پوشش بیمه سایبری | امنیت حرفه ای


آیا بیمه سایبری شما یک حمله در سال 2023 را پوشش می دهد؟ از نیک وستال، مدیر ارشد فناوری، می پرسد، CSI Ltd، یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده مستقر در بیرمنگام.

افزایش حملات باج‌افزار و شرکت‌های بیمه که سالانه صدها میلیون ادعای مربوط به امنیت سایبری را پرداخت می‌کنند، برای سازمان‌هایی که اکنون با افزایش نرخ بیمه سایبری، تشدید استانداردها و پوشش محدود مواجه هستند، مقصر شناخته می‌شوند. با توجه به میانگین پرداخت‌های باج به 812000 دلار در سال 2021، هزینه واقعی باج‌افزار در واقع زمانی که هزینه خرابی و آسیب‌های اعتباری در نظر گرفته شود، بسیار بیشتر است. تهدیدها خط‌مشی‌ها معمولاً هزینه‌های مرتبط با یک حادثه سایبری مانند تحقیقات، هزینه‌های قانونی، هزینه‌های اطلاع رسانی مشتری و جریمه‌های نظارتی را پوشش می‌دهند.

با این حال، روند اخیر شرکت‌های بیمه که استانداردهای خود را سخت‌تر می‌کنند، با تحقیقات اخیر CSI Ltd نشان داده است که تنها دو نفر از هر ده (19 درصد) تصمیم‌گیرندگان امنیتی کاملاً مطمئن هستند که بیمه سایبری آنها را پوشش می‌دهد. خطر سایبری آنها در سال 2023. کمتر از یک سوم (29 درصد) کاملاً مطمئن بودند که با شرایط سختگیرانه جدیدی که اکنون شرکت های بیمه وضع می کنند مطابقت دارند.

با این حال، سطح خطر فقط به نظر می رسد افزایش یابد. تحقیقات CSI با مسئولیت محدود نشان داد که 78 درصد از سازمان‌ها معتقدند که بحران هزینه‌های زندگی، خطر وقوع یک تهدید سایبری را در سازمانشان افزایش می‌دهد. وقتی از آنها پرسیده شد که چه عواملی به دلیل شرایط اقتصادی افزایش می‌یابد، 43 درصد گفتند که تقلب و تلاش‌های فیشینگ، 45 درصد تهدیدات جدید و نوظهور، 39 درصد گفته‌اند خطر بیشتر نقض شرکای زنجیره تامین و 34 درصد گفته‌اند کاهش بودجه منجر به کمبود بودجه سوم می‌شود. خدمات و ابزار مهمانی

شرکت‌ها اکنون باید نشان دهند که گام‌های کافی را برای حفاظت از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود قبل از اعطای بیمه سایبری برداشته‌اند. در حال حاضر فعال بودن و اجرای کنترل های امنیتی موثر برای خنثی کردن حملات سایبری ضروری است. رویکرد واکنشی برای شناسایی و پاسخ به یک حمله سایبری دیگر قابل قبول نیست و نه تنها دریافت بیمه سایبری را دشوار می کند، بلکه شرکت را در معرض خطر جدی آسیب مالی و اعتباری در صورت نقض قرار می دهد.

در حالی که چشم انداز نداشتن پوشش ممکن است دلهره آور باشد، ممکن است به عنوان یک نقطه تأمل برای شرکت ها عمل کند تا وضعیت امنیتی خود را به اندازه کافی ارزیابی کنند و در صورت لزوم آن را تقویت کنند. بنابراین، چگونه سازمان‌ها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که در مورد وضعیت امنیت سایبری خود عمل می‌کنند؟

پشتیبان گیری غیر قابل تغییر و بازیابی فاجعه

یکی از کنترل های ضروری برای یک سازمان، پشتیبان گیری غیرقابل تغییر و بازیابی فاجعه است. پشتیبان‌گیری به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که سیستم‌ها و داده‌های خود را به سرعت پس از حمله سایبری بازیابی کنند، در حالی که پشتیبان‌گیری‌های غیرقابل تغییر تضمین می‌کنند که داده‌ها تغییر یا حذف نمی‌شوند، حتی توسط مهاجمی که دارای امتیازات مدیریتی است. این تضمین می کند که یک شرکت می تواند به سرعت پس از حمله بدون از دست دادن داده ها یا به خطر انداختن یکپارچگی آن، بازیابی کند.

تشخیص و پاسخ نقطه پایانی (EDR)

EDR کنترل دیگری است که باید به عنوان بخشی از زرادخانه یک سازمان برای کاهش خطر سایبری گنجانده شود. فناوری EDR قابلیت‌های دید و پاسخ را در زمان واقعی در نقاط پایانی شبکه یک شرکت فراهم می‌کند. این به تیم های امنیتی اجازه می دهد تا تهدیدات را به سرعت شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهند.

شناسایی و پاسخ مدیریت شده (MDR)

MDR سرویسی است که فناوری را با تخصص انسانی برای نظارت بر شبکه یک شرکت و شناسایی تهدیدات احتمالی ترکیب می کند. با شناسایی و پاسخ دادن به آنها قبل از ایجاد آسیب، دفاع فعال در برابر حملات را فراهم می کند.

مدیریت پچ

بخش قابل توجهی از رخنه های خارجی به دلیل آسیب پذیری های اصلاح نشده است. یک رژیم وصله ضعیف می تواند عواقب فاجعه باری بر سیستم ها، اطلاعات قابل شناسایی شخصی و مالکیت معنوی داشته باشد. به روز نگه داشتن نرم افزار و سیستم عامل ها با آخرین وصله های امنیتی برای جلوگیری از سوء استفاده از آسیب پذیری های شناخته شده توسط مهاجمان بسیار مهم است. مدیریت پچ به عنوان یک رشته نیز نقش مهمی در بهبود پایداری و عملکرد دارد.

احراز هویت چند عاملی (MFA)

MFA کاربران را ملزم می کند تا قبل از دسترسی به یک سیستم یا برنامه، بیش از یک شکل احراز هویت را ارائه دهند. این لایه امنیتی اضافی به جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و محافظت در برابر حملات فیشینگ کمک می کند.

تقویت وضعیت امنیتی پیروزی واقعی است

بیمه سایبری می‌تواند آرامش خاطر را برای سازمان‌ها به ارمغان بیاورد، در نهایت، موضوع «اگر» نیست، بلکه «چه زمانی» ممکن است قربانی یک حمله سایبری شوند. بیمه سایبری می‌تواند به شما کمک کند تا از حملات خارجی بازیگران بد و همچنین نظارت‌های درون کسب‌وکار بازیابی کنید و تمرکز خود را بر روی عملیات اصلی بازگردانید. با این حال، اتخاذ یک رویکرد پیشگیرانه برای کاهش نمایه ریسک، موضع امنیتی کلی شما را افزایش می دهد – که یک برد است، صرف نظر از اینکه بیمه سایبری دارید یا خیر.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/interviews/cyber-insurance-cover/