پایش آزمایشی گونه ها | امنیت حرفه ای


تولید کننده محصولات نظارت تصویری بریتانیا فناوری 360 ویژن دوربین‌های فولادی ضد زنگ Eclipse HD خود را برای تعدادی از برنامه‌های نظارت آزمایشی گونه‌ها در فضای باز، برای سایت‌های انرژی تجدیدپذیر برق اسکاتلند و جنوبی (SSE Renewables) عرضه کرده است. 360 با Excite Technology همکاری کرده است.

جیسون ویلیامز، مدیر توسعه کسب‌وکار در Excite می‌گوید: «Excite Technology با کار در برخی از سخت‌ترین محیط‌های روی زمین، انواع تکنیک‌های کارآمد را برای نظارت بر حیات وحش فراساحلی توسعه داده است. SSE Renewables که نیروگاه‌های بادی را توسعه و راه‌اندازی می‌کند، از ما درخواست کرد تا از طریق ایجاد راه‌حلی برای نظارت بر فعالیت‌های پرورش پفین در اطراف تأسیسات مزرعه بادی دریایی خود، از آنها در کاهش تأثیر آنها بر زیستگاه و محیط طبیعی حمایت کنیم.

خلاصه ما این بود که تصاویر ویدیویی زنده با کیفیت بالا از پفین‌هایی که از لانه‌هایشان بازدید می‌کنند و این داده‌ها را برای تشخیص تصویر با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تشخیص تصویر، برای شمارش و ثبت دقیق جمعیت‌های آن‌ها ارائه کنیم.

ما به چالش کشیده شدیم تا سیستمی را طراحی و بسازیم که محیط های ناهموار و دور از دریا را تحمل کند. تجهیزات ما باید در طول سالیان متمادی در برابر رطوبت بالا، هوای نمک و بادهای تندباد جان سالم به در ببرند، در حالی که همچنان به ارائه داده‌های با کیفیت بالا و ثابت، همراه با فایل‌های ویدیویی آپلود شده روی یک سرور امن از طریق ذخیره‌سازی محلی و اتصال اینترنت تلفن همراه یا ماهواره‌ای 4G ادامه می‌دهند. .

برای اجرای موفقیت آمیز این پروژه و جلوگیری از خوردگی شدید، دوربین قوی 360 Vision Technology Eclipse را با محفظه فولادی ضد زنگ درجه دریایی، مصرف کم مصرف، ضبط روی برد، بخاری‌های ضد تراکم داخلی و خود به کار بردیم. تمیز کردن برف پاک کن/واشر صفحه نمایش.”

دوربین‌های 360 اخیراً در فصل تولید مثل پافین در جزیره می، در Firth of Forth در مرکز اسکاتلند آزمایش شده‌اند. چهار دوربین Eclipse در جزیره فیلم را جمع آوری کردند و به طور خودکار پرندگان دریایی را شناسایی و شمارش کردند. انتظار می رود که این کیت برای سایر پروژه های شناسایی گونه ها در اطراف سایت های برق اسکاتلند و جنوبی (SSE) از جمله نیروگاه های برق آبی و مزارع بادی استفاده شود.

Rachel McEwen، مدیر ارشد پایداری SSE، گفت: “به عنوان یک تولید کننده پیشرو برق تجدید پذیر و یکی از بزرگترین شرکت های شبکه برق در بریتانیا، دارایی های ما می تواند پیامدهای بسیار گسترده ای در طیف گسترده ای از مسائل، از کاهش اثرات جهانی داشته باشد. تغییر اقلیم برای حمایت از زیستگاه های محلی اثرات عملیات نیروگاه های آبی و بادی و شبکه های انتقال و توزیع ما باید به طور فعال مدیریت شود. فرصت های باورنکردنی برای حفاظت و تقویت زیستگاه های موجود و جدید وجود دارد، زیرا ما از منابع طبیعی مانند آب و باد برای تولید انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنیم.

آرزوی نهایی ما این است که این فناوری فوق‌العاده فوق‌العاده بتواند در تنظیمات مختلف برای نظارت بر گونه‌های مورد علاقه در آینده به کار گرفته شود.»

و تونی هالووی، BDM در 360 Vision Technology، گفت: «با SSE Renewables، ما با استفاده از فناوری Excite از فرصت استفاده کردیم تا از دوربین‌های قوی و فناوری هوش مصنوعی آن‌ها در کنار هم استفاده کنیم تا با دقت و کارآمدی بیشتر و کمتر تهاجمی‌تر بر سلامتی و پرورش نظارت کنیم. عادات پافین هایی که به این منطقه خاص در جزیره می جذب می شوند. احتمالات هیجان انگیزی برای توسعه بیشتر راه حل نظارت بر گونه ها وجود دارد. به عنوان مثال، برای ردیابی فعالیت در گودال‌های تکثیر یا غلبه بر برخی از جنبه‌های پیچیده‌تر نظارت بر پرندگان دریایی، مانند دورافتادگی و آب‌وهوا که در مکان‌های دیگر یافت می‌شود. این امر درک جمعیت پرندگان دریایی و تعامل آنها با فعالیت‌های انسانی را افزایش می‌دهد و به SSE Renewables برای مدیریت و نظارت بر توسعه‌های دریایی کمک می‌کند، به‌ویژه برای تأمین انرژی‌های تجدیدپذیر برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا و در عین حال از تنوع زیستی نیز محافظت می‌کند.

بازدید کنید www.360visiontechnology.comو برای Excite Technology بازدید کنید: www.excitetechnology.io.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/cctv/species-trial-monitoring/