پنج راه برای جلوتر ماندن


برندان ماسگرو، تصویر، مدیر عامل پیمانکار امنیتی خرده فروشی، TSS (خدمات امنیتی کل)، بخشی از متحد جهانی، یک نمای کلی از تهدیدات امنیتی که بخش خرده فروشی با آن مواجه است و پنج راه برای کمک به اطمینان از اینکه کسب و کارها از طریق بهترین عملکرد امنیتی یک قدم جلوتر می مانند، ارائه می دهد.

تهدیدهای پیش روی بخش خرده فروشی عبارتند از:

تهدید برای کارکنان

همه کارفرمایان بریتانیا موظفند از سلامت، ایمنی و رفاه کارکنان خود تحت قوانین و مقررات دولتی محافظت کنند. با این حال، در چند سال گذشته، سطح خشونت فیزیکی و سوء استفاده از کارگران خرده‌فروشی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. کارگران خط مقدم خرده‌فروشی با انواع تهدیدها و سوء استفاده‌ها مواجه می‌شوند که اغلب ناشی از اختلافات مربوط به اجرای خط‌مشی‌های فروشگاه یا سایر مقررات، مانند محدودیت‌های سنی یا امتناع از خدمات رسانی به مشتریان مست هستند.

از دست دادن سهام

از دست دادن دارایی، عمدتاً از طریق سهام، یکی از بزرگترین تهدیدهایی است که خرده فروشان با آن مواجه هستند و می تواند به روش های مختلفی از جمله خطاهای عملیاتی، سرقت خارجی و سرقت داخلی رخ دهد. در طول فرآیند استخدام کارمند، خرده فروشان باید بررسی های کاملی از سوابق، از جمله سوابق جنایی و سابقه اشتغال را انجام دهند. همچنین آموزش کارکنان در مورد پروتکل های امنیتی، از جمله شناسایی و گزارش سرقت های احتمالی بسیار مهم است. راه‌حل‌های فناورانه نیز ممکن است به کار گرفته شوند، مانند نظارت و سایر سیستم‌های نظارت.

اقدامات برای کاهش دزدی از مغازه باید شامل طراحی و چیدمان فروشگاه و همچنین بکارگیری افسران امنیتی با تجربه و واجد شرایط و راهکارهای فناوری امنیتی مناسب باشد. استفاده رو به رشد از خود اسکن نیز به ضررهای داخل فروشگاه، چه از طریق سرقت یا خطای واقعی، کمک کرده است. تحقیقات اخیر در بریتانیا نشان داد که مشتریان در هنگام استفاده از صندوق‌های سلف‌سرویس سه برابر بیشتر از دزدی مستقیم از قفسه‌ها احتمال سرقت دارند.

همچنین انواع مختلفی از تقلب در بازگشت وجود دارد، از جمله تلاش برای بازپرداخت برای کالاهایی که به سرقت رفته اند.

سرقت پول نقد

اگرچه تعداد پرداخت‌های نقدی از زمان همه‌گیری کووید-19 کاهش یافته است، پول نقد همچنان بخش عمده‌ای از اقتصاد ما است و تا زمان حمله‌های پول نقد یا حمل‌ونقل به عنوان یک هدف جذاب باقی می‌ماند.

دزدی

در سال 2022، BRC (کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا) گزارش داد که برای سال 2020/21، این بخش 16.8 میلیون پوند به دلیل سرقت از دست داد، و بررسی قربانیان تجاری در سال 2021 گزارش داد که 11 درصد از سازمان های بخش عمده فروشی و خرده فروشی سرقت را تجربه کرده اند. علاوه بر از دست دادن کالا، این جنایات اغلب شامل آسیب های پرهزینه به اماکن می شود.

خسارت و خرابکاری

خرده فروشان شاهد افزایش قابل توجه اعتراضات و تظاهرات بوده اند که اغلب در فروشگاه ها یا مراکز توزیع خرده فروشان و اطراف آن برگزار می شود. آنها می توانند شامل کمپین هایی علیه استفاده از محصولات حیوانی و سایر مسائل اخلاقی، همراه با اعتراضات انرژی و هزینه های زندگی باشند. این حوادث اغلب منجر به آسیب به ساختمان ها می شود.

دزدی آنلاین

در طول سال 2020/21، BRC گزارش داد که 76 میلیون پوند به دلیل سرقت آنلاین، نیمی به سرقت فیزیکی بسته‌ها از ون یا صندوق پست و نیمی دیگر به دلیل کلاهبرداری آنلاین تلف شده است. کلاهبرداران می‌توانند حفره‌هایی را در امنیت آنلاین سازمان خرده‌فروشی پیدا کنند و به اطلاعات مشتری دسترسی پیدا کنند، که می‌توانند از این اطلاعات برای سرقت پول یا استفاده از اطلاعات افراد برای خرید کالاهای آنلاین استفاده کنند.

زنجیره تامین

تهدیدات علیه خرده فروشی نیز در زنجیره تامین وجود دارد، چه زمانی که کالاها در انبار نگهداری می شوند یا در حمل و نقل. تهدیدها ممکن است از داخل سازمان یا خارجی باشد و در برخی موارد جنایتکاران سازمان یافته ممکن است افرادی از هر دو گروه را درگیر کنند.

