پنج گرایش فناوری اطلاعات برای تماشا در سال 2023 – شماره 8 2022

توسعه دهندگان نرم افزار به طور فزاینده ای نیاز به داشتن مهارت های مهندسی ابر و معماری نیز دارند. برای استفاده حداکثری از ابزارها و فرآیندهای بومی ابری مدرن، توسعه دهندگان نرم افزار باید درک دقیقی از پلتفرم ها، فناوری ها و زیرساخت های ابری داشته باشند. آنها در تیم‌های چند رشته‌ای کار خواهند کرد که مجموعه کاملی از مهارت‌ها را شامل می‌شود، از منطق تجاری و مدیریت داده در بک‌اند تا تجربه کاربر جلویی.

رهبران بازار فردا شرکت هایی خواهند بود که اعتماد مشتریان و اجازه استفاده از داده های آنها را برای شخصی سازی جلب می کنند. یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نقش مهمی در تقسیم‌بندی پویا مخاطبان به «بازارهای یک» بر اساس بینش‌هایی که شرکت‌ها در سیستم‌های CRM، پلتفرم‌های تراکنش و نقاط تماس دیجیتال جمع‌آوری می‌کنند، ایفا خواهند کرد.

اینترنت اشیا در فهرست‌های پیش‌بینی سالانه روندهای فناوری اطلاعات مورد علاقه همیشگی است، اما نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد این فناوری بالاخره به سن بلوغ می‌رسد. با تسریع عرضه 5G و بلوغ سریع هوش مصنوعی، شاهد ظهور موارد استفاده قانع‌کننده از اینترنت اشیا در بخش‌هایی مانند استخراج، تولید و تدارکات هستیم. ماشین‌ها و یخچال‌های مستقلی که سفارش خرید شما را می‌دهند، هنوز برای مدتی در آفریقای جنوبی رایج نیستند، اما تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌شده در کارخانه‌ها، دوربین‌های امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی و حتی کشاورزی دقیق، زمینه‌هایی هستند که می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پذیرش اینترنت اشیا اتفاق بیفتد.منبع: https://www.securitysa.com/18320R

لمس شخصی، کارایی دیجیتال

یکی از دلایلی که شرکت ها در سال آینده استراتژی های داده خود را اصلاح خواهند کرد این است که برای دستیابی به جاه طلبی برای به دست آوردن یک دیدگاه واحد از مشتری کلیدی است. این به نوبه خود برای ارائه تجربیات شخصی و جذاب مشتری در مقیاس در دنیای دیجیتال ضروری است. فرصت هایی برای استفاده از داده ها برای ایجاد تجربیات بهتر در هر مرحله از سفر مشتری وجود دارد – از تحقیق و کشف گرفته تا خرید و پشتیبانی پس از خرید.

• باز کردن ارزش استراتژیک و تبدیل شدن به داده محور: برندگان فردا سازمان هایی خواهند بود که می توانند از تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک هوشمند استفاده کنند.

شرکت های آفریقای جنوبی به سرمایه گذاری های خود در زمینه فناوری ادامه دادند 2020 و 2021 و همچنین سرعت مهاجرت آنها به ابر را افزایش می دهد. همانطور که به آینده نگاه می کنیم، این تلاش ها آنها را به همان اندازه برای موج بعدی رشد و نوآوری – یا برای ادامه اختلالات اقتصادی – موقعیت خوبی قرار داده است. در اینجا برخی از روندهایی است که احتمالاً فناوری اطلاعات سازمانی را در سال 2023 شکل می دهد.

محل های کار مقصد

شخصی‌سازی به‌ویژه در بخش‌هایی مانند بانکداری و تجارت الکترونیک، که در آن شرکت‌ها وقت زیادی با مشتریان خود ندارند، اهمیت پیدا می‌کند. شرکت‌ها باید فراتر از ارسال یک ایمیل عمومی با نام مشتری به درک عمیق رفتار، علایق و نیازهای خود بروند. به گفته مک‌کینزی، 71 درصد از مصرف‌کنندگان انتظار دارند که شرکت‌ها تعاملات شخصی‌سازی شده را ارائه دهند و 76 درصد وقتی این اتفاق نمی‌افتد، ناامید می‌شوند.

یافتن طلا در ذخایر داده

ما آن را «عصر اطلاعات» می‌نامیم، اما واقعیت این است که بیشتر کسب‌وکارها غرق در حجم داده‌هایی هستند که جمع‌آوری می‌کنند و باید مدیریت کنند. یافتن و تفسیر قطعات طلایی بینش در حجم عظیمی از داده‌هایی که به کسب‌وکار سرازیر می‌شوند، چندان آسان نیست. در طول سال 2023، یکی از روندهای اصلی که ما پیش‌بینی می‌کنیم این است که CIOها و شرکت‌ها در استفاده از داده‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر، نتایج کسب‌وکار برتر و کسب درآمد از داده‌هایشان جدی‌تر خواهند شد.

