s Megapower Trolleys از Rectron روی خانوارها یا مشاغلی متمرکز شده اند که به دنبال به حداقل رساندن اختلالات هستند و در طول قطعی برق غیرمنتظره یا طولانی تر از حد انتظار، کارآمد باقی می مانند. با باتری اینورتر 12 ولت و 24 ولت، این راه حل های برق جایگزین می توانند چندین دستگاه را به طور همزمان متصل کنند و می توانند لپ تاپ ها، روترهای موبایل، تلفن های هوشمند و تلویزیون ها را روشن نگه دارند و چندین بار شارژ شوند.

هنگام بررسی سیستم‌های اینورتر، مهم است که به تعداد دستگاه‌های الکترونیکی که می‌خواهید همزمان راه‌اندازی کنید، توجه کنید، نه اینکه خانه یا کسب‌وکار شما چقدر بزرگ یا کوچک است.

سیستم‌های یو پی اس در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلفی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا برخی از تجهیزات الکترونیکی اصلی خود مانند روتر، شارژر تلفن همراه، دستگاه‌های فروش، رایانه، تایل و غیره را اجرا کنید.

رعد و برق همچنین می‌تواند بر تجهیزات الکتریکی تأثیر بگذارد، بنابراین جدا کردن دستگاه‌ها در طول طوفان می‌تواند به محافظت از آنها در برابر موج‌های بزرگ کمک کند.

از آنجایی که تطبیق مصرف برق با انرژی خورشیدی تولید شده دشوار است، پشتیبان‌گیری باتری به کاربران اجازه می‌دهد تا انرژی را برای مراحل بعدی ذخیره کنند، اما این امر با در نظر گرفتن ملاحظات مختلف منجر به سرمایه‌گذاری بیشتر خواهد شد.

سیستم های منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) را می توان مستقیماً به دستگاه ها و سیستم های الکتریکی شما مانند سرورها و شبکه ها وصل کرد تا برق اضطراری را تأمین کند. یو پی اس ها برای صنایع، ادارات و خانه هایی که نیاز به منبع تغذیه ثابت دارند و توان خاموش کردن دستگاه ها یا تجهیزات الکتریکی خود را ندارند، مناسب است.

راه حل های مقرون به صرفه پشتیبان گیری دیگر چیست؟

توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب های ناخواسته، تجهیزات حفاظت از نوسانات را روی دستگاه های الکترونیکی حساس نصب کنید. یک یو پی اس با تبدیل دوگانه آنلاین، مانند محدوده آنلاین RCT Winner Pro، همچنین می تواند درجاتی از محافظت در برابر نوسانات برق را فراهم کند، زیرا هیچ ارتباط مستقیمی بین تجهیزات و منبع تغذیه اصلی وجود ندارد و اثر افزایش برق جدا می شود. به ورودی AC یو پی اس. در صورت افزایش شدید برق، UPS ممکن است آسیب ببیند، اما تجهیزات متصل احتمالاً به دلیل تبدیل مضاعف UPS زنده می مانند.

تجهیزاتی مانند تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ، رایانه‌های رومیزی، سرورها و صفحه‌نمایش‌های LCD ممکن است در اثر افزایش ناگهانی برق آسیب ببینند. با خاموش کردن آنها و جدا کردن آنها از پریز برق در هنگام قطع، از این دستگاه ها محافظت کنید. قبل از اینکه دوباره دوشاخه ها را وصل کنید، صبر کنید تا برق دوباره برقرار شود.

تاثیر نوسانات برق

به عنوان مثال، اگر در طول روز از خانه کار می کنید، ممکن است راه حل پاوربانک RCT MegaPower plug-and-play را در نظر بگیرید، که روتر شما را برای چند ساعت تغذیه می کند. از سوی دیگر، اگر به دنبال تامین انرژی مرکز داده حیاتی خود هستید که برنامه‌های تجاری شما را اجرا می‌کند، باید یک راه‌حل اینورتر نصب شده با باتری کافی برای ادامه کار در نظر بگیرید.

نسل فعلی اینورترهای خورشیدی به کاربران این امکان را می دهد که یک سیستم خورشیدی را بدون نیاز به باتری پشتیبان نصب کنند که به طور قابل توجهی هزینه کلی را کاهش می دهد. این نوع محلول خورشیدی برای خانه‌ها یا اداراتی که در طول روز برق بیشتری مصرف می‌کنند، ایده‌آل است و به کاربر این امکان را می‌دهد تا برق تولید شده در روز را به حداکثر برساند، زیرا برق قابل ذخیره‌سازی نیست. یک تولید خورشیدی خالص به کاربر این امکان را می‌دهد که با سرمایه بسیار کمتری انرژی خورشیدی تولید کند و به جای جایگزینی، انرژی موجود را تکمیل کند.

علاوه بر مزایای قبوض کمتر برق، یک سیستم انرژی خورشیدی خانه را دوستدار محیط زیست می کند و اتکا به شبکه ملی را محدود می کند.