علاوه بر سیستم‌های نظارت و نظارت معمول، برخی از صاحبان انبار و خرده‌فروشی اکنون از فناوری غربالگری افراد با کارایی بالا برای شناسایی و جلوگیری از سرقت استفاده می‌کنند. این سیستم ها می توانند انواع مواد پنهان شده در زیر لباس را شناسایی کنند و برای کارکنان سریع و محترمانه عمل می کنند، زیرا هیچ تماس فیزیکی در آن دخیل نیست.

سرقت داده ها و صدمه به شهرت

نقض داده های خارجی احتمالاً تأثیر جدی بر شهرت یک خرده فروش خواهد داشت و همچنین زمان، پول و منابع زیادی برای غلبه بر آن نیاز دارد. خرده فروشان باید اطمینان حاصل کنند که پایگاه داده آنها ایمن و مقاوم در برابر هک است. پسوردهای قوی، فایروال ها و نرم افزارهای امنیتی باید وجود داشته باشند. خرده فروشان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آسیب پذیری و برنامه های مدیریت وصله قوی برای به حداقل رساندن آسیب پذیری در سیستم های IT خود دارند.

پنج راه برای جلوتر ماندن

1 – هوش کلیدی است
مهم است که منابع صحیح، در موقعیت صحیح و در زمان مناسب داشته باشید. با گردآوری داده‌ها از منابع ملی، منطقه‌ای، داخلی و خارجی، ارائه‌دهنده امنیت شما باید بتواند مناطق دارای بیشترین خطر را در دارایی شما شناسایی کند و ترکیب مناسبی از منابع و خدمات امنیتی را برای محافظت از افراد، اموال و دارایی‌های شما توصیه کند.

تجزیه و تحلیل دقیق آمار جرم و جنایت، داده های دولتی و جمعیت شناسی، همراه با بررسی کامل حوادث گزارش شده، به شما امکان می دهد تصویری دقیق بسازید و تصمیمات آگاهانه ای در مورد اینکه چه چیزی را مستقر کنید و در کجا مستقر کنید، بگیرید. این فرآیند برای اینکه به شما اطمینان دهد که پول و تلاش شما در راه درست خرج می شود، مهم است.

2 – اطلاعات را به اشتراک بگذارید
همانطور که حوادث رخ می دهد، بسیار مهم است که اطلاعات به سرعت و به طور موثر به اشتراک گذاشته شود تا یک رویکرد پیشگیرانه برای امنیت ایجاد شود.
این ممکن است به این معنا باشد که ارائه‌دهنده امنیت حوادث را به طور مشترک در شبکه‌ای از فروشگاه‌ها به اشتراک می‌گذارد، با همکاری پلیس همکاری می‌کند، یا حتی شبکه‌ای از خرده‌فروشان را ایجاد می‌کند که آماده به اشتراک گذاشتن داده‌های جرم و حادثه هستند.

در حالی که ارائه امنیت خط مقدم حیاتی است، ارائه دهندگان امنیتی نیز باید در مورد اینکه چقدر در به اشتراک گذاری فعال اطلاعات موثر هستند قضاوت شوند.

3- درگیر شوید، انگیزه دهید و آموزش دهید
ارائه‌دهنده امنیت باید بتواند برنامه‌های آموزشی و آموزشی مناسب را برای اطمینان از تجهیز افسران به مهارت‌های مناسب نشان دهد. به عنوان مثال، با افزایش خشونت و پرخاشگری پس از همه‌گیری، استفاده از تکنیک‌های کاهش تنش اهمیت فزاینده‌ای دارد.

علاوه بر این، افسران امنیتی اغلب اولین تعامل با مردم هستند، بنابراین یک رویکرد دوستانه و حرفه ای برای افزایش تجربه بازدیدکنندگان بسیار مهم است. برای اطمینان از دستیابی به استانداردهای بالا، باید به افسران اطلاعات شفاف و پشتیبانی و همچنین برنامه های پاداش و تقدیر ارائه شود.

4- اجازه ندهید افسران در انزوا کار کنند
اگر افسر در انزوا عمل کند، محدودیتی برای اثربخشی وجود دارد. شواهد نشان می‌دهد که یک «افسر متصل» سطح بسیار بالاتری از امنیت را ارائه می‌کند و عملکرد خود را به خوبی مشاهده می‌کند. با استفاده خوب از فناوری و تجهیز افسران به دستگاه های هوشمند، افسر به مجموعه ای از ابزارها دسترسی پیدا می کند که از عملکرد آنها در انزوا جلوگیری می کند.

یک “افسر متصل” می تواند خدمات امنیتی فعال تری ارائه دهد. با حفظ ارتباط زمان واقعی با یک مرکز کنترل، افسر به آگاهی موقعیتی بیشتری مجهز می شود. همچنین می تواند منجر به افزایش تعامل شود زیرا افسر می تواند به آموزش و اطلاعات شرکت دسترسی داشته باشد. در نهایت، این فناوری می‌تواند دید متمرکز حوادث و وظایف کلیدی را فراهم کند و رویکرد شفاف‌تری برای ارائه خدمات ایجاد کند.

5- زنجیره تامین امنیت را ساده کنید
خرده فروشان می توانند با منطقی کردن زنجیره تامین امنیت و همکاری با یک ارائه دهنده که می تواند تحویل پرسنل را با فناوری، تجزیه و تحلیل ریسک و اطلاعات ترکیب کند، به مسئولیت پذیری امنیتی بیشتری دست یابند.

دیدن و www.totalsecurity.co.uk.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/commercial-security/173324-2/