پیامدهای موج فناوری برای عدم تطابق کارکنان در اتاق‌های کنترل – شماره 6 2022 – Leaderware

افزایش نیازهای ارتباطی با ورود فناوری‌های بیشتری به اتاق کنترل، اپراتورها به ارتباطات حیاتی‌تری با طیفی از طرف‌های مختلف نیاز دارند. ظرفیت ضعیف برای ارتباط کلامی و بیان مشکلاتی را در تعامل با سهامداران در اتاق کنترل ایجاد می کند. ارتباطات مکتوب واضح و دقیق که در حال ضبط و ادغام در سیستم های داده است و برای اطلاعات مفید مورد بازجویی قرار می گیرد، نیز اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

فناوری، عملکردهای عملیاتی، مدیریت داده ها، و حتی گاهی اوقات تجهیزات و ساختار اتاق کنترل در چند سال اخیر به طرز محسوسی تغییر کرده است. به طور خاص، ظرفیت و پیچیدگی فناوری مورد استفاده، ادغام ویژگی‌های AI یا تجزیه و تحلیل ویدیویی، و رابط‌های کنترلی از جمله پیچیدگی و دامنه سیستم‌های مدیریت ویدیو (VMS) به طور چشمگیری افزایش یافته است.

نیاز به درک فناوری اساسی و آنچه در پشت صفحه نمایش یا پانل های هشدار وجود دارد وجود دارد. حتی چیزی سنتی‌تر مانند حصار برقی، نحوه کارکرد آن و اینکه چرا هشدارها ممکن است روی حصار فعال شوند، باید بخشی از درک استاندارد اپراتورهای اتاق کنترل باشد که در آن از آنها استفاده می‌شود. توانایی تجزیه و تحلیل آلارم‌های نادرست مکرر از تجزیه و تحلیل ویدیویی و یافتن علت ایجاد آنها اغلب می‌تواند شرایطی برای استفاده مؤثر از آن باشد. در جایی که از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌شود، که قرار است از بازخورد یاد بگیرد، اپراتورها ممکن است متوجه شوند که پارامترهای درست یا نادرست را بدون درک کافی بر اساس چه چیزی تعریف می‌کنند.

درک تکنولوژی و تجزیه و تحلیل. در برخی موارد، اپراتورها از تجزیه و تحلیل هایی استفاده می کنند که ممکن است نیاز به راه اندازی یا حتی پیکربندی یا تنظیم داشته باشند. این ممکن است شامل انواع ویژگی‌های مورد استفاده، و مکان یا حساسیتی باشد که باید برای تجزیه و تحلیل ویدیو در برخی مناطق تنظیم شود. به عنوان مثال، درک نحوه عملکرد این فناوری ممکن است به اپراتورها کمک کند تا کمبودها را برطرف کنند، به عنوان مثال پرواز پرندگانی که آلارم های تشخیص حرکت تصویری را ایجاد می کنند. با این حال، در بیشتر موارد، کارکنان بینش کمی در مورد نحوه عملکرد فناوری‌ها دارند و تقریباً هیچ آموزشی در این زمینه‌ها ندارند.

عملیات داده فشرده سیستمی که از داده ها به عنوان پایه و اساس خود استفاده می کند فقط به اندازه داده هایی است که برای استفاده از آن جمع آوری می شود. نظارت مبتنی بر اطلاعات مستلزم جمع آوری اطلاعات داخلی و همچنین استفاده مؤثر از منابع اطلاعاتی خارجی است. با افزایش جرم و جنایت و سازماندهی بیشتر، استفاده از منابع اطلاعاتی کلید موفقیت برخی سایت ها خواهد بود. داده‌های داخلی تولید شده باید از نظر ارتباط بررسی شوند، به طور بالقوه با داده‌های منابع مختلف هماهنگ یا ادغام شوند و برای اهداف تحلیل ریسک ارزیابی شوند.

