واقعیت پرهزینه افزایش شکاف مهارت های امنیت سایبری – شماره 3 2023

گزارش را پیدا کنید اینجا.منبع: https://www.securitysa.com/18943R

ارتقاء مهارت و پرورش استعدادهای بیشتر

• گواهینامه ها توسط کارفرمایان درخواست می شود: فراتر از تجربه، کارفرمایان گواهینامه‌ها و آموزش‌ها را به‌عنوان تأییدیه قابل اعتماد مجموعه مهارت‌های یک فرد می‌دانند، به طوری که 90 درصد از رهبران کسب‌وکار ترجیح می‌دهند افرادی را با گواهی‌نامه‌های متمرکز بر فناوری استخدام کنند که این رقم در سال قبل از آن 81 درصد بود. علاوه بر این، 90 درصد از پاسخ دهندگان برای یک کارمند برای دریافت گواهی امنیت سایبری پول پرداخت می کنند.

واقعیت پرهزینه افزایش شکاف مهارت‌های امنیت سایبری

شماره 3 2023 اخبار، امنیت سایبری

این گزارش همچنین پیشنهاد می‌کند که کارفرمایان بدانند که چگونه آموزش‌ها و گواهینامه‌ها می‌توانند برای سازمانشان در رفع شکاف مهارت‌ها مفید باشند، در حالی که به عنوان یک مزیت برای هر کسی که به دنبال پیشرفت در حرفه امنیتی فعلی خود هستند، و همچنین برای افرادی که قصد انتقال به این حوزه را دارند، مفید است. در زیر نکات برجسته اضافی از گزارش مربوط به آموزش آورده شده است:

• حملات سایبری همچنان افزایش خواهد یافت: در عین حال، 65 درصد از سازمان‌ها انتظار دارند که تعداد حملات سایبری طی 12 ماه آینده افزایش یابد و نیاز به پر کردن موقعیت‌های سایبری حیاتی برای کمک به تقویت موقعیت‌های امنیتی سازمان‌ها را تشدید کند.

• گواهینامه ها به نفع سازمان ها و افراد است. بیش از 80 درصد از پاسخ دهندگان گزارش (82 درصد) نشان دادند که سازمان آنها از گواهینامه های امنیت سایبری بهره می برد و 95 درصد از رهبران کسب و کار نتایج مثبتی را از دریافت گواهی تیم یا خودشان تجربه کرده اند.

برای کمک به کاهش چالش‌های ناشی از کمبود مهارت، Fortinet متعهد است به سازمان‌ها کمک کند تا مدیریت ریسک‌های سایبری را با اتوماسیون و خدمات مبتنی بر ML و همچنین افزایش دسترسی به آموزش‌های سایبری بهبود بخشند. به عنوان بخشی از این تلاش ها، فورتی نت متعهد شده است تا سال 2026 به 1 میلیون نفر در زمینه امنیت سایبری آموزش دهد تا به افزایش دسترسی متخصصان امنیتی و استعدادهای دست نخورده کمک کند که به دنبال مهارت و مهارت مجدد هستند.

جان مدیسون، EVP محصولات و CMO در Fortinet، گفت: «کمبود استعداد در امنیت سایبری یکی از چالش‌های اصلی است که سازمان‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد، همانطور که نتایج آخرین گزارش شکاف مهارت‌های امنیت سایبری جهانی از فورتی‌نت به وضوح نشان داده است. در شرایط جوی امروز، سازمان‌ها باید محصولاتی را انتخاب کنند که اتوماسیون را معرفی می‌کنند تا تیم‌های پرکار را تخلیه کنند و در عین حال بر ارتقای مهارت و آموزش امنیت سایبری تمرکز کنند.»

• نفوذهای امنیتی در حال افزایش است: یکی از خطرات سایبری افزایش یافته نقض‌های سایبری است که 84 درصد از سازمان‌ها در 12 ماه گذشته یک یا چند مورد نفوذ در امنیت سایبری را تجربه کرده‌اند که نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش یافته است.

• سازمان‌های بیشتری به دلیل نقض‌های مالی تحت تأثیر قرار گرفتند: نزدیک به 50 درصد از سازمان‌ها در 12 ماه گذشته متحمل نقض‌هایی شده‌اند که بیش از 1 میلیون دلار هزینه برای اصلاح آن‌ها داشته است که در مقایسه با گزارش سال گذشته 38 درصد سازمان‌ها افزایش یافته است.

علاوه بر این، به دلیل پر نشدن موقعیت های IT به دلیل کمبود مهارت های سایبری، این گزارش همچنین نشان داد که 68 درصد از سازمان ها نشان می دهند که با خطرات سایبری بیشتری روبرو هستند. سایر یافته‌ها که بر افزایش خطرات سایبری که می‌تواند تا حدی به کمبود استعداد نسبت داده شود، اشاره می‌کند:

جان مدیسون.

تخمین زده می شود که برای پر کردن شکاف جهانی نیروی کار امنیت سایبری به 3.4 میلیون متخصص نیاز است. در همان زمان، گزارش شکاف مهارت‌های امنیت سایبری جهانی در سال 2023 نشان داد که تعداد سازمان‌هایی که پنج یا بیشتر نقض کرده‌اند از سال 2021 تا 2022 به میزان 53 درصد افزایش یافته است. با هزاران هشدار تهدید روزانه همراه باشید و سعی کنید راه حل های متفاوتی را مدیریت کنید تا به درستی از دستگاه ها و داده های سازمان خود محافظت کنید.

• افراد حرفه ای به اندازه کافی گواهینامه ندارند: در حالی که گواهینامه ها بسیار مورد توجه هستند، بیش از 70 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که یافتن افراد دارای گواهینامه دشوار است.

• شکاف مهارتی یکی از دغدغه های اصلی هیئت مدیره است: این گزارش نشان داد که بیش از 90 درصد از هیئت‌ها (93 درصد) می‌پرسند سازمان چگونه در برابر حملات سایبری محافظت می‌کند. در عین حال، 83 درصد از هیئت مدیره ها از استخدام بیشتر کارکنان امنیت فناوری اطلاعات حمایت می کنند و بر تقاضای استعدادهای امنیتی تأکید می کنند.