پیازای بازسازی شده | امنیت حرفه ای


تصویر میدان لوسیو دالا در کمون دی بولونیا است، یک میدان سرپوشیده به مساحت 5882 متر مربع که اخیراً بازسازی شده و در تابستان 2022 افتتاح شده است. این فضا که به نام خواننده، ترانه سرا، نوازنده و بازیگر بولونیایی لوسیو دالا نامگذاری شده است، به “Piazza Grande” جدید تبدیل خواهد شد. به گفته متئو لپور، شهردار بولونیا، برای بولونیا.

این میدان میزبان رویدادها و سرگرمی‌هایی مانند کنسرت و تئاتر است که در زیر سایبانی که توسط معمار رناتو برناردی در دهه 1950 طراحی شده است. به عنوان بخشی از بازسازی، مقامات شهر به دنبال یک سیستم نظارت تصویری بودند که بتواند میدان را در هر شرایطی، روز و شب نظارت کند. دوربین‌های PTZ سری Q Wisenet برای ادغام با سیستم نظارتی که قبلاً در اتاق‌های کنترل استفاده می‌شد انتخاب شدند.

دوربین‌ها در سراسر میدان نصب می‌شوند، با دوربین‌های حرکتی، شیب‌دار و بزرگ‌نمایی انتخاب می‌شوند تا هنگام بررسی یک رویداد یا ردیابی شخص مورد علاقه، در سراسر میدان حرکت کنند. این دوربین‌ها زوم اپتیکال تا 23 برابر را با LED IR برای نظارت واضح تصاویر در شرایط کم نور ارائه می‌کنند. آنها می توانند اجسام را تا فاصله 100 متری با وضوح Full HR شناسایی کنند. دوربین ها همچنین دارای تجزیه و تحلیل هستند، از جمله تشخیص حرکت، تشخیص جهت، خط مجازی، ورود/خروج و دستکاری. محصولات با نرم افزار مدیریت ویدئویی مرکز امنیتی Genetec یکپارچه می شوند و فیدهای ویدئویی توسط مرکز عملیاتی پلیس محلی نظارت می شوند.

کمون دی بولونیا به عنوان بخشی از دستور کار دیجیتال محلی، تحول دیجیتالی را پشت سر می گذارد. اینگ. آلبرتو نوزو، رئیس دفتر مطبوعاتی زیرساخت دیجیتال در کمون دی بولونیا، می‌گوید: «این مهم بود که ما فناوری مناسب را به عنوان بخشی از بازسازی پیازا لوسیو دال اجرا کنیم. دوربین‌های Wisenet نقش مهمی در ایمن نگه‌داشتن افرادی که از میدان شلوغ استفاده می‌کنند، ایفا می‌کنند، اما همچنین با سیستم‌های دیگر از جمله Genetec یکپارچه می‌شوند تا همکاری بین بخش‌ها و آژانس‌ها را بهبود بخشند. همچنین گزینه‌های بیشتری برای کاوش در ادغام‌های آینده در اختیار ما قرار می‌دهد – زیرا ابتکار Settore innovazione digitale e dati شامل فناوری‌های IoT و 5G است.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/restored-piazza/