هوش مصنوعی مزایا و خطرات را به مردم و شرکت ها ارائه می دهد – SMART Access & Identity 2023 – Technews Publishing

3. جعل هویت: ChatGPT را می توان برای ایجاد یک کپی دیجیتال قانع کننده از سبک نوشتاری یک فرد استفاده کرد و به مهاجمان این امکان را می دهد که هدف خود را در یک تنظیمات متنی، مانند ایمیل یا پیام متنی جعل هویت کنند.

در دنیای دسترسی دیجیتال و مدیریت هویت، هوش مصنوعی در زمینه هایی مانند تشخیص چهره، حتی از طریق موبایل، بسیار سریعتر حرکت کرده است. این پیشرفت‌ها فقط ادامه خواهند داشت، از جمله شناسایی از راه دور از طریق دوربین‌های نظارتی و همچنین تشخیص رفتار و شناسایی – فناوری‌هایی که قبلا توسعه یافته و به کار گرفته شده‌اند. برادر بزرگ در آینده نزدیک تر از همیشه تماشا خواهد کرد.

استفان اوسلر.

در دنیای کنترل دسترسی، توانایی‌های ChatGPT یک تهدید واقعی برای افراد و شرکت‌هایی است که در حال تلاش برای دفاع از دسترسی و هویت در برابر حملات فیشینگ هستند.


محققان در Checkpoint اخیراً چنین ایمیل فیشینگ قابل قبولی را به عنوان آزمایش ایجاد کرده اند. آنها فقط از ChatGPT استفاده کردند، یک ربات چت که از تکنیک های یادگیری عمیق برای تولید متن و مکالماتی استفاده می کند که می تواند هر کسی را متقاعد کند که یک شخص واقعی آن را نوشته است.

در زیر دو نظر در مورد آخرین خبرساز هوش مصنوعی، چت ربات ChatGPT آورده شده است. بسیاری از مردم توسط شرکت‌هایی قربانی شده‌اند که ادعا می‌کنند چت‌بات‌های آن‌ها از مشتریان پشتیبانی می‌کنند، وقتی متوجه می‌شوند که هوش مصنوعی تنها برای جلوگیری از صحبت کردن افراد با یک شخص واقعی و حل مشکلات یا سؤالاتشان، باعث ناامیدی مشتریان مذکور می‌شود. با همه حساب ها، این چت ربات یک چیز واقعی است و از تکنیک های یادگیری عمیق برای تولید متن و مکالمه استفاده می کند که اغلب غیرقابل تشخیص از آنچه توسط انسان های واقعی ایجاد شده است. این دنیای اخبار را طوفانی کرده است و توجه زیادی را به خود جلب کرده است، در حالی که الگوریتم های یادگیری خود را با همه افرادی که با آن بازی می کنند تغذیه می کند.

هر پنج نکته بالا تهدیدات مشروعی برای شرکت‌ها و همه کاربران اینترنت هستند که تنها با ادامه آموزش OpenAI به مدل خود رایج‌تر می‌شوند.

توسط آنا کولارد، استراتژی محتوای SVP و مبشر در KnowBe4 آفریقا.

4. اتوماسیون حملات: ChatGPT همچنین می‌تواند برای خودکارسازی ایجاد پیام‌های مخرب و ایمیل‌های فیشینگ استفاده شود که این امکان را برای مهاجمان فراهم می‌کند تا حملات در مقیاس بزرگ را به طور مؤثرتری انجام دهند.

از آنجایی که از ChatGPT می توان برای نوشتن کد استفاده کرد، عوامل مخرب قبلاً شروع به استفاده از آن برای ساختن بدافزارها، سایت هایی در وب تاریک و ابزارهای دیگر برای اجرای حملات سایبری کرده اند. شخصی که هیچ دانش قبلی در مورد کدنویسی ندارد می تواند از لحاظ تئوری از ChatGPT برای تولید بدافزار خطرناک استفاده کند. OpenAI، توسعه‌دهنده ChatGPT، اطمینان داد که محدودیت‌هایی را برای محدود کردن استفاده از ربات برای ایجاد بدافزار اعمال کرده است، اما در انجمن‌های مختلف آنلاین، کاربران همچنان می‌بالند که می‌توانند راه‌حل‌هایی را پیدا کنند.

