پاداش اشکال | امنیت حرفه ای


را محصول ویدئویی شبکه سازنده Axis Communications، یک سازمان شماره‌گذاری مشترک آسیب‌پذیری‌ها و مواجهه‌ها (CNA)، در حال راه‌اندازی یک برنامه جایزه خصوصی باگ با Bugcrowd است که امنیت سایبری جمع‌سپاری را ارائه می‌کند. Axis می گوید که متعهد به ایجاد روابط با محققان امنیتی خارجی و هکرهای اخلاقی است و از محققان امنیتی علاقه مند و هکرهای اخلاقی استقبال می کند.

این شرکت می‌گوید بخشی از تلاش‌هایش برای شناسایی، اصلاح و افشای آسیب‌پذیری‌ها در AXIS OS، سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که اکثر محصولات Axis را هدایت می‌کند. این شرکت می گوید که اهمیت و کار سخت محققان امنیتی و هکرهای اخلاقی را تصدیق می کند و معتقد است که امنیت سایبری پایدار بلندمدت از طریق همکاری و شفافیت ایجاد می شود.

با استفاده از فناوری تطبیق مبتنی بر هوش مصنوعی Crowdmatch، Bugcrowd محققان ثبت‌شده خود را با مهارت و تجربه انتخاب و دعوت می‌کند، در حالی که Axis محصولات مبتنی بر AXIS OS را برای آزمایش در دسترس قرار می‌دهد. محققانی که آسیب‌پذیری‌ها را کشف می‌کنند، واجد شرایط دریافت پاداش نقدی «پاداش» با پرداخت‌هایی هستند که بسته به شدت آسیب‌پذیری متفاوت است. سپس Axis آسیب‌پذیری‌های خارجی را به‌طور شفاف آشکار می‌کند و بر این اساس وصله‌هایی را برای نسخه‌های AXIS OS آسیب‌دیده ارائه می‌کند.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/ip-products/bug-bounty/