پانزدهمین سالگرد ONVIF به 25000 محصول منطبق رسید – شماره 3 2023

اطلاعات بیشتر در مورد محصولات منطبق با ONVIF، از جمله شرکت های عضو و مدل های منطبق بر آنها، در وب سایت ONVIF موجود است: www.onvif.org.منبع: https://www.securitysa.com/18945R

ONVIF در پانزدهمین سالگرد به 25000 محصول منطبق رسید

شماره 3 2023 اخبار، راه حل های یکپارچه

برای حمایت از صنعت در این حوزه‌های کلیدی تجزیه و تحلیل ویدیویی و ادغام با سیستم‌های اینترنت اشیا، مشخصات ONVIF Profile M است که مدیریت متادیتا و رویدادهای تحلیلی را استاندارد می‌کند. با استفاده از نمایه، یکپارچه‌کننده‌های سیستم و کاربران نهایی می‌توانند به راحتی تبادل ابرداده بین اجزای سیستم از تولیدکنندگان مختلف، مانند دوربین‌ها، سیستم‌های مدیریت ویدئو و سایر پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری را مدیریت کنند. Profile M همچنین سازگاری با سیستم‌های IoT را با پشتیبانی از رویدادهای با فرمت JSON از طریق MQTT، یک پروتکل رایج برای برنامه‌های IoT، فراهم می‌کند.

در مجموع، ONVIF هفت نمایه شامل Profile S برای پخش ویدئو، Profile G برای ضبط و ذخیره‌سازی ویدئو، Profile C برای کنترل دسترسی فیزیکی، Profile A برای پیکربندی کنترل دسترسی گسترده‌تر، Profile T برای پخش ویدئو پیشرفته، و Profile D برای دسترسی ارائه می‌کند. کنترل لوازم جانبی محصولاتی که با این پروفایل‌ها مطابقت دارند، فقط توسط شرکت‌های عضو ONVIF تولید می‌شوند و باید حداقل یک نمایه ONVIF را پشتیبانی کنند، اما می‌توانند چندین نمایه را برای عملکرد اضافه پشتیبانی کنند. محصولات باید تحت لیست ONVIF از محصولات سازگار ثبت شوند تا مطابقت در نظر گرفته شوند.

لئو لویت، رئیس کمیته راهبری ONVIF گفت: “ONVIF در 15 سال اول خود دستاوردهای زیادی داشته است، اما مطمئناً کار ما هنوز انجام نشده است.” از آنجایی که صنعت به استفاده از تجزیه و تحلیل ویدیو، هوش مصنوعی، ابر و اینترنت اشیا ادامه می دهد، نقش ONVIF به عنوان ارائه دهنده رابط های استاندارد در این حوزه ها بیشتر مرتبط خواهد شد.

ONVIF، ابتکار استانداردسازی جهانی برای محصولات امنیتی فیزیکی مبتنی بر IP، همچنان به تعمیق نفوذ و تأثیر خود در بازار امنیت فیزیکی با نقاط عطف دوگانه فراتر از 25000 محصول منطبق و جشن 15 سالگی به عنوان استاندارد صنعت بالفعل برای قابلیت همکاری ادامه می دهد.

از زمان آغاز به کار آن در سال 2008، محصولاتی که مطابق با نمایه‌های ONVIF هستند، به طور مداوم از نظر تعداد و دامنه افزایش یافته‌اند و از محصولات اصلی مانند دوربین‌های IP، نرم‌افزار مدیریت ویدیو و راه‌حل‌های ضبط ویدیوی شبکه شروع شده‌اند. پایگاه داده امروزی محصولات منطبق در حال حاضر شامل دستگاه های مخابره داخل ساختمان، دوربین های تشخیص پلاک خودرو، و همچنین می تواند شامل پهپادها، و خدماتی مانند نظارت تصویری به عنوان یک سرویس (VSaaS) باشد که بازتابی از ارزش رو به رشد ویدیو و مزایای استفاده از راه حل های ابری است. لیست محصولات منطبق فقط در onvif.org موجود است.