با این حال، سطح آموزش ارائه شده به پرسنل در سطوح امنیتی متوسط ​​یا پایین، آنها را برای تصمیم گیری آگاهانه به اندازه کافی مجهز نمی کند. همیشه من را شگفت زده می کند که چقدر پرسنل امنیتی در مورد تجزیه و تحلیل رفتار جرم اطلاعات کمی دارند. مهارت‌های اصلی که به اپراتورها امکان می‌دهد واقعاً از قابلیت‌های فناوری‌هایی که به طور فزاینده‌ای در اتاق کنترل ارائه می‌شوند استفاده کنند، معمولاً باید توسط تأمین‌کنندگان تجهیزات یا مربیان متخصص آموزش داده شوند. مهارت هایی مانند تشخیص رفتار، ارزیابی موقعیتی و تجزیه و تحلیل رویداد به ندرت به اندازه کافی در آموزش استاندارد درجه افسر امنیتی پوشش داده می شود.

اگر اپراتور نتواند دسته بندی های ساده ای را که توسط برخی از این سیستم ها نمایش داده می شود شناسایی کند، آن ها نباید در اتاق کنترل کار کنند. اگر این فناوری در حین کار در پس‌زمینه تنها نوع خاصی از هدف یا رفتار ریسک مشخصی را نشان دهد، یا بتواند شرایطی را که ممکن است برای چشم غیرمسلح دشوار باشد، شناسایی کند، تشخیص خطرات واقعی در سایت به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد. بنابراین، خود سیستم ها ممکن است کار اضافی ایجاد کنند که در واقع به ارائه خدمات منجر نشود.

دکتر کریگ دونالد

اضافه بار. برخی از توسعه دهندگان فناوری جدید ترجیح می دهند عملکرد ظاهری را به جای عملکرد واقعی محصولات خود افزایش دهند، که منجر به اضافه بار مشاهده بالقوه برای اپراتورها می شود. به عنوان مثال، عادت قرار دادن جعبه‌های مستطیلی در اطراف هر چیزی که حرکت می‌کند نه تنها بی‌معنی است، بلکه بخشی از صفحه را مبهم می‌کند و حواس را از دید منحرف می‌کند.

رابط های پیچیده تر همانطور که انتظارات در مورد آنچه اتاق های کنترل باید ارائه کنند رشد می کند، تا حدی از مشارکت های بالقوه واقعی و اغلب از فروش های پرهیجان، سیستم های مدیریت ویدیو و سایر رابط ها برای رسیدگی به این موارد و ترکیب آنها در یک راه حل و پیچیده تر تکامل یافته اند. نمایش می دهد. با این حال، کمبود در افرادی که آنها را اداره می کنند به این معنی است که اغلب تنها درصد کمی از ویژگی های فناوری استفاده می شود. روش دیگر، استفاده و ورود داده مستعد خطا یا ناسازگار است. از قضا در موارد دیگر برعکس این اتفاق می افتد. اپراتورها ممکن است نیاز به کار و استفاده از اطلاعات طیف وسیعی از سیستم های مستقل مختلف داشته باشند.

برای بسیاری از پرسنل امنیتی، افزایش فناوری و دسترسی به اتاق‌های کنترل، فرصت بالایی برای افزایش مهارت‌ها و ارزش بالقوه‌شان برای صنعتی است که هرگز به عنوان صنعتی با دستمزد خوب طبقه‌بندی نشده است. مهمتر از آن، باید آمادگی آنها را برای کارهای داخل اتاق کنترل افزایش دهد. شرکت‌هایی که از من خواسته می‌شود مهارت‌های نظارت دوربین مداربسته و آموزش زبان بدن خود را انجام دهم، معمولاً پرسنل بالاتری نسبت به استاندارد صنعت نشان می‌دهند، زیرا آنها اغلب خطرات و نیاز مرتبط به پرسنلی را که قادر به انجام سطوح بالاتر عملیات هستند، تشخیص می‌دهند.

نوشته دکتر کریگ دونالد

در جایی که از نظارت از راه دور استفاده می شود، اپراتورها ممکن است حتی به صورت فیزیکی سایت های واقعی را که به صورت الکترونیکی نظارت می کنند نتوانند ببینند. بیشتر و بیشتر، اپراتورها باید بتوانند تصویری انتزاعی را در ذهن خود از آنچه در سایت اتفاق می‌افتد برای به دست آوردن آگاهی موقعیتی، و سپس این موضوع را به نحوه استفاده از سیستم‌های اتاق کنترل مرتبط کنند. با افزایش دسترسی و کنترل از راه دور، به علاوه مسئولیت تنظیم واکنش از راه دور به حوادث، اپراتورها باید بتوانند به طرح‌بندی محیط‌ها به صورت انتزاعی فکر کنند و از نظر بصری بتوانند صحنه‌هایی را در ذهن خود برای سایت‌هایی که مسئول آن هستند به تصویر بکشند. .

