هوش مصنوعی موثر می تواند شما را نجات دهد


پیتر بارکر، مدیر ارشد محصول، در شرکت محصولات هویت دیجیتال، می‌گوید هوش مصنوعی مؤثر می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کند و خطر نقض را کاهش دهد. فورج راک.

در حالی که سازمان‌ها برای ایجاد دفاعی قوی و ایجاد تعادل بین امنیت داده‌ها با تحول دیجیتال تلاش می‌کنند، هکرها وقت خود را می‌گذرانند و منتظر لحظه‌ای عالی برای حمله هستند.

علاوه بر این، افزایش کار از راه دور و افزایش دستگاه‌های متصل به شبکه منجر به حملات مکرر امنیت سایبری با بیش از دو میلیارد نام کاربری و گذرواژه شده است که تنها در سال 2021 طبق گزارش نقض هویت مصرف‌کننده در سال 2022 توسط ForgeRock منتشر شده است. کسب‌وکارها و راه‌حل‌های دیجیتالی اول به این معنی است که کارمندان و مشتریان از خدمات آنلاین بیشتری استفاده می‌کنند، و حجم زیادی از داده‌های هویت مشتری، مؤسسات را با تعداد روزافزون نقاط ضعف احتمالی که در معرض حمله قرار می‌دهند، باقی می‌گذارد. تعداد زیادی از تلاش‌های ورود از راه دور و غیرمعمول، همراه با کمبود مزمن تحلیل‌گران امنیت سایبری که بتوانند این تلاش‌ها را تأیید کنند، به این معنی است که تشخیص دوست از دشمن دشوارتر می‌شود. علاوه بر این، یک آسیب‌پذیری واحد می‌تواند فاجعه‌بار باشد، زیرا نقض داده‌ها میلیون‌ها هزینه برای شرکت‌ها دارد و در عین حال اعتماد مشتریان را در این فرآیند از بین می‌برد. راه‌حل‌های جدید مانند هوش مصنوعی (AI) می‌تواند ابزار بسیار قدرتمندی برای دفع عوامل تهدیدکننده مداوم و پیچیده باشد و از آسیب‌های مالی و اعتباری ناشی از نقض داده‌ها جلوگیری کند.

هوش مصنوعی پتانسیل زیادی برای کمک به جلوگیری از حملات سایبری دارد. راه‌حل‌های مدرن مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند از سازمان‌ها، مشتریان و کارمندان آن‌ها با توقف تهدیدها در مقیاس گسترده و کاهش ریسک تصاحب حساب‌ها محافظت کنند. بسیاری از سازمان‌ها غرق در داده‌ها و اطلاعات هستند – و برنامه‌های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به آن‌ها کمک کنند تا یادگیری‌های کلیدی را که برای تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر تجاری با دقت و سرعت بیشتر استفاده می‌شوند، سازماندهی و شناسایی کنند. همراه با افزایش تهدید دسترسی غیرمجاز و حملات در حین احراز هویت، سازمان‌ها به راه بهتری برای محافظت از خود نیاز دارند تا بتوانند بر کسب و کار خود تمرکز کنند. راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند این کار را انجام دهند.

مزایای هوش مصنوعی

ادغام هوش مصنوعی در امنیت سایبری همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد زیرا سازمان‌ها و سازمان‌های دولتی بیشتر ارزش آن و نحوه عملکرد آن را بهتر درک می‌کنند. راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی مقادیر زیادی از داده ها را برای ارزیابی رفتار دسترسی برای جلوگیری از حملات شناخته شده و شناسایی تهدیدهای جدید یا رفتار غیرعادی تجزیه و تحلیل می کنند. با یادگیری الگوهای کاربر عادی، راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند تلاش های ورود غیرعادی و مخرب از ربات ها و IP های مشکوک را شناسایی کنند. وقتی در کنار تیم‌های امنیتی موجود مستقر می‌شود، هوش مصنوعی به‌عنوان یک نیروی چند برابر عمل می‌کند و مدیران فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا تصمیم‌های هوشمندانه‌تری را سریع‌تر و با درجه اعتماد بالاتری اتخاذ کنند که منجر به کاهش هزینه‌های استقرار و ادغام آسان‌تر می‌شود.

راه‌حل‌های هوش مصنوعی می‌توانند به جلوگیری از تقلب و تهدیدات نوظهور کمک کنند و منجر به نرخ موفقیت پیش‌بینی بالاتر برای شناسایی و حذف تهدیدها شوند.

در نهایت، هوش مصنوعی می‌تواند به مدیریت تعداد فزاینده‌ای از تهدیدات امنیتی پیچیده‌تر، در مقیاس و به روشی فعال‌تر کمک کند. جای تعجب نیست که انتظار می رود بازار جهانی امنیت سایبری هوش مصنوعی تا سال 2028 سه برابر شود و به 35 میلیارد دلار برسد.

رویارویی با چالش ها

در دهه گذشته، ما شاهد افزایش “شستن هوش مصنوعی” بوده ایم – جایی که هوش مصنوعی به عنوان برچسبی برای هر چیزی با نوعی قابلیت الگوریتمی (مانند مسواک هوش مصنوعی) استفاده می شود. اخیراً شاهد ظهور این روند در امنیت سایبری بوده‌ایم، به این معنی که درک اهمیت به کارگیری درست هوش مصنوعی مهم است.

برخی نیز نگرانی‌هایی را در مورد مسمومیت داده‌ها مطرح کرده‌اند که به موجب آن مهاجمان داده‌های مورد استفاده برای یادگیری ماشین (ML) را دستکاری می‌کنند تا هوش مصنوعی را به نفع خود تبدیل کنند. خبر خوب این است که دو گام آسان وجود دارد که شرکت ها می توانند برای محافظت در برابر این موضوع انجام دهند. اولاً، شرکت‌ها باید با استفاده از منابع داده‌های قابل تأیید و داده‌های منبع باز با احتیاط بسیار، اطمینان حاصل کنند که داده‌های آموزشی خارجی آنها تمیز است. ثانیاً، سازمان‌ها باید یک فرآیند مدل‌Ops پایان به انتها برای نظارت بر فرآیندهای داخلی مدل‌سازی هوش مصنوعی و همچنین استخدام دانشمندان داده با تجربه برای پیاده‌سازی و نظارت بر همه سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، مزایای امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی بدون شک بیشتر از خطرات آن است.

نتیجه

در میان موج فزاینده بازیگران مخرب، هوش مصنوعی یک تقویت کننده نیرو قدرتمند است که می تواند به سازمان ها کمک کند تا با تهدیدات امنیتی سایبری پیچیده تر به سرعت و به طور موثر حتی در پس زمینه افزایش شدید فشار هزینه ها مبارزه کنند. این بازیکن دوازدهم در زمین است که پهنای باند تیم امنیت سایبری را آزاد می کند تا روی تصویر بزرگتر تمرکز کند و در عین حال آنها را برای تصمیم گیری بهتر توانمند می کند. بنابراین، سازمان‌هایی که هوش مصنوعی را با موفقیت می‌پذیرند، از مزیت رقابتی با نقض‌های کمتر و سقف بالاتری در ظرفیت تیم امنیت سایبری خود برخوردار خواهند شد. اگر سازمان‌ها کنترل‌ها و تعادل‌های استاندارد را برای محافظت در برابر مسمومیت با هوش مصنوعی اجرا کنند، دفاع امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند یکی از قوی‌ترین ابزارهایی باشد که سازمان‌ها در زرادخانه خود در برابر جرایم سایبری دارند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/effective-ai-can-save-you/