هولوگرام در کشورهای در حال توسعه | امنیت حرفه ای


به گفته یک نهاد تجارت جهانی، گزارش جدیدی راه را برای ابزارهای امنیتی ضد جعل مانند هولوگرام در کشورهای در حال توسعه باز می کند.

انجمن بین المللی تولیدکنندگان هولوگرام (IHMA) در مورد کمیسیون اروپا اظهار نظر می کردگزارش حفاظت و اجرای حقوق مالکیت معنوی (IPR) در کشورهای ثالث‘.

بر اساس این گزارش، تجارت غیرقانونی کالاهای تقلبی همچنان یک خطر جدی برای اقتصادهای مدرن، باز و جهانی شده در کشورهای ثالث است. تقریباً 70 میلیون اقلام تقلبی توسط مقامات اتحادیه اروپا در سال 2022 کشف و ضبط شد، در حالی که طبق آمارهای فعلی، کالاهای تقلبی و دزدی دریایی حدود 3 درصد تجارت جهانی و بیش از 119 میلیارد یورو (یا 5.8 درصد) واردات اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند.

داروها، الکل، اقلام غذایی تنباکو، لوازم آرایشی و اسباب‌بازی، همگی از جمله کالاهایی هستند که اغلب توسط مجرمان و جعل‌کنندگانی که به دنبال پول نقد از مصرف‌کنندگان بی‌احتیاط هستند، هدف قرار می‌گیرند، به‌ویژه در شرایطی که کشورهای در حال توسعه همچنان به بهبودی از تأثیر کووید و مبارزه در مواجهه با چالش‌های اقتصادی ادامه می‌دهند. شرایط و بی ثباتی سیاسی

چین همچنان اولویت اصلی تلاش‌ها و منابعی است که باید برای بهبود حفاظت و اجرای حقوق مالکیت معنوی در سراسر جهان اختصاص داده شود. هند، ترکیه، آرژانتین، برزیل، اکوادور، اندونزی، مالزی، نیجریه، عربستان سعودی و تایلند نیز در اولویت قرار دارند.

IHMA پیشنهاد می کند که این راه را برای سرمایه گذاری جدید توسط دولت های ملی و سازمان های مجری قانون در دستگاه های ضد جعل و احراز هویت مانند هولوگرام ها که IHMA می گوید یکی از فعال ترین فناوری ها در حفاظت از حقوق IP هستند باز می کند.

رئیس انجمن، دکتر پل دان، در تصویر، گفت: «بارزترین صاحبان حقوق مالکیت معنوی، صاحبان برند هستند که صاحب نام های تجاری هستند. اینها در بسیاری از کالاهای معامله شده که برای مصرف کنندگان در سراسر جهان آشنا هستند ظاهر می شوند – هر چه نام آن بهتر شناخته شود، برند ارزشمندتر و در نتیجه IP مرتبط با آن مارک است.

“با این حال EC گزارش یک بار دیگر هشدار می دهد که برندها و سهام IP مرتبط با آنها در معرض خطر جعل و مجرمان باهوش قرار دارند. مالکان باید برای محافظت از برند، شهرت و سود خود سرمایه گذاری کنند – و هولوگرام یکی از موثرترین راه ها برای انجام این کار است.

“نقش در حال تکامل ضد جعل هولوگرام ها در توانایی آنها در ترکیب احراز هویت با تشخیص نهفته است – و به همین دلیل است که صاحبان برندهای روشنفکر در بازارهای در حال توسعه باید آنها را بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های احراز هویت خود بدانند.

پل دان گفت: “استفاده از راه حل های احراز هویت – همانطور که توسط استاندارد ISO 12931 حمایت می شود – به بررسی کنندگان امکان می دهد اصالت یک محصول قانونی را تأیید کنند و آن را از محصولات جعلی ناشی از نقاط داغ تقلبی متمایز کنند. حتی آن‌هایی که دارای ویژگی احراز هویت «جعلی» هستند، می‌توانند از آیتم اصلی متمایز شوند، اگر آن مورد دارای راه‌حل احراز هویت با دقت فکر شده باشد.»
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/holograms-in-developing-countries/