توسعه صنعت نیاز به پرسنلی را نشان می دهد که با استفاده گسترده از رایانه راحت باشند و بینش هایی را در زمینه فناوری مورد استفاده خود نشان دهند، جهت گیری سیستمی بهتری داشته باشند و بتوانند عملکردهای مختلف را مرتبط و ادغام کنند، توانایی بیشتری برای تفکر انعطاف پذیر داشته باشند. «خارج از جعبه»، با مدیریت و تحلیل داده‌ها و مفاهیم اطلاعاتی راحت هستند و بینش رفتاری برای شناسایی و جمع‌آوری نشانه‌های رفتار مجرمانه و تصمیم‌گیری حیاتی در مورد رویدادها و حوادث دارند.

عادت صنعت به نگاه کردن به اتاق‌های کنترل از طریق یک لنز امنیتی فیزیکی، مشتریان و کارکنان را به طور فزاینده‌ای در تطابق با فناوری و خواسته‌های اتاق کنترل در مضیقه قرار داده است. متأسفانه، شرکت‌های امنیتی، بسیاری از مشتریان آن‌ها و سازمان‌هایی که از این مسائل قدردانی نمی‌کنند، این حداقل نیاز اغلب به عنوان یک موضوع راحت در نظر گرفته می‌شود. شرکت‌های امنیتی ارائه‌دهنده کارکنان به طور فزاینده‌ای با شرکت‌هایی که راه‌حل‌های فناوری و رابط‌هایی را که وارد اتاق کنترل می‌شوند، ارائه می‌کنند، دور می‌شوند.


منبع: https://www.securitysa.com/17581R

دکتر کریگ دونالد متخصص عوامل انسانی در امنیت و دوربین مدار بسته است. او مدیر Leaderware است که ابزارهایی را برای انتخاب اپراتورهای دوربین مداربسته، نمایشگرهای اشعه ایکس و سایر پرسنل امنیتی در عملیات های بزرگ در سراسر جهان فراهم می کند. او همچنین دوره‌های آموزش مهارت‌های نظارت دوربین مداربسته و زبان بدن و دوره‌های زبان بدن نظارت پیشرفته را برای اپراتورها، سرپرستان و مدیران دوربین مداربسته در سطح بین‌المللی اجرا می‌کند و در زمینه مدیریت دوربین‌های مداربسته مشاوره می‌دهد. می توان با او تماس گرفت +27 11 787 7811 یا [email protected]وام)

شرکت هایی که واقعاً برای عملکرد اتاق کنترل ارزش قائل هستند، استانداردها و الزامات خود را برای پرسنل کنترل می کنند. انتخاب افراد، میزان آموزش داخلی آنها، و روشی که آموزش اضافی به عنوان مبنایی ضروری برای عملکرد مؤثر در نظر گرفته می شود، همه در ماهیت افراد در دوره ها و تمرکز مدیریت مشخص است. در برخی موارد، این ممکن است حتی نیاز فوری را منعکس نکند، بلکه افراد را برای کار در محیط اتاق کنترل در آینده آماده می‌کند و مسیرهای شغلی و رشد مداوم را فراهم می‌کند. این نوع بینش‌ها در طیف وسیعی از سطوح امنیتی و نقش‌ها از بالا تا پایین بسیار مفید هستند.

مقابله با افزایش رابط های انتزاعی. یک اپراتور از طریق نمایش دیجیتال یا همپوشانی هر چیزی، از سیم‌های سفر مجازی گرفته تا نمایش‌های چیدمان و ویژگی‌ها، فرآیندها و حتی حرکت چهره‌ها در سایت، بازنمایی بیشتری از آنچه اتفاق می‌افتد را مشاهده می‌کند. این نماهای انتزاعی جایگزین مشاهده فیزیکی واقعی هستند. در سیستم‌های جدیدتر، اغلب نیاز به استفاده از رابط‌های شماتیک یا طرح‌بندی‌ها، قرارگیری دوربین و ویژگی‌های سایت‌های راه دور وجود دارد. مردم باید بازنمایی ها را با تنظیمات، افراد و اقدامات امنیتی واقعی مطابقت دهند.

