پلیس، اعتراض، سیاست | امنیت حرفه ای


اعتراضات تغییرات آب و هوایی – چه توسط شورش انقراض یا فقط روغن را متوقف کنید مارک رو پس از شرکت در یک جفت رویداد عصر چهارشنبه در مرکز لندن، در دو سوی رودخانه تیمز، می نویسد: یا هر گروهی که نامش را گذاشته اند – احتمالاً ادامه خواهند داشت.

ابتدا، یک جلسه توجیهی تحت قانون چتم هاوس برای موسسه مدیریت ریسک استراتژیک دکتر دیوید روبنس (ISRM) در نیو اسکاتلند یارد. کسانی که در این مراسم حضور داشتند، می‌توانستند منظره‌ای باشکوه را از بالکن طبقه بالا ببینند – بالادست کلیسای جامع سنت پل. تقریباً در کنار در پایین دست، خانه های پارلمان قرار دارد – و از پلیس متروپولیتن شنیده می شود. این جلسه توجیهی گسترده بود و شامل پلیس مربوط به کووید، پاسخ متد به قتل سارا اورارد توسط یک پلیس در خدمت بود. و چشم انداز سال آینده یا بیشتر. انتظار می رود بی ثباتی سیاسی تا انتخابات عمومی بعدی ادامه یابد. برخی از آمار؛ از ماه اکتبر، Met 12500 افسر را برای انجام اعتراضات زیست محیطی تغییر داده است. 750 نفر دستگیر شدند. و شارژ 190; و 31 نفر در بازداشت هستند.

در اعتراض، استرس پلیس; آنها ضد اعتراض نیستند. آنها ضد جنایت هستند. همه حق اعتراض دارند، به عنوان یکی از حقوق حقوق بشر. اما شما حق ارتکاب جرم را ندارید. این رویکرد مبتنی بر قانون پیشتر پس از “سازنده” تکرار شد. ملاقات بین پلیس ارشد و وزیر کشور سوئلا براورمن و نخست وزیر ریشی سوناک (به عبارت دیگر، اعتراضات مربوط به تغییرات آب و هوایی از نظر سیاسی بسیار حساس هستند، زیرا ممکن است برای دولت شرم آور شوند).

در او سخنرانی ماه گذشته برای پلیس و کمیسران جنایت و پلیس ارشد، خانم براورمن به نظر می‌رسید که نظر پلیس را تأیید می‌کند که باید (در یک موقعیت ناگهانی و شاید اتهام) حق اعتراض در مقابل حق مردم برای انجام کارشان را بسنجید. : “آزادی بیان و حق اعتراض به مردم در دموکراسی مانند ما این حق را نمی دهد که قانون را زیر پا بگذارند.”

با این حال، او چه به دنبال کسب سرمایه سیاسی از طریق فراخوان برای «خط محکم‌تر برای حفاظت از نظم عمومی» باشد، چه احساس کند (بیشتر) از اعتراضات مربوط به توقف ترافیک بزرگراه‌ها و جاده‌های شهری و آزار شهروندان (و رأی‌دهندگان) تضعیف شده است، از پلیس خواست تا « در اجرای اعتراضات پلیسی به وظایف عمومی خود عمل کنید. اکثریت میهن پرست قانونمند در کنار شماست. منظور از پلیس عقل سلیم همین است.

او شکایت کرد: «اغلب، تفسیر محدودی از قوانین انجام می‌شود. “عدم اطمینان در مورد معنای اختلال جدی در زندگی جامعه و چگونگی تأثیر تجمعی اعتراضات مکرر باید در نظر گرفته شود، منجر به استفاده محدود از اختیارات موجود شده است.” با این حال، در مورد کاری که پلیس باید به گونه ای متفاوت انجام دهد، او فقط می توانست امیدوار به “راهنمایی بهتر در مورد این موضوعات باشد تا فرماندهان و افسران نظم عمومی بتوانند از اختیارات موجود استفاده کامل کنند” و چشم انداز عمومی (دیگر) قانون نظم، پس از آنکه پریتی پاتل، وزیر کشور قبلی، تنها در بهار آن را وارد کرد، ظاهراً هیچ تأثیری نداشت.

جالب اینجاست که جلسه توجیهی Met و یک ساعت بعد پیش‌بینی ریسک سالانه توسط شرکت مشاوره Sibylline در دفتر واکسهال آنها، هر کدام از عدم اعتماد به موسسات صحبت می‌کردند (و پلیس مت، مانند دادگاه‌ها و بی‌بی‌سی، یک موسسه است). این ممکن است خود را در – به نقل از کنفرانس Met – بیان کند: “افزایش قابل توجهی” در خشونت هواداران فوتبال، فیلمبرداری پلیس توسط تماشاگران در صورت انجام کارهایی در خیابان، و احساس در میان پلیس از محاصره شدن در جامعه ای تقسیم شده. برخی از مردم به شدت احساس می کنند – چه در مورد تئوری های توطئه مانند ضد واکسن ها، چپ یا راست افراطی، یا کسانی که نگران تغییرات آب و هوا هستند – اعتراض کنند. پلیس پیش‌بینی می‌کند که چنین اعتراضی ادامه یابد و افزایش یابد.

Sibylline، به عنوان پیش‌بینی‌کننده خطر که به مشتریان خدمات می‌دهد، عدم ایمان به مؤسسات را از نظر آن مؤسسات از جمله کارفرمایان توصیف کرد. همانطور که شما فقط باید به رسانه های اجتماعی نگاه کنید تا ببینید. ساکت بودن کارفرمایان در مورد مسائلی مانند تغییرات آب و هوایی ممکن است به عنوان موضع معترضان تلقی شود. شرکت‌ها چه بخواهند چه نخواهند باید «سیاسی» شوند. یک مفهوم؛ کارگرانی که از نظر فنی در داخل سیستم هستند، اما احساس می‌کنند که با آن مخالف هستند، ممکن است یک تهدید داخلی باشند، چه در اختیار گذاشتن جزئیات به معترضان در مورد شکاف‌های امنیتی فیزیکی برای یک نسخه نمایشی برای بهره‌برداری، یا اطلاعاتی که کارفرما را در وضعیت بدی برای اعتراض قرار می‌دهد. کمپین تبلیغاتی و آسیب رساندن به اعتبار شرکت.

در این میان معترضان چه می گویند؟ فقط طرح نفت را متوقف کنید راهپیمایی فردا در مرکز لندن، برای “همبستگی با زندانیان سیاسی”، و معترضان JSO را که در زندان و در بازداشت هستند به عنوان “مردم صلح جو”، “توطئه برای مراقبت” توصیف می کنند. سخنرانی ها در میدان پارلمان شامل جنبش های اعتراضی دیگری مانند Kill the Bill، Stop HS2 و Extinction Rebellion خواهد بود. به عبارت دیگر، مانند جنبش‌های گذشته، افراد زندانی برای بستن اجساد معترضان، انسانی کردن جنبش (تصاویر زندانیان، پیر و جوان، مرد و زن به نمایش گذاشته می‌شود) و پاهای جنبش می‌دهند. چیزی بیشتر برای اعتراض در مورد و علیه.

عکس از مارک رو; ارسال پست برای نمایش دموی «وست مینستر را اشغال کنید»، بلومزبری، مرکز لندن.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/police-protest-politics/