آدرس ایمیل قانونی چیزی است که یک ربات زبان هوش مصنوعی مانند ChatGPT نمی تواند آن را جعل کند. حداقل الان نه.
وام)

کاربر معمولی اینترنت نمی تواند کاری کند که این بازیگران از ایجاد نرم افزارهای مخرب با استفاده از ChatGPT جلوگیری کنند. این فقط به این معنی است که همه باید مراقب حملات احتمالی بدافزار باشند.

اینجا تنها تعداد کمی از آنها هستند:

آنا کولارد.

بنابراین، در حالی که هوش مصنوعی مزایای مثبت زیادی خواهد داشت که نه تنها بازارهای دسترسی و شناسایی، کارایی عملیاتی و آگاهی از موقعیت را فراتر از توانایی‌های انسانی افزایش می‌دهد، ما همچنین شاهد فناوری‌هایی خواهیم بود که برای ایجاد و استقرار برخی از خطرناک‌ترین تهدیدات سایبری استفاده می‌شوند.

هوش مصنوعی مزایا و خطرات را به مردم و شرکت ها ارائه می دهد

SMART Access & Identity 2023 انتخاب سردبیر

یک شگفتی برای برخی، یک تهدید امنیت سایبری برای بیشتر

طبق گزارش ها، مایکروسافت در حال سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در OpenAI، مالک چت بات مدل زبان بزرگ تا حدودی بحث برانگیز ChatGPT است. از یک تکنیک یادگیری عمیق برای تولید متن و مکالمه استفاده می‌کند که اغلب غیرقابل تشخیص از آنچه توسط انسان‌های واقعی ایجاد می‌شود.

2. کلاهبرداری: تولید متن از طریق مدل های زبان ChatGPT به مهاجمان اجازه می دهد تا تبلیغات جعلی، فهرست ها و بسیاری از اشکال دیگر مواد کلاهبرداری ایجاد کنند.

پلتفرم هوشمندی مانند ChatGPT که با بهترین نیت ایجاد شده است، تنها بر بار کاربران اینترنت می افزاید تا همیشه هوشیار بمانند، به غریزه خود اعتماد کنند و همیشه خطرات مربوط به کلیک روی هر پیوند یا باز کردن یک پیوست را بدانند.


باور اینکه الگوریتم یادگیری ماشینی متن را ایجاد کرده است بسیار سخت است. ChatGPT با این سوال که چگونه کار می کند، توضیح داد که از “مجموعه داده بزرگی از متن” استفاده می کند تا “دانش در مورد طیف گسترده ای از موضوعات داشته باشد و بتواند به طیف گسترده ای از سوالات و درخواست ها پاسخ دهد”.

5. ارسال هرزنامه: مدل زبان را می توان برای تولید مقادیر زیادی محتوای با کیفیت پایین تنظیم کرد که می تواند در زمینه های مختلف، از جمله به عنوان نظرات هرزنامه در رسانه های اجتماعی یا در کمپین های ایمیل هرزنامه استفاده شود.

این بدان معناست که یک بازیگر بد می‌تواند از ChatGPT بخواهد که یک ایمیل کاملاً بی‌ضرر بنویسد که می‌تواند حاوی پیوندی باشد که یک فایل مخرب را بارگیری می‌کند یا خواننده را متقاعد می‌کند که اطلاعات مخربی مانند جزئیات ورود به سیستم را ارائه دهد.

1. مهندسی اجتماعی: از مدل زبان قدرتمند ChatGPT می توان برای تولید پیام های فیشینگ واقع بینانه و قانع کننده استفاده کرد و این کار را برای مهاجمان آسان تر می کند تا قربانیان را برای ارائه اطلاعات حساس یا دانلود بدافزار فریب دهند.

در واقعیت، بسیاری از خطرات بالقوه امنیت سایبری در این فناوری چشمگیر وجود دارد که توسط OpenAI توسعه یافته و در حال حاضر به صورت رایگان در دسترس است.

اکنون می توان از یک ربات چت مصنوعی در دسترس عموم برای تولید یک زنجیره عفونت کامل استفاده کرد، که احتمالاً با یک ایمیل فیشینگ نیزه ای نوشته شده به زبانی کاملاً شبیه انسان شروع می شود و در نهایت باعث تسخیر کامل سیستم های رایانه ای یک شرکت می شود.

اگر لیست بالا توانست شما را متقاعد کند، این فناوری در هدف خود موفق بوده است، هرچند در این مورد نه با نیت مخرب. ChatGPT تمام متن را از نقطه یک تا پنج با حداقل تغییرات برای وضوح نوشت. این ابزار به قدری قدرتمند است که می تواند به طور قانع کننده ای خطرات ذاتی خود را برای امنیت سایبری شناسایی و بیان کند.

شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری در ChatGPT صف می‌کشند، اما این ابزار مبتکرانه برای ایجاد متنی شبیه انسان چه خطراتی دارد؟

با این حال، زمان تغییر کرده است، و قابلیت‌های هوش مصنوعی به طور قابل توجهی پیشرفت کرده‌اند، با پیشرفت‌های چشمگیرتری در خط لوله. در بازارهای کنترل دسترسی و مدیریت هویت، هوش مصنوعی به تازگی به عنوان یک موهبت برای کنترل دسترسی با توانایی آن در مدیریت دسترسی ایمن در دنیای فیزیکی و دیجیتالی دیده شده است. این روند فقط به رشد خود ادامه خواهد داد، اگرچه به آرامی به دلیل اینکه تاسیسات کنترل دسترسی فیزیکی طول عمر بیشتری نسبت به سایر فناوری ها دارند. بیشترین پیشرفتی که خواهیم دید در یکپارچه سازی دسترسی و فناوری های مدیریت ساختمان است.


منبع: https://www.securitysa.com/18456R

هوش مصنوعی (AI) و تمام مشتقات آن در چند سال گذشته به یک منبع اصلی در اخبار تبدیل شده است. درست مانند تجزیه و تحلیل ویدئویی در مراحل اولیه خود، مروجین هوش مصنوعی مزایا را بیش از حد فروختند و این فناوری به طور کلی نتوانست به وعده های خود عمل کند.

ChatGPT از زمان راه اندازی آن در پایان نوامبر سال گذشته، آماتورها و کارشناسان صنعت را خیره کرده است. ChatGPT می‌تواند به سؤالات پیچیده پاسخ دهد، پیشنهاداتی ارائه دهد و حتی کدهای برنامه‌نویسی را اشکال‌زدایی کند، در حالی که بسیار انسانی به نظر می‌رسد.

این خطر به ویژه در ایمیل های فیشینگ رایج است، روشی که اغلب توسط مجرمان برای ارائه بدافزارهای تعبیه شده در لینک ها یا پیوست ها استفاده می شود. معمولاً، املای ضعیف و دستور زبان نامنسجم، گویاترین ویژگی یک ایمیل کلاهبرداری است. «همه می‌دانند که در ایمیل‌ها به دنبال عبارات مبهم باشند و سپس هرگز روی پیوندها کلیک نکنند یا پیوست‌ها را در چنین ایمیل‌هایی باز نکنند، اما ChatGPT یک تهدید جدید به همراه دارد: ایمیل‌های کاملاً نوشته شده و با صدایی انسانی که می‌توانند بسیار بسیار زیاد باشند. قانع کننده.»

با این حال، اقدامات کاهش‌دهنده‌ای وجود دارد که افراد و شرکت‌ها می‌توانند انجام دهند، از جمله آموزش آگاهی از امنیت در مدارس جدید. جرایم سایبری با سرعت کم در حال حرکت است. چند سال پیش، مجرمان سایبری در سرقت هویت تخصص داشتند، اما اکنون شبکه سازمان شما را تصرف می‌کنند، حساب‌های بانکی شما را هک می‌کنند و ده‌ها یا صدها هزار رند را سرقت می‌کنند.

در ظاهر، این ممکن است مانند یک اختراع شگفت انگیز به نظر برسد که می تواند برای توضیح مفاهیم پیچیده به زبان ساده استفاده شود. ایده های خلاقانه را طوفان فکر کنید، یا حتی اقدامات خاصی مانند پشتیبانی مشتری، نوشتن یادداشت ها یا نگه داشتن صورتجلسه جلسات را خودکار کنید. با این حال، تهدیدی جدی برای امنیت سایبری است.

توسط استفان اوسلر، یکی از بنیانگذاران و مدیر توسعه کسب و کار در Nclose.

مجرمان سایبری در متقاعد کردن چشمان آموزش ندیده که قابل اعتماد هستند بسیار خوب عمل کرده اند. با ظهور ChatGPT، تشخیص تقلبی ها از معامله واقعی حتی سخت تر خواهد شد. اگر گیرنده یک ایمیل واقعاً صحیح است، کاربران اینترنت همیشه باید دوبار، بدون بررسی سه گانه. همیشه مطمئن شوید که از دریافت کنندگان صحیح ایمیل دریافت می کنید و برای آنها ارسال می کنید.

خطرات امنیت سایبری در پشت فناوری جدید چشمگیر