من برخی از زمینه‌هایی را که در زیر آن‌ها باعث افزایش تقاضا برای افراد و تأثیر بر عدم تطابق بین محیط‌های اتاق کنترل جدید و استقرار سنتی پرسنل نگهبان سطح متوسط ​​یا حتی سطح پایین برای امنیت فیزیکی می‌شوند را برجسته کرده‌ام. با این حال، به خاطر داشته باشید که برخی از شرکت‌ها از یک اتاق کنترل نگهبانی راضی هستند که بر روی مسائل کاربردی‌تر و فوری‌تر تمرکز می‌کند، که ممکن است با هدف آنها مطابقت داشته باشد. با این حال، با افزایش چالش‌های زیست‌محیطی و پیچیده‌تر شدن و سازمان‌دهی شدن جرم و جنایت، به طور فزاینده‌ای تحت فشار قرار خواهند گرفت. هیچ چیز بیشتر از شکست مردم در رسیدگی به خواسته های یک حادثه بحرانی، شرکت ها را تشویق نمی کند که به راه حل های فناوری نگاه کنند.

با این حال، نمرات بالاتر، افراد را در یک فرآیند آزمایشی دقیق‌تر قرار می‌دهد تا به آنجا برسند و امیدواریم با پایه مهارت، تجربه و چشم‌انداز بهتری همراه شوند. با این حال، در هر درجه ای که باشند، توانایی ها و مهارت های آنها باید با خواسته های محیط اتاق کنترلی که قرار است در آن کار کنند مطابقت داشته باشد. سرمایه گذاری هنگفت روی جدیدترین فناوری بیهوده است فقط برای اینکه متوجه شوید که نمی توانید متوجه شوید مزایا زیرا کارکنان نمی توانند به طور موثر از آن استفاده کنند. هر استراتژی اتاق کنترل باید هر دوی این مفاهیم را در نظر بگیرد.


در کنار این، دسترسی و پردازش منابع داده از منابع جمع‌آوری خودکار و همچنین اطلاعات اطلاعاتی است که منجر به جریان‌های مختلف داده‌های متفاوت و حجم بالاتر می‌شود. در مقابل، در چند سال گذشته مشاهده هرگونه تغییر در الزامات تعریف شده از سوی نهادهای نظارتی در صنعت که دسته، نوع نگهبان یا مسئول امنیتی و الزامات آموزشی را تعریف می‌کنند، دشوار است.

تصمیم گیری. افزایش پیچیدگی فناوری و ارائه هشدارها به اپراتورها معمولاً سطح تصمیم گیری اپراتور را کاهش نمی دهد. برای اکثریت قریب به اتفاق سیستم های امنیتی، یک شخص باید در مورد سطح خطر یا تهدید تصمیم بگیرد و حادثه شناسایی شده الکترونیکی را تأیید کند.

اگر مقررات صنعت امنیت به این نوع مهارت ها در درجه های پرسنلی که ارائه می شود نیاز نداشته باشد، شرکت ها یا باید اصرار داشته باشند که به عنوان بخشی از قرارداد ارائه می شوند یا خودشان این نوع مهارت ها را ارائه دهند. گرفتن نگهبان درجه پایین به این معنی نیست که آنها ظرفیت ندارند. من پرسنلی را در سراسر طیف آموزش می‌دهم که در مشاغل امنیتی کم دستمزد هستند و تعدادی از آنها پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارند، اما فرصت‌ها یا قرار گرفتن در معرض آن را دریافت نکرده‌اند تا از آن حداکثر استفاده را ببرند.

علاوه بر این، این خطر وجود دارد که افزایش تقاضا برای پر کردن داده‌های سیستم با اطلاعات رویداد یا رویداد، در ترکیب با مدیریت رویدادها، منجر به ناتوانی اپراتورها برای رسیدگی مناسب به شرایط یا محیط‌های حادثه‌ای شدید شود، زیرا حواس آنها از مستقیم منحرف می‌شود. رسیدگی به حادثه

پیامدهای موج فناوری برای عدم تطابق کارکنان در اتاق های کنترل

شماره 6 2022 انتخاب سردبیر، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

افزایش مهارت به معنای افزایش ارزش است