پاسخ به ضررهای محموله زنجیره تامین


متیو هالیدی، در تصویر، مدیر طرح های تایید در بازرسی امنیت ملی (NSI، نقش جدید خود را به عنوان یک نهاد حسابرسی انجمن حفاظت از دارایی های حمل و نقل (TAPA EMEA) توضیح می دهد.

در سراسر زنجیره تامین، خطرات امنیتی برای کالاهای در حال حمل – که از کارخانه‌های تولیدی به انبارهای توزیع منتقل می‌شوند، و به بعد به خرده‌فروشان یا مستقیماً برای خریداران منتقل می‌شوند – تا حد زیادی دور از چشم و گزارش‌نشده، اما در مقیاس قابل توجه باقی می‌مانند. هزینه سرقت و آسیب بر همه افراد درگیر تأثیر می گذارد: از تولیدکنندگان کالا گرفته تا تأمین کنندگان انبار و حمل و نقل کالا. در نهایت، مصرف کننده پرداخت می کند. آمارهای مربوط به سرقت وسایل نقلیه، تریلرها، کانتینرها و تأسیسات در حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی نگران کننده است – نه فقط به دلیل مقیاس خسارات وارده، بلکه به دلیل فقدان محسوس حوادث ثبت شده.

چه چیزی دزدیده شده است

انجمن حفاظت از دارایی های حمل شده (تاپا) هشدار می دهد که اکثر جنایات محموله گزارش نمی شوند. یکی از کشورهایی که به شدت تحت تاثیر جرایم محموله ثبت شده قرار گرفته است، انگلستان است که به طور متوسط ​​روزانه بیش از 100000 پوند کالا به سرقت رفته است. بیش از 90 درصد از تلفات محموله گزارش شده به سیستم اطلاعاتی EMEA تاپا شامل حملات جنایتکارانه به وسایل نقلیه است، و تنها در بریتانیا بیش از 3800 مورد جرایم محموله بین آگوست 2021 تا اوت 2022 به تاپا گزارش شده است. بیشترین محصولات سرقتی که توسط آخرین نظرسنجی TAPA اندازه گیری شده اند عبارتند از داروها، ابزار و مصالح ساختمانی و همچنین اسباب بازی ها، تنباکو، تجهیزات فناوری اطلاعات، تلفن، کامیون های خالی، قطعات خودرو، فلزات و لوازم خانگی. با این حال حتی اقلام روزمره مانند غذا و نوشیدنی، پوشاک و کفش، لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی در معرض خطر هستند. زنجیره‌های تامین به‌عنوان اهداف نرم و سودآوری دیده می‌شوند که حملات هوشمندتر و پیچیده‌تر می‌شوند. بسیاری از جرایم به دلیل عدم دقت کافی انجام می‌شوند و تاپا با مأموریت خود برای به حداقل رساندن تلفات محموله، معتقد است که می‌توان انعطاف‌پذیری بیشتری را در شبکه‌های تامین‌کننده برای کاهش سرقت محموله با استفاده گسترده‌تر از بهترین راه‌حل‌ها ایجاد کرد.

اقدام مشترک

این بهترین روش در سه استاندارد اصلی TAPA یعنی امنیت تأسیسات، امنیت حمل و نقل و پارکینگ ایمن گنجانده شده است، که NSI، به عنوان یک نهاد حسابرسی مستقل منطقه ای TAPA (از سپتامبر)، گواهینامه مستقل ارائه می دهد.

1) الزامات امنیتی تسهیلات (FSR) از محصولات با ارزش بالا و هدف سرقت در محیط هایی مانند عملیات انبار، ذخیره سازی در حین حمل و نقل در زنجیره تامین و مراکز توزیع محافظت می کند. استاندارد FSR حداقل استانداردها و فرآیندهای امنیتی قابل قبولی را که باید در حفظ این استاندارد مورد استفاده قرار گیرند، از جمله مشخصات ارائه‌دهندگان خدمات به منظور دستیابی به گواهینامه TAPA FSR برای یک یا چند تسهیلات، مشخص می‌کند.

2) الزامات امنیتی حمل و نقل (TSR) با هدف جلوگیری از حملات جنایی و اطمینان از ایمنی رانندگان، وسایل نقلیه و محموله ها از محصولات حمل شده توسط جاده محافظت می کند. استاندارد TSR برای اپراتورهای کامیون‌ها و تریلرهای سخت، ون‌های سخت یا کامیون‌های بدنه ثابت، حمل‌ونقل جاده‌ای کانتینری دریایی، و کامیون‌ها و تریلرهای با سمت نرم قابل اجرا است. این شامل راهنمایی در مورد پشتیبانی مدیریت و مسئولیت ها، ردیابی و ردیابی، پروتکل های در مسیر، امنیت فیزیکی، و آموزش امنیت راننده است.

3) الزامات امنیتی پارکینگ (PSR)، در حال حاضر پذیرفته‌شده‌ترین استاندارد صنعتی برای پارکینگ ایمن کامیون است که سایت‌های 15 کشور را پوشش می‌دهد، اما تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است. فقدان شدید پارکینگ ایمن جرایم علیه کامیون ها در بریتانیا را بدتر می کند. این یک فرصت تجاری برای “اپراتورهای محل پارک” است که سطوح مورد نیاز امنیت زنجیره تامین را برآورده می کند.

کامیون‌هایی که در مکان‌های پارکینگ طبقه‌بندی نشده یا ایمن پارک شده‌اند، در بیش از نیمی از هزاران بار در منطقه EMEA که به تاپا گزارش شده است، دخیل هستند و شامل سرقت محصولات به ارزش ده‌ها میلیون یورو می‌شوند. بیش از 95 درصد از کل سرقت های محموله ثبت شده شامل حمله به کامیون ها است و نیمی از این جرایم زمانی رخ می دهد که کامیون ها در مکان های پارکینگ ناامن توقف می کنند.

NSI گوش می دهد

حسابرسان آموزش دیده NSI با اعضای TAPA – متشکل از تولید کنندگان / فرستنده ها، ارائه دهندگان خدمات لجستیک، حمل و نقل بار و شرکت های خدمات امنیتی – برای حمایت از پذیرش و استفاده گسترده تر از استانداردهای TAPA، طراحی شده برای مبارزه با خطرات با ارزش بالا و نه چندان زیاد کار می کنند. محصولات با ارزش بالا در حین نگهداری در تاسیسات یا حمل و نقل به سرقت رفته است.

تخصص گسترده NSI در ممیزی سازمان ها بر اساس استانداردها به ارائه هدف اعلام شده TAPA برای صدور گواهینامه بیشتر و بهبود امنیت زنجیره های تامین در سراسر بریتانیا کمک می کند.

NSI مهارت های حسابرسان باتجربه خود را برای کمک به مقابله مقرون به صرفه با سطح و ارزش بالای سرقت محموله به کار می گیرد و مشتاقانه منتظر افزایش انعطاف پذیری زنجیره تامین در بریتانیا است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/answer-to-supply-chain-cargo-losses/