• اطمینان از بهداشت خوب داده ها: شرکت ها می خواهند اطمینان حاصل کنند که منابع داده آنها تمیز، قابل اعتماد و مطابق با مقررات حفظ حریم خصوصی داده ها است.

هر گونه امیدی که ما داشتیم که سال 2022 سال رشد و بازسازی پس از همه گیری باشد، در ماه های اولیه آن از بین رفت. از بازگشت نامطلوب تورم و سطوح بی سابقه کاهش بار Eskom گرفته تا جنگ در اوکراین و اختلالات مداوم زنجیره تامین، سال 2022 به اندازه سال 2021 چالش برانگیز بود. اما صنعت فناوری اطلاعات و شرکت های آفریقای جنوبی به خوبی از طوفان عبور کرده اند.

• یافتن راه‌هایی برای عملیاتی کردن بینش‌های مبتنی بر داده: شرکت‌ها می‌خواهند داده‌های مناسب را در اختیار فرد مناسب یا سیستم هوش مصنوعی (AI) قرار دهند تا تصمیمات عملیاتی بهتر و سریع‌تری بگیرند.

توسعه دهندگان نرم افزار بومی ابری

توسط راب گادلونتون، مدیر عامل +OneX.

اینترنت اشیا واقعی می شود

در عوض، ما شاهد رویکردی ظریف‌تر خواهیم بود، جایی که شرکت‌ها و کارمندان راه‌هایی برای ایجاد محیط‌های کاری انعطاف‌پذیر پیدا می‌کنند. برای برخی از تیم ها، ممکن است به معنای مدل های کاری ترکیبی و برای برخی به معنای کار اداری تمام وقت باشد. اما شرکت های آینده نگر تلاش خواهند کرد تا محیط کاری ایجاد کنند که افراد بخواهند به آنجا بیایند تا درگیر شدن و حفظ استعدادها را افزایش دهند.

نظرسنجی گارتنر نشان می‌دهد که هوش تجاری/تجزیه و تحلیل داده‌ها یک حوزه سرمایه‌گذاری اولویت‌دار برای 55 درصد از مدیران ارشد فناوری اطلاعات در سال 2023 است – پس از امنیت، در رتبه دوم قرار دارد. این تعجب آور نیست زیرا داده ها و تجزیه و تحلیل ها برای برنامه های استراتژیک از تیزتر کردن تجربه مشتری تا بهبود کارایی عملیاتی مرکزی هستند. برخی از اولویت های داده برای سال احتمالاً عبارتند از:

راب گادلونتون

به گفته گارتنر، بیش از 85 درصد از سازمان‌ها تا سال 2025 اصل ابر اول را خواهند پذیرفت و بدون استفاده از معماری‌ها و فناوری‌های بومی ابری، قادر به اجرای کامل استراتژی‌های دیجیتالی خود نخواهند بود. در این محیط، تیم‌های توسعه‌دهنده تحت فشار فزاینده‌ای قرار می‌گیرند که نرم‌افزار را سریع توسعه دهند، آن را به سرعت مستقر کنند و همچنان امنیت و کیفیت را تضمین کنند.

شرکت‌ها برای مدتی به سمت DevOps حرکت کرده‌اند – مجموعه‌ای از روش‌ها که دنیای توسعه نرم‌افزار و عملیات فناوری اطلاعات را گرد هم می‌آورد. می‌توان انتظار داشت که شاهد افزایشی در توسعه نرم‌افزار بومی ابری باشیم که DevOps را به سطح بعدی می‌برد. توسعه نرم‌افزار بومی ابری شامل ریزسرویس‌ها، کانتینری‌سازی، رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی، مش‌های سرویس و محاسبات بدون سرور است.

یک تیتر اخیر ادعا می کند که “کارفرمایان در آفریقای جنوبی می خواهند کارگران به دفتر بازگردند”. تجربه ما نشان می دهد که بسیاری از کارمندان نیز می خواهند به محل کار بازگردند. به عنوان شرکتی که در دوران قرنطینه تأسیس شد، افراد ما به ما گفتند که همکاری رو در رو و راهنمایی را از دست داده‌اند. اما این بدان معنا نیست که ما به یک هفته کامل پنج روزه کار در دفتر در سراسر هیئت مدیره باز خواهیم گشت.

پنج گرایش فناوری اطلاعات برای تماشا در سال 2023

شماره 8 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

این در مورد میزهای پینگ پنگ، بازی‌های آرکید، سالن‌های ورزشی، و سایر شرکت‌های تزئینی ارائه شده در دوره دات‌کام نیست. مطمئنا، قهوه عالی یک کارت قرعه کشی است، اما جذابیت واقعی یک محل کار جالب، کار کردن با افراد باهوش و یادگیری از آنها و همچنین غوطه ور شدن در یک فرهنگ پویا است. تمرکز عمده ای بر ایجاد تعادل بین هدف مشترک و توانمندسازی فردی خواهد بود که افراد را برای آمدن به دفتر هیجان زده می کند.