پنج نکته برای زیرساخت پهپاد امنیتی – نظارت هوشمند 2023

پهپادهای امنیتی در تعداد فزاینده‌ای از بخش‌های تجاری آفریقای جنوبی مستقر هستند و تصمیم‌گیرندگان شرکت باید با برنامه‌ریزی و زیرساخت‌های مربوط به عملیات هوابرد آشنا شوند. متیو گوردون، مدیر عامل Sky Guard می‌گوید: «اجرای یک سرویس پهپاد قانونی و دارای مجوز یک شرکت پیچیده است و به همین دلیل است که بیشتر شرکت‌ها این بخش از امنیت خود را برون سپاری می‌کنند.

گزارش جهانی Fortune Business Insights در مورد هواپیماهای بدون سرنشین در صنعت نظارت، رشد ترکیبی سالانه بازار سالانه 18.9 درصدی را در دوره 2021 تا 2028 پیش‌بینی می‌کند. ما شاهد افزایش تعداد استقرار پهپادها در هر چیزی هستیم، از توسعه املاک و سایت‌های بزرگ ساختمانی گرفته تا عملیات معدن، نفت و گاز، انبارداری و کشاورزی.

1. از قبل برنامه ریزی کنید – هنگام خرید یک پهپاد حداقل سه ماه زمان کار کنید تا امکان پردازش، مجوز و ثبت آن در SACAA فراهم شود. پس از ثبت و مجوز، می توان آن را بیمه کرد و به گواهینامه عملیات از راه دور (ROC) اپراتور پهپاد یا مجوز عملیات تجاری قانونی اضافه کرد. اگر در فاصله 10 کیلومتری فرودگاه پرواز شود، در حریم هوایی کنترل شده خواهد بود و زیرساخت های رادیویی اضافی برای ارتباط با برج کنترل مورد نیاز است.

از آنجایی که پهپادها به سمت عملیات امنیتی اصلی کار می کنند، ایده خوبی است که مدیران با آنچه مدیریت فرآیند مستلزم آن است آشنا شوند.

پنج نکته برای زیرساخت پهپاد امنیتی

SMART Surveillance 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

برای اطلاعات بیشتر، با Sky Guard، +27 82 555 3461 تماس بگیرید، [email protected]، www.skyguard.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19904R

در اینجا پنج نکته کلیدی هنگام راه اندازی زیرساخت ها و عملیات پهپادهای امنیتی وجود دارد:

مدیریت انتظارات هنگام راه‌اندازی عملیات پهپادهای امنیتی مهم است، زیرا اکثر مردم از روند شدید مدیریت و زمان لازم برای خروج قانونی از زمین آگاه نیستند. به گفته وی، پس از شروع عملیات، بازپرداخت سرمایه گذاری سریع است و نتایج به طور قابل توجهی هر عملیات امنیتی را تقویت می کند.

4. نقش آفرینان را ادغام کنید – ترکیب پهپادها در عملیات امنیتی موجود، کلید استقرار موفقیت آمیز است. اتصالات بی سیم و رادیویی بین خدمه هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات آنها و اتاق های کنترل امنیتی، پرسنل زمینی را با آنچه که از هوا مشاهده می شود در تماس نگه می دارد.

2. اهداف را مشخص کنید – یک سیستم مدولار بسازید که وظایف را در صورت نیاز انجام می دهد و می تواند رشد کند. بسیاری از سازمان ها با یک پهپاد کوچک شروع به کار می کنند و با شکل گیری نیازها و الزامات ناوگان خود را گسترش می دهند.

5. استقرار – هنگامی که پهپادها به ترکیب امنیتی معرفی شدند، تقریباً ضروری می شوند. آنها اغلب برای اولین بار در یک صحنه حادثه هستند، اقدامات آنها می تواند خودکار باشد و چشم اندازی را ارائه دهد که به طور قابل توجهی عملیات امنیتی را بهبود می بخشد. آنها همچنین می توانند برای انواع وظایف جانبی مانند جمع آوری تصاویر هوایی برای بازاریابی یا برای نظارت بر توسعه ساخت و ساز در حین پیشرفت استفاده شوند.

مورد تجاری برای هواپیماهای بدون سرنشین در امنیت قوی است. آنها از اموال، دارایی های حیاتی و زیرساخت ها محافظت می کنند، قادر به پاسخ سریع به تهدیدات بدون برخورد فیزیکی پرسنل امنیتی هستند و می توانند برای ثبت و جمع آوری شواهد استفاده شوند.

3. بودجه تعیین کنید.– راه های زیادی برای تامین مالی عملیات پهپاد وجود دارد – تامین مالی وام، خرید مستقیم یا اجاره به مالک همه گزینه های بسته به عملیات هستند. هزینه های عملیاتی ماهانه شامل پایلوت، بیمه، مدیریت و انطباق با مقررات است. اکثر سازمان‌های بزرگ عملیات پهپادهای امنیتی خود را به اپراتورهای شخص ثالث دارای مجوز ROC برون‌سپاری می‌کنند.

با این حال، شما فقط یک پهپاد را به آسمان پرتاب نمی کنید. از آنجایی که این ماشین‌ها فضای هوایی را با هواپیماهای تجاری و خصوصی به اشتراک می‌گذارند، این صنعت به شدت تحت نظارت است و اپراتورهای دارای مجوز باید از قوانین حاکم بر تمام هوانوردی تجاری بین‌المللی پیروی کنند. در این کشور مجوزها صادر می شود و نظارت و ممیزی های منظم توسط سازمان هواپیمایی کشوری SA (SACAA) انجام می شود.

گوردون می‌گوید اجرای عملیات پهپادهای تجاری بسیار شبیه به راه‌اندازی یک شرکت هواپیمایی کوچک است و اپراتورها در معرض مجموعه‌ای از قوانین و مقررات هستند.