پلت فرم های مدیریت امنیت یکپارچه با بیومتریک – شماره 6 2022 – ZKTeco

برای اطلاعات بیشتر با ZKTeco (SA)، +27 12 259 1047 تماس بگیرید، [email protected]، www.zkteco.co.zaوام)

راه حل های بیومتریک در بسیاری از بحث ها مورد توجه قرار گرفته اند، زیرا مشاغل به دنبال راه حل های امنیتی پیچیده تری فراتر از نشان شناسایی سنتی و سیستم کنترل دسترسی هستند. اگرچه فناوری‌های بیومتریک چیزهای زیادی برای ارائه دارند، اما هنوز به طور گسترده در محیط‌های امنیتی فیزیکی ادغام نشده‌اند.

توسط Johlene Selemela، ZKTeco SA.

وقتی صحبت از راه‌حل‌های امنیتی یکپارچه می‌شود، یکی به راه‌حلی اشاره می‌کند که جنبه‌های مختلف امنیت فیزیکی و الکترونیکی را با هم ترکیب می‌کند تا مکانیزمی جامع ارائه دهد که به استراتژی کلی مدیریت ریسک سازمان کمک می‌کند. اجزای این راه حل ممکن است شامل (اما محدود به) سیستم های نظارت دوربین مدار بسته، سیستم های کنترل دسترسی، سیستم های هشدار، سیستم های تشخیص و اطفاء حریق، حصار برقی، سیستم های کنترل ورودی، نگهبانی فیزیکی و غیره باشد. میزان و دامنه ای که هر واحد تجاری ممکن است به این سیستم ها نیاز داشته باشد، بر اساس مشخصات ریسک هر یک تعیین می شود.

در کنار سهولت مدیریت دسترسی از راه دور و هویت، گزارش‌دهی بلادرنگ چیزی است که سیستم را متمایز می‌کند. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط خوانندگان بیومتریک را می‌توان در زمان واقعی بازبینی کرد و به رهبران امنیت سازمانی اجازه می‌دهد تا بدانند چه رویدادی رخ داده است، کجا اتفاق افتاده است، چه زمانی رخ داده و چه مدت رخ داده است. امنیت همچنین می تواند هشدارهای پیام متنی را فوراً در صورت وقوع فعالیت مشکوک ارسال کند.

اما راه حل می تواند فراتر از این باشد. خوان‌های بیومتریک ZKTeco روی درها، گاوصندوق‌ها، ماشین‌ها و سایر تجهیزات یک شرکت نصب می‌شوند. مدیریت خوانندگان، کنترل دسترسی، تنظیم هشدارها و اجرای گزارش ها از راه دور با استفاده از یک اتصال اینترنتی استاندارد انجام می شود. این نرم افزار می تواند یک مکان یا یک زنجیره با هزاران مکان را کنترل کند. به دلیل توانایی راه حل برای رفتن تقریباً به همه جا، این امر ادغام بیومتریک در یک سیستم را بسیار آسان کرده است.

جایگزینی برای یک سیستم واسط، یک راه حل یکپارچه یکپارچه است که در آن همه عملکردهای مؤلفه با هم به طور بی عیب و نقص عمل می کنند و به طور جمعی به عنوان یک سیستم رفتار می کنند. در یک محیط واقعاً یکپارچه، داده‌های بیومتریک مانند هر داده دیگری رفتار می‌شود. در چنین محیطی، خوانندگان بیومتریک اجزای یک سیستم کنترل دسترسی هستند و مانند خوانندگان کنترل دسترسی رفتار می کنند. هیچ پایگاه داده ای در خوانندگان بیومتریک وجود ندارد و هیچ الگوی در آنجا ذخیره نمی شود. و بیومتریک تنها کاری را انجام می دهد که برای انجام آن طراحی شده است: مقایسه و تأیید الگوها.


منبع: https://www.securitysa.com/17826R

مؤثرترین راه برای ایمن سازی یک ملک، نصب طیف وسیعی از محصولات است که می توانند بر روی یک پلت فرم و از طریق دستگاه های تلفن همراه نظارت شوند، بنابراین به صاحبان مشاغل، مالکان خانه و مقامات امنیتی در داخل ملک اجازه می دهد تا به صورت دوره ای بررسی کنند، یا اگر یک رویداد هشدار وجود دارد. فعال شد. با قرارگیری و استفاده صحیح از محصولات امنیتی مختلف، هر مکان تجاری یا مسکونی می تواند اطمینان حاصل کند که افراد ساکن در املاک آن احساس امنیت و امنیت می کنند.

سیستم عامل های مدیریت امنیت یکپارچه با بیومتریک

شماره 6 2022 کنترل دسترسی و مدیریت هویت، تجاری (صنعتی)

عامل کلیدی، در پایان روز، این است که چگونه این سیستم ها می توانند یکپارچه شوند تا استفاده از آنها به راحتی قابل مدیریت باشد، و اینکه راه حل یکپارچه چقدر پاسخگوی نیازهای عملیاتی روزانه مشتری تجاری است.

به طور کلی، بیومتریک تنها در پروژه‌های کوچک مقیاس کوچک در فرودگاه‌ها یا در شرکت‌های فناوری اطلاعات که در آنها به امنیت شدید نیاز است، اجرا شده است. چند دلیل وجود دارد که فناوری بیومتریک هنوز به پتانسیل خود در عرصه امنیت فیزیکی دست نیافته است. همانطور که در مورد بسیاری از سرویس ها و سیستم های دیگر که هر کسب و کاری برای فعالیت موثر به آن نیاز دارد، پلتفرم های مدیریت امنیت یکپارچه اهمیت کمتری ندارند.