ورزشگاه آلپ | امنیت حرفه ای


Stade des Alpes استادیوم راگبی و فوتبال در گرنوبل فرانسه با بیش از 20000 صندلی است. این شهر میزبان دو باشگاه حرفه‌ای مقیم، Grenoble Foot 38 و باشگاه راگبی FC Grenoble، علاوه بر همایش‌ها، شام‌های جشن، نمایشگاه‌ها و کنسرت‌ها است. به طور متوسط، زمین میزبان بین 150 تا 200 رویداد ورزشی و شرکتی در سال است.

مدیران Stade des Alpes به دنبال به روز رسانی نظارت تصویری خود بودند تا آن را با الزامات LFP (Ligue de Football Professionnel) به روز کنند. به ویژه نیاز به پایش مناطق حساس پر رفت و آمد، یعنی مبادی ورودی و خروجی، مسیرهای رسیدن به غرفه ها، مناطق پذیرایی، علاوه بر جایگاه ها وجود داشت. سیستم ویدئویی جدید برای بازگرداندن تصاویر به اپراتورهای اتاق کنترل نیاز داشت.

جولین ژانین، رهبر تراوو در Aximum می‌گوید: «ما قبلاً چندین بار با Hanwha Vision و Genetec کار کرده بودیم و متوجه شدیم که این یک مشارکت است که واقعاً خوب کار می‌کند. دوربین‌های Hanwha دارای قابلیت اطمینان و بردی هستند که ما برای این پروژه نیاز داشتیم.»

در مجموع 136 دوربین از جمله دوربین‌های Hanwha XNP-6321H و XNV-9082R گنبدی، دوربین گلوله‌ای 4K XNO-9082R، دوربین گوشه‌ای کامپکت TNV-8010C، دوربین جعبه‌ای XNB-9002 با یادگیری عمیق AI تجزیه و تحلیل ویدیویی و PNM-Analytics نصب شده است. دوربین چند جهته دومی با گیمبال‌های PTRZ موتوردار عرضه می‌شود که زمان‌های در محل را کاهش می‌دهد، زیرا مهندسین نصب را قادر می‌سازد تا از راه دور موقعیت‌های لنز را حرکت دهند، کج کنند، بچرخانند و زوم کنند تا میدان دید دوربین‌ها را تنظیم کنند.

نصب کنندگان باید به سرعت در یک رویکرد مرحله ای در استادیوم کار کنند. سایت برای برگزاری مسابقات در آخر هفته باز بود، بنابراین تمام تجهیزات باید قبل از روزهای مسابقه خارج می شد. دوربین های گنبدی نصب شده بر روی سقف ساختمان برای رسیدن به بالاترین نقاط نصب، نیاز به تکنسین های دسترسی با طناب داشتند.

با توجه به موقعیت‌های دشوار برخی از دوربین‌ها، قابلیت اطمینان آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بود، زیرا تعمیر و نگهداری نیاز به بازدید مجدد از تکنسین‌های دسترسی طناب دارد. جولین جانین می‌افزاید: «به‌عنوان یک شریک Hanwha Vision، ضمانت ۵ ساله آرامش بیشتری را برای مشتری فراهم کرد و ارزش واقعی را به پیشنهاد ما برای کار اضافه کرد.»

نتیجه یک سیستم امنیتی ویدیویی با دوربین‌های PTZ است که در زمین ورزشگاه و جایگاه‌ها با میدان دید وسیعی قرار دارند، در حالی که دوربین‌های گنبدی جزئیات بیشتری از محوطه‌های داخلی و جایگاه‌ها را ارائه می‌دهند.

ژان موتون، مدیر استادیوم آلپ گفت: «نه تنها تعداد دوربین‌ها را در سرتاسر استادیوم افزایش داده‌ایم، بلکه آنها تصاویر استثنایی را به اپراتورها تحویل می‌دهند. ما از عملکرد دوربین ها بسیار راضی هستیم. آنها از رویدادهای ما مانند فوتبال، راگبی و کنسرت حمایت می کنند. علاوه بر این کمک به پلیس محلی برای شناسایی هرگونه رفتار ضد اجتماعی یا جنایی احتمالی.»
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/cctv/stade-